Prawdopodobnie elektryka - dławi się, gaśnie - VFR 800Fi

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
Revolut
pisarz
pisarz
Posty: 206
Rejestracja: sob 15 paź 2011, 13:42
Imię: Grzegorz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Prawdopodobnie elektryka - dławi się, gaśnie - VFR 800Fi

Post autor: Revolut » pn 11 lip 2016, 19:46

Witam

Mam problem z moją VFRką:

Przez ostatnie kilka wyjazdów zdarzyło się tak, że dostawała czkawki, zaczynała przerywać, wtedy gdy złapałem za sprzęgło - gasła.

Ostatni mój wyjazd był podobny, ale zaczęła coraz częściej przerywać - wcześniej było tak, że po odpaleniu miałem spokój czasami na kilka minut, czasami na kilka dni. W pewnym momencie znów zaczęła przerywać, złapałem za sprzęgło - zgasła. Odpaliłem, na postoju reakcja na gaz była normalna, więc chciałem ruszyć, wtedy motocykl dławił się i gasł, po 3 próbach sytuacja zmieniła się - motocykl gaśnie po wbiciu biegu.

Dodatkowo podczas jazdy czasami świeciła się kontrolka Fi, jednak na 99% jest to jakieś zwarcie, ze względu na to, że np czasami gasła po wyłączeniu świateł, czasami gasła po wciśnięciu hamulca, dodatkowo zmieniała jasność w zależności od obrotów.

Zmostkowałem czujnik stopki - nie pomogło.
Zmostkowałem czujnik sprzęgła, przy klamce - nie pomogło.

Ktoś ma jakieś pomysły? Niestety dostęp do motocykla będę mieć tylko na weekendach, tak więc to opóźni diagnozę i zamawianie części...
Każdy chce oksytocyny i endorfin... :P Ale jak nie można... To pozostaje adrenalina :D
Obrazek - VFR 800Fi '00 "Caerulentis somnium" :D

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Prawdopodobnie elektryka - dławi się, gaśnie - VFR 800Fi

Post autor: emil » wt 12 lip 2016, 00:41

Brak masy = kostka zbiorcza masy zaśniedziała, ale nie wiem gdzie to w FI. Takie zgrubienie na wiązce głównej, ze 3x1 cm ma wymiar, w środku wszystkie przewody masowe są spięte grzebieniem.
99%

Awatar użytkownika
antek
pisarz
pisarz
Posty: 323
Rejestracja: pt 15 sie 2014, 23:18
Imię: Andrzej
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Prawdopodobnie elektryka - dławi się, gaśnie - VFR 800Fi

Post autor: antek » wt 12 lip 2016, 08:22

Masa zbiorcza w FI , zdemontuj zadupek i z lewej strony szukaj na wysokości kostek regulatora .
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu…

Gracek_01
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 97
Rejestracja: wt 25 lut 2014, 14:05
Imię: Gracjan
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Prawdopodobnie elektryka - dławi się, gaśnie - VFR 800Fi

Post autor: Gracek_01 » wt 12 lip 2016, 10:18

Daj znać czy pomogło,, bo samm jestem ciekaw

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Prawdopodobnie elektryka - dławi się, gaśnie - VFR 800Fi

Post autor: TomTox » wt 12 lip 2016, 10:50

Potwierdzam, u mnie było to samo zachowanie, kilka pinów w tej kostce miało luz i VFR była mocno wybredna :evil: . Pod zadupkiem z lewej strony w czarnej izolacji szukaj prostokątnego zgrubienia, tam masz kostkę masy. Kostka do rozebrania, przeczyszczenia i ewentualnie zagięcia tych styków by lepiej siedziały. Polecam wtedy też porozpinać wszystkie widoczne kostki i je też dokładnie przeczyścić pędzlem i alkoholem, potem zakonserwować wazeliną w sprayu lub płynną - będziesz mieć spokój na kilka lat. Dokręć sobie też kable przy akumulatorze.

Awatar użytkownika
Revolut
pisarz
pisarz
Posty: 206
Rejestracja: sob 15 paź 2011, 13:42
Imię: Grzegorz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: Prawdopodobnie elektryka - dławi się, gaśnie - VFR 800Fi

Post autor: Revolut » sob 16 lip 2016, 23:21

Klemy wyczyszczone i skręcone, kostka masy pod zadupkiem wyczyszczona, masa po prawej stronie przy ramie również.

Jest jeszcze jakaś wtyczka pod czaszą która powinienem się w pierwszej kolejności zainteresować?

Wciąż po wbiciu biegu gaśnie :/ muszę jeszcze sprawdzić kabel czujnika stopki na całej długości, może tam tkwi problem.

Po zwarciu wtyczki serwisowej wypluło błąd 23 - czyli pewnie sonda się kończy, ale to chyba nie ma wpływu na przerywanie i obecne problemy.
Każdy chce oksytocyny i endorfin... :P Ale jak nie można... To pozostaje adrenalina :D
Obrazek - VFR 800Fi '00 "Caerulentis somnium" :D

Awatar użytkownika
KidRackBrawura
pisarz
pisarz
Posty: 313
Rejestracja: pt 14 sty 2011, 18:50
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuliszków

Re: Prawdopodobnie elektryka - dławi się, gaśnie - VFR 800Fi

Post autor: KidRackBrawura » ndz 17 lip 2016, 20:49

Revolut pisze:Wciąż po wbiciu biegu gaśnie muszę jeszcze sprawdzić kabel czujnika stopki na całej długości, może tam tkwi problem.
Miałem takie coś parę dni temu - powód? Stopka i czujnik przy niej uje@#$y od smaru. Pewnie przewodził prąd. Po przedmuchaniu sprężonym powietrzem i wyczyszczeniu jak ręką odjął.
It`s that old running wide problem again.
If in doubt, flat out.

Awatar użytkownika
Revolut
pisarz
pisarz
Posty: 206
Rejestracja: sob 15 paź 2011, 13:42
Imię: Grzegorz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: Prawdopodobnie elektryka - dławi się, gaśnie - VFR 800Fi

Post autor: Revolut » pn 18 lip 2016, 22:45

Zmostkowałem czujnik stopki, ale okazało się, że problem był w kostce - a ja obciąłem czujnik niżej :D

Tak czy inaczej zobaczymy co wyjdzie podczas jazdy próbnej. A przy okazji zamontuje sobie wskaźnik lądowania i zmienię tarczę - skoro już w końcu ściągnąłem czaszę.
Każdy chce oksytocyny i endorfin... :P Ale jak nie można... To pozostaje adrenalina :D
Obrazek - VFR 800Fi '00 "Caerulentis somnium" :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości