Elektryczna regulacja świateł RC46

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Pawel_MTE
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: wt 05 sty 2016, 20:28
Imię: Paweł
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Elektryczna regulacja świateł RC46

Post autor: Pawel_MTE » czw 12 maja 2016, 14:43

Cześć wszystkim,
wątek może zainteresuje osoby które często jeżdżą z partnerką. Gdy jadę sam jest ok, gdy wsiądzie partnerka to światła mam za wysoko. Mógłbym je opuścić niżej ale ponownie gdy sam pojadę będą świecić za nisko... W CBRce miałem o tyle lepiej, że była jedna lampa i pokrętło, które mogłem wymacać bez problemu. A tutaj dostęp trudny i w dodatku dwa lampiony :D

Czy ktoś z was próbował przymierzać się do elektrycznej regulacji tak jak w autach?

Nie wiem czy to w dziale elektryka czy mechanika bo troche tego i tego tutaj ;) Proszę darować sobie zbędne komentarze typu: Nie jeździj z partnerką, a po co Ci to itp.
http://www.forum.mototeamelblag.pl -> forum elbląskich motocyklistów

Awatar użytkownika
Radarro
klepacz
klepacz
Posty: 557
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 13:55
Imię: Radek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Re: Elektryczna regulacja świateł RC46

Post autor: Radarro » czw 12 maja 2016, 14:49

Ducati miało taki wynalazek w modelach ST3 i ST4s - po 2005 roku, sterowane albo przyciskami licznika, albo przy kierownicy.
Może byś dostał element do przeróbki, ale to raczej cięęężki temat do grzebania.
V4 + R6 Brotherhood :-D
TS 350 -> 800Fi -> VTR SP1 -> RSV Tuono '03 -> VFR 400

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Elektryczna regulacja świateł RC46

Post autor: TomTox » pt 13 maja 2016, 13:53

Zależy jak regulowane jest położenie świateł, w sensie za pomocą pokrętła to wiem, ale jak zrealizowane jest to połączenie już nie. Jeśli jest to na wysuwającym się "bolcu" to zamontowanie takiego silniczka krokowego jaki jest użyty w samochodzie to raczej nie problem tylko zajmuje to trochę miejsca - najczęściej ten element to integralna część lampy. Do tego pokrętło z jakiegokolwiek samochodu możesz wmontować i tyle, nie wiem tylko gdzie to pomieścisz. Opcja fajna ale strasznie dużo kombinacji, nie wiem czy tego wartych. Inna opcja to sprawdzenie twardości zawieszenia z tyłu. Jak masz ustawione najbardziej miękko to może dlatego podnosi się światło.

Ja zresztą widzę plus w świeceniu trochę wyżej (oczywiście nie w niebo) - masz wtedy większą pewność że to światło jest widoczne i że jak coś to mogą Cie zauważyć, czasem sam przepinam się na długie gdy chce mieć pewność że mnie widzą nim usłyszą :twisted: .

Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: Elektryczna regulacja świateł RC46

Post autor: śliniak290 » sob 14 maja 2016, 06:58

W Triumphie 1200 jest manualny przełącznik.
Szybko i łatwy dostęp do jazdy z obciążeniem lub bez
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

Pawel_MTE
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: wt 05 sty 2016, 20:28
Imię: Paweł
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Elektryczna regulacja świateł RC46

Post autor: Pawel_MTE » sob 14 maja 2016, 14:44

No świeci na tyle wysoko, że nocą muszę jeździć pierwszy w grupie bo oślepiam wszystkich. Kierowcy puszek też mi migają - co prawda nie wszyscy ale zdarzy się menda co walnie długimi oślepiając mnie.

Druga sprawa to w lampie są 4 śrubki dwie blisko siebie bliżej środka i po zewnętrznej - która jest od czego? dwie od lewo/prawo i dwie góra/dół ale która jest od czego to nie wiem. :oops:
http://www.forum.mototeamelblag.pl -> forum elbląskich motocyklistów

marek_w
teksciarz
teksciarz
Posty: 163
Rejestracja: pt 05 lip 2013, 15:38
Imię: Marek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Elektryczna regulacja świateł RC46

Post autor: marek_w » sob 14 maja 2016, 17:48

jak to vtec to pod malymi owiewkami w rogu kolo zegarow sa do krecianie w poziomie lewa/prawo a na dole od spodu pod lampa jest takie kulko z zabkami i to do krecenia gora dol

Pawel_MTE
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: wt 05 sty 2016, 20:28
Imię: Paweł
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Elektryczna regulacja świateł RC46

Post autor: Pawel_MTE » ndz 15 maja 2016, 13:22

marek_w pisze:jak to vtec to pod malymi owiewkami w rogu kolo zegarow sa do krecianie w poziomie lewa/prawo a na dole od spodu pod lampa jest takie kulko z zabkami i to do krecenia gora dol
Nie nie, to RC 46 '99r
http://www.forum.mototeamelblag.pl -> forum elbląskich motocyklistów

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości