Strona 1 z 1

Włącznik wentylatora w VTR SP2

: sob 30 lip 2016, 00:40
autor: kris
Witam mam zagwozdkę może ktoś już się spotkał.Mianowicie gdzie się znajduje włącznik wentylatora w VTR SP2,na żadnej z chłodnic go nie ma w SP1 jest u góry lewej chłodnicy.W SP2 nie ma go tam w serwisówce też nigdzie go nie znalazłem.Model sp2 ma też dwa wentylatory.Przy termostacie jest czujnik ale to chyba ten wskazujący temperaturę zresztą jak sprawdzałem to w sp1 jest to identyczny termostat i czujnik też.Więc co daje impuls do załączenia wiatraków?

Re: Włącznik wentylatora w VTR SP2

: sob 30 lip 2016, 17:18
autor: kris
Po zdemontowaniu układu chłodzenia nie znalazłem typowego włącznika wentylatora,więc czujnik w termostacie zapewne w wersji SP2 oprócz funkcji wyświetlania na desce temperatury cieczy musi też uruchamiać wiatraki.Jest na 3 piny na wiatrakach + jest czyli czujnik musi dawać mase i startują.W hondzie koszt 280 czyli nie tragedia.Ma ktoś inny pomysł czy dobrze kombinuje? :roll:

Re: Włącznik wentylatora w VTR SP2

: ndz 31 lip 2016, 12:27
autor: PETER
dobrze kombinujesz

Re: Włącznik wentylatora w VTR SP2

: pn 15 sie 2016, 21:31
autor: kris
Znalazłem winowajcę ,przekażnik wentylatora.Nie zwierał na stykach kliknąć klikał ale nie łączył.Podobną sytuację miałem kiedyś w innym sprzęcie ,nie zawsze startowała pompa paliwa przekażnik niby klikał ale nie załączył,trzeba było kilka razy przekręcać stacyjką aż za którymś razem załapywał.