vfr 800 fi RC 46 przepala bezpiecznik od Fi 20 A

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
pawelisylwia
Posty: 13
Rejestracja: ndz 08 maja 2016, 10:00
Model VFR: RC 46
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chrząstawa Wielka

vfr 800 fi RC 46 przepala bezpiecznik od Fi 20 A

Post autor: pawelisylwia » sob 24 mar 2018, 15:58

. Dzisiaj z rana odpaliłem swoja vfr jak zwykle od strzała, zrobiłem dwie rundy po osiedlu i zgasiłem ją najpierw przełączając czerwony przycisk na pozycję off, a następnie wyjąłem kluczyk. Po paru minutach po przekręceniu kluczyka wszystko było ok, tj. zapaliły się kontrolki tak jak zawze. Jednak po przełączeniu czerwonego przycisku na pozycję on nie było charakterystycznego dźwięku pompy i pomimo, że rozrusznik kręcił, motocykl nie odpalił. Okazało się, że jest spalony bezpiecznik od FI 20 A. No i zaczęły się moje poszukiwania przyczyny, a mianowicie zacząłem od czerwonego przycisku, który jest bez uwag, następnie przejrzałem chyba wszystkie złączki w moto ( po wcześniejszym zdjęciu wszystkich plastików) i wszystkie były ok, tj nie było żadnej zaśniedziałej. Następnie odłączyłem kostkę od pompy paliwa pod zbiornikiem i mimo to nadal pali bezpiecznik. Proszę o pomoc bo już nie wiem gdzie szukać. Zauważyłem , że do przełącznika czerwonego jeden z przewodów jest zmostkowany z masą koto, a po przełączeniu na on obasą zmostkowane z masą. Czy to jest sterowane masą czy jest gdzieś ewidentne zwarcie?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości