Regulator napięcia

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
tomi9872
Posty: 13
Rejestracja: śr 09 gru 2015, 21:33
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Regulator napięcia

Post autor: tomi9872 » ndz 26 cze 2016, 14:56

Witam od pewnego czasu mam problem z gaśnięciem motocykla w momencie gdy jest mocno zagrzany i i gdy nie ma możliwości wyminięcia korka to po chwili gaśnie i jedynie można go odpalić na pych. Pierwszą myślą zawsze było że się akumulator rozładował więc zamontowałem wyświetlacz pokazujący napięcie na akumulatorze. Po pełnym załadowaniu akumulatora prostownikiem pojechałem sprawdzić i porządnie rozgrzać hondę i jako że mogłem na bieżąco monitorować sytuację z napięciem zauważyłem że po uruchomieniu faktycznie ładowanie było dobre bo na wolnych ponad 14 V około 14,2V a po ruszeniu stabilne 13,5V jednak gdy temperatura zaczęła powoli rosnąć napięcie spadło już do 12,7V i po pewnym czasie spadło do 12,6 i tak aż do momentu zaparkowania w garażu 12,2-12,3V. Następnym etapem było przyjrzenie się bliżej regulatorowi napięcia i po krótkiej jeździe gdzie nawet silnik się nie zdążył porządnie rozgrzać regulator był gorący tak że nawet jajko można by było smażyć. Regulator na pewno jest do wymiany lecz mam pytanie czy winą może też być uszkodzone uzwojenie alternatora które rozgrzewa regulator psując go ? Dodam jeszcze że mam zamontowany regulator bez tego użebrowania(sh638-12) i czy przy wymianie warto wziąć ten z użebrowaniem i dodatkowo dołożyć wiatraczek który chłodzi procesor w komputerze?

Awatar użytkownika
Falcon
pisarz
pisarz
Posty: 307
Rejestracja: wt 11 wrz 2012, 21:39
Imię: Artur
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Regulator napięcia

Post autor: Falcon » ndz 26 cze 2016, 18:40

viewtopic.php?f=18&t=3521

Wszystko jest na forum a w tym temacie jest milion wątków - jeszcze jeden i bedzie ostrzezenie
Fiu,fiu zaszczekał kot Filemon

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości