Licznik prędkości.

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Kow4l
Posty: 2
Rejestracja: śr 27 mar 2019, 11:28
Model VFR: VFR800FI
Imię: Maciek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna

Licznik prędkości.

Post autor: Kow4l » pt 29 mar 2019, 09:07

Witam wszystkich;)
Jestem nowym użytkownikiem forum i przy okazji chciałbym się przywitać:D
Temat często powtarzany ale takich objawów jak u mnie to nigdzie nie doczytałem...
Tak więc problem polega na tym że licznik nie pokazuje prędkości. Zacząłem od odkręcenia czujnika z napisem TDK żeby sprawdzić plastikowy element, który JAK MYŚLAŁEM jest wytarty... Plastik jest cały i ładnie zazębia się z śrubą zębatki. Mój problem polega na tym że przy włączonym zapłonie i ręcznym kręceniu tym plastikowym kółeczkiem wskazówka wędruje do góry a po odpaleniu silnika wskazówka stoi w miejscu. Dla pewności postanowiłem przeprowadzić małe doświadczenie czy aby na pewno z tym plastikowym kółeczkiem wszystko jest ok. Przykręciłem czujnik, plastik dokładnie założyłem, odpaliłem motocykl, rozpędziłem się na pierwszym biegu, zgasiłem moto, właczyłem zapłon i wskazówka powędrowała do góry.
Tak więc mój problem pojawia się po odpaleniu silnika.
Jeszcze jedno co zauważyłem to że zaraz po odpaleniu motocykla na neutralnym biegu wskazówka potrafi podskoczyć do góry.
Może ktoś ma jakiś pomysł w czym leży problem i gdzie szukać rozwiązania;)
Pozdrawiam:D

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Licznik prędkości.

Post autor: Arnold » pt 29 mar 2019, 16:17

Cześć. :)
Polecam poszukać działu w którym można się przywitać. ;)
Często pod zegarami gniją ścieżki miedziane na taśmie. Być może tam coś Ci głupieje. Możesz też przeczyścić te śrubki które tam są. One przekazują sygnał między taśmą a elektroniką w środku.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Kow4l
Posty: 2
Rejestracja: śr 27 mar 2019, 11:28
Model VFR: VFR800FI
Imię: Maciek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Licznik prędkości.

Post autor: Kow4l » pt 05 kwie 2019, 20:34

Siemanko :D
Problem rozwiązany;) Winny był czujnik TDK który najwyraźniej był uszkodzony :) Zmiana na inny załatwiła sprawę.
Pozdrawiam, LWG :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości