Przepalona wtyczka

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
msikora2
bywalec
bywalec
Posty: 29
Rejestracja: wt 12 mar 2019, 09:14
Model VFR: VFR 800 VTEC 2005
Imię: Michal
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Przepalona wtyczka

Post autor: msikora2 » pn 29 lis 2021, 13:54

Cześć,

VTEC 2005, wtyczka łącząca stator z regulatorem została wymieniona jakiś czas temu (wymieniałem pękniętą gumową przelotkę na przewodzie i przy tej okazji postanowiłem wymienić wtyczkę - z alternatorem ani starą wtyczką nic złego się nie działo)
Wczoraj zajrzałem do wtyczki (ok 3000km przejechane) i zobaczyłem to co na fotkach poniżej. Nie było poza tym żadnych problemów z ładowaniem itp., wszystko działało jak należy.

Pytania:

1. Wywalić wtyczkę i zlutować przewody na stałe?
2. Dlaczego upalił się tylko jeden styk?

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Przepalona wtyczka

Post autor: emil » pn 29 lis 2021, 15:46

Może był zły styk i się grzało? Ja bym to polutowałi będzie spokój, a jak nie to wtyczka jak fabryczna, na płaskie wsuwki, jest większa powierzchnia styku może niż na samych bolcach. I zawsze można je bardziej podoginać.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Przepalona wtyczka

Post autor: Arnold » śr 01 gru 2021, 06:13

Wymieniłeś wtyczkę oryginalną na tą ze zdjęć? Ona się nie nadaje do tego. To wtyczka typowo sygnałowa. W oryginalnej jest duża powierzchnia styku na konektorach aby mógł płynąć duży prąd. Więc albo wracasz do fabryki albo lutujesz na stałe. Z czego ja nie jestem zwolennikiem lutowania bo dla mnie to trochę druciarstwo.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Przepalona wtyczka

Post autor: emil » śr 01 gru 2021, 08:42

Generalnie nawet jeśli powierzchnia styku jest większa, to i tak nie jest ona mniejsza, niż przekrój przewodu, więc nic się nie powinno z połączeniem dziać. A tego prądu tak dużo tam nie ma na każdej fazie, bo jest wysokie napięcie. Mogły być jak pisałem luźne te wsuwki i się przegrzało.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości