Obrotomierz nie działa, wyświetlacz nie pokazuje przebiegu, prędkości i temperatury.

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Marcin112
Posty: 1
Rejestracja: pt 30 sie 2019, 13:20
Model VFR: vfr 800
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna

Obrotomierz nie działa, wyświetlacz nie pokazuje przebiegu, prędkości i temperatury.

Post autor: Marcin112 » pn 24 lut 2020, 16:56

Witam. Mam problem z moja Vfr 800 v-tec z 2002r. A mianowicie po jego zakupie zaraz na następny dzień zauważyłem ze po włączeniu zapłonu nie wyświetla mi przebiegu, prędkości i temperatury cieczy po odpaleniu dodatkowo nie działa obrotomierz. Po kilku próbach włączenia i wyłączenia zapłonu znów wszystko działało bez zarzutu jednak gdy przejechałem się i wróciłem do domu zaczął migać przebieg (jak na zdjęciu w załączniku czyli kreski ----). Gdy wyłączyłem zapłon i znów włączyłem od nowa zegary zrobiły się puste, dodatkowo nie miga kontrolka Hiss. I tak w kółko raz chodzi raz nie chodzi. Sprawdziłem przepływ przewodów do kostki licznika, przewód masowy, napięcie na akumulatorze i wszystko jest Ok. Nie wiem co się z nim już dzieje bo poprzedni właściciel nic mi nie powiedział tym bardziej przy zakupie i powrocie do domu wszystko działało. Czy problem jest w samym liczniku czy coś innego jeszcze nawala? Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów co może być nie tak a ciężko się jedzie motocyklem w którym nie widać obrotów czy prędkości z jako jadę :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

daras984
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 99
Rejestracja: sob 09 mar 2013, 17:20
Model VFR: VFR 800X
Imię: Dariusz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: międzychód

Re: Obrotomierz nie działa, wyświetlacz nie pokazuje przebiegu, prędkości i temperatury.

Post autor: daras984 » śr 11 mar 2020, 20:42

rozbierz licznik i zobacz czy ktoś nie kombinował przy pamięci w liczniku i nie cofał przebiegu, często po takich akcjach pamięć może nie łączyć i takie cyrki się dzieją,

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości