Włącznik wentylatora w VTR SP2

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
kris
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: wt 03 sty 2006, 11:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Włącznik wentylatora w VTR SP2

Post autor: kris » sob 30 lip 2016, 00:40

Witam mam zagwozdkę może ktoś już się spotkał.Mianowicie gdzie się znajduje włącznik wentylatora w VTR SP2,na żadnej z chłodnic go nie ma w SP1 jest u góry lewej chłodnicy.W SP2 nie ma go tam w serwisówce też nigdzie go nie znalazłem.Model sp2 ma też dwa wentylatory.Przy termostacie jest czujnik ale to chyba ten wskazujący temperaturę zresztą jak sprawdzałem to w sp1 jest to identyczny termostat i czujnik też.Więc co daje impuls do załączenia wiatraków?

Awatar użytkownika
kris
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: wt 03 sty 2006, 11:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Włącznik wentylatora w VTR SP2

Post autor: kris » sob 30 lip 2016, 17:18

Po zdemontowaniu układu chłodzenia nie znalazłem typowego włącznika wentylatora,więc czujnik w termostacie zapewne w wersji SP2 oprócz funkcji wyświetlania na desce temperatury cieczy musi też uruchamiać wiatraki.Jest na 3 piny na wiatrakach + jest czyli czujnik musi dawać mase i startują.W hondzie koszt 280 czyli nie tragedia.Ma ktoś inny pomysł czy dobrze kombinuje? :roll:

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Włącznik wentylatora w VTR SP2

Post autor: PETER » ndz 31 lip 2016, 12:27

dobrze kombinujesz
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
kris
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: wt 03 sty 2006, 11:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Włącznik wentylatora w VTR SP2

Post autor: kris » pn 15 sie 2016, 21:31

Znalazłem winowajcę ,przekażnik wentylatora.Nie zwierał na stykach kliknąć klikał ale nie łączył.Podobną sytuację miałem kiedyś w innym sprzęcie ,nie zawsze startowała pompa paliwa przekażnik niby klikał ale nie załączył,trzeba było kilka razy przekręcać stacyjką aż za którymś razem załapywał.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości