Vfr 750 RC36II odcina zapłon przy około 6 tyś obrotów

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
nicki13
Posty: 4
Rejestracja: wt 09 cze 2020, 11:10
Model VFR: rc36II
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Vfr 750 RC36II odcina zapłon przy około 6 tyś obrotów

Post autor: nicki13 » wt 09 cze 2020, 19:53

Witam wszystkich serdecznie.
Mam problem z moją kochanką, na początku rozpadło się sprzęgło rozrusznika, ze względu na ciężki dostęp do używanego sprzegiełka zostało ono oddane do spawania. Okazało się również że padł przekaźnik od pompy paliwa, został wymieniony. Na początku sezonu była zrobiona synchronizacja i czyszczenie gaźników, wymiana świec.
Po poskładaniu wszystkiego okazało się że odcina zapłon ale dopiero przy około 6 tyś obrotów, czy przy minimalnym przestawieniu wypustek mogą być takie objawy? Dodam że do tych 6 tyś chodzi normalnie i ma moc. Czy winny może być moduł zapłonowy? Ktoś się spotkał z czymś takim?

Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Model VFR: VFR1200F
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: Vfr 750 RC36II odcina zapłon przy około 6 tyś obrotów

Post autor: śliniak290 » wt 09 cze 2020, 20:45

:shock:
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Vfr 750 RC36II odcina zapłon przy około 6 tyś obrotów

Post autor: figaro » wt 09 cze 2020, 21:47

Obstawiam tzw. "zgon pacjenta", czyli skończyła Ci się Kolego pompa paliwa. :shock:
RC36II nie mają wtrysku, a co za tym idzie nie występuje zjawisko tzw. odcięcia.
Powyżej pewnej liczby obrotów pompa najzwyklej nie daje rady uzupełniać poziomu paliwa w komorach pływakowych i obroty "się kończą".
U mnie było to samo, mogłem jeździć do 6 tys obrotów normalnie. Jeżeli przeholowałem z prędkością, silnik gasł i wymagał chwilowego kręcenia w celu napełnienia komór paliwem.
Pozdrawiam
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Vfr 750 RC36II odcina zapłon przy około 6 tyś obrotów

Post autor: Arnold » wt 09 cze 2020, 21:57

Figaro może mieć rację. Tam jest pompa z takim śmiesznym elektro mechanizem i on się po prostu kończy i wszelkie podginanie blaszek na nie wiele się zdaje. Można kupić zestawy naprawcze ale nie miałem z nimi do czynienia i nie wiem jak z jakością. Możesz poszukać takiej pompy z innego moto np Fazera 600.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

nicki13
Posty: 4
Rejestracja: wt 09 cze 2020, 11:10
Model VFR: rc36II
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Vfr 750 RC36II odcina zapłon przy około 6 tyś obrotów

Post autor: nicki13 » wt 09 cze 2020, 22:23

Pompę paliwa podmieniałem ale miała krućce 6mm i nie było nawet zmian. Moja nie gaśnie właśnie, tak jakby zapłon jej odcinało lub paliwo ale jak paliwo to by gasła na chwilę a po minimalnym odjęciu gazu chodzi tak jakby nigdy nic

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Vfr 750 RC36II odcina zapłon przy około 6 tyś obrotów

Post autor: PETER » śr 10 cze 2020, 09:56

te wypustki ,na ich podstawie elektronika ustala położenie i obroty wału korbowego ,mają znaczenie i przesuniecie może powodować różne zachowania silnika w zależności od obrotów silnika moduł zapłonowy ustawia wyprzedzenie zapłonu jeżeli zostanie przekroczona granica może być tak że będą różne dziwne objawy w pracy silnika ,wyjście odkręć dekielek w pokrywie sprzęgła lampa stroboskopowa i sprawdzisz jak wygląda przestawienie zapłonu i czy powyżej 6 tys zanika iskra
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Vfr 750 RC36II odcina zapłon przy około 6 tyś obrotów

Post autor: figaro » śr 10 cze 2020, 23:53

W takim razie słuchaj PETERA :pwned
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

nicki13
Posty: 4
Rejestracja: wt 09 cze 2020, 11:10
Model VFR: rc36II
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Vfr 750 RC36II odcina zapłon przy około 6 tyś obrotów

Post autor: nicki13 » czw 11 cze 2020, 11:13

Po inspekcji okazało się że pękło w trzecim miejscu więc zostaje szukać używki i liczyć na to że szybko się znajdzie choć na razie nic nie grzechocze

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości