Problem z map sensorem(?)

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Ker
Posty: 5
Rejestracja: śr 10 kwie 2019, 10:40
Model VFR: RC46
Imię: Kerman
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Problem z map sensorem(?)

Post autor: Ker » ndz 12 sty 2020, 22:52

Cześć,

Mam problem z moją hondą (rc46). Zawsze sprowadza się się do błędu MAP-sensora (dwa błyski FI). Do błędu doszło w dwóch, być może różnych, sytuacjach, z czego pierwsza się powtórzył tylko raz (z oczywistych przyczyn :D ):
  • jazda z niską prędkością w korku, eskortując autko, silnik mocno nagrzany ~110,
  • podczas normalnej jazdy z mniej więcej stałą prędkością w trasie.
Problem objawia się poprzez wywalenie błędu i brak/znikoma reakcja na gaz. Po ponownym uruchomieniu silnika, lub po chwili "jazdy" silnik działa normalnie. Dodatkowym smaczkiem może być fakt, że obejście masy mam zrobione w dziwny sposób, powoduje kasowanie błędów po wyłączeniu zapłonu, co jak sugeruje serwisówka nie jest poprawnym zachowaniem.

Czy należałoby coś jeszcze sprawdzić przed zakupem innego MAP sensora? Problem nie jest łatwy do odtworzenia, na trasie 2k km przytrafił się raz.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Problem z map sensorem(?)

Post autor: Arnold » pn 13 sty 2020, 08:20

Zamień MAP sensor z BARO sensorem z zadupka. Jak Ci się przeniesie błąd to będziesz wiedział czy na pewno to ten czujnik.
Wrzuć zdjęcia o co chodzi z tym obejściem masy bo nie bardzo rozumiem.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Ker
Posty: 5
Rejestracja: śr 10 kwie 2019, 10:40
Model VFR: RC46
Imię: Kerman
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Problem z map sensorem(?)

Post autor: Ker » pn 13 sty 2020, 16:30

Ok, sprawdzę. Jest szansa, że błąd BARO po zamianie wyskoczy bez jazdy? To jest czujnik od ciśnienia atmosferycznego? Pogoda nie nastraja do dalszych wycieczek :D.

Obejście masy jest dla mnie jeszcze trochę w sferze zagadek. Ziomek od którego kupiłem sprzęt powiedział, że jest zrobione. Dotychczas zwróciłem tylko uwagę na to dziwne kasowanie się błędów, i posądziłem tę przeróbkę o to, że ma coś z tym wspólnego, więc o niej wspomniałem. Przede mną jeszcze inżynieria wsteczna, więc schematów nie mam.

Ker
Posty: 5
Rejestracja: śr 10 kwie 2019, 10:40
Model VFR: RC46
Imię: Kerman
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Problem z map sensorem(?)

Post autor: Ker » pn 13 sty 2020, 17:33

Nie mogę już edytować, ale:

Po konsultacji telefonicznej z człowiekiem który przerabiał instalację, stwierdzam, że jednak wszelkie podejrzenia względem obejścia masy są bezpodstawne. Więc temat możemy pominąć.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości