VFR '99 nie odpala na ciepłym przy zapalonych światłach

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Sidneey
bywalec
bywalec
Posty: 24
Rejestracja: sob 26 mar 2016, 08:06
Model VFR: 800 Fi
Imię: Damian
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

VFR '99 nie odpala na ciepłym przy zapalonych światłach

Post autor: Sidneey » sob 12 maja 2018, 23:24

Panie i Panowie!
Mam mały problem, nie doszukałem się żadnego tematu w związku z moim dylematem więc założyłem ten wątek.

Sprawa ma się następująco, dzisiaj wieczorem chciałem pobrykać trochę po mieście. Zawsze odpalam moto na włączonych światłach (ważne info).
Przychodzę, przekręcam kluczyk, zaczekałem aż pompa przestanie chodzić. Wciskam starter, rozrusznik zapracował, moto odpalone. Wszystko bangla.
Pojeździłem chwilę, na tyle, że moto się już rozgrzało. Stanąłem na szluga (w porywach do 5 min), przekręcam kluczyk, wciskam starter i nic.
Podświetlenie zegarów lekko przygasło ale rozrusznik nie zapracował. Powciskałem chwile i ruszył.
Przejechałem się znów kawałek, zatrzymałem i sytuacja się powtórzyła. Wciskam starter i z pierwszego nic. Dopiero jak poklikałem to coś się zadziało.
I teraz najważniejsze. Wstawiam sprzęt do garażu, znów na próbę chce odpalić na włączonych światłach, nic.
Dopiero po wyłączeniu świateł (światła mijania i podświetlenie zegarów) odpalał za każdym razem.

Reasumując: na zimnym pali od razu ze światłami, na ciepłym tylko po wyłączeniu świateł.

Akumulatora jestem pewien, że jest dobry. To samo z regulatorem napięcia i alternatorem (naprawiane w zeszłym roku).

Ktoś ma jakiś pomysł na tą okoliczność?

Dodam, że w miejsce żarówek do podświetlenia zegarów dałem żarówki W5W (z tego co wiem to są za mocne, ponieważ powinny być o mocy 1,7W). Ale w zeszłym roku jak i na początku tego sezonu nie miałem takiego problemu. dopiero dzisiaj pierwszy taki przypadek.

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Model VFR: VFR 800 FI - 98
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Re: VFR '99 nie odpala na ciepłym przy zapalonych światłach

Post autor: Rychu » sob 12 maja 2018, 23:54

Przelacznik zespolony do czyszczenia , lub popsikaj obficie kontaktem w kazda szparke.

Sidneey
bywalec
bywalec
Posty: 24
Rejestracja: sob 26 mar 2016, 08:06
Model VFR: 800 Fi
Imię: Damian
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR '99 nie odpala na ciepłym przy zapalonych światłach

Post autor: Sidneey » ndz 13 maja 2018, 00:11

Jutro sprawdzę, jak znajdę czas i dam znać ;) dzięki ;)

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Model VFR: RC 46 '98
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: VFR '99 nie odpala na ciepłym przy zapalonych światłach

Post autor: Hefajstos » pn 14 maja 2018, 15:00

Czy kontrolka od FI sie nie zapalała podczas pracy silnika?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości