Philips - żarówki - czy warto ?

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
Mazi
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 56
Rejestracja: wt 18 gru 2007, 23:00
Imię: Tomek i Mirela
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: Mazi » śr 09 sty 2008, 00:23

W RC36II to muszą być bixenony i to na dodatek dwa, czyli normalny zestaw samochodowy 2xH4. Bixenon oznacza, że zarówno światła mijania, jak i drogowe, są obsługiwane przez palnik wyładowczy(ksenon). Można kupić nieco tańszą opcję i na trzonku H4 mieć tylko ksenonowe mijania(brak świateł drogowych-nie polecam), średnia opcja, że na mijania mamy ksenon a na długich światło halogenowe, lub pełny wypas i mieć bi!
Co do legalności ksenonów, to wiem, że do końca legalnie NIE JEST wsadzanie palników do zwykłych lamp przeznaczonych na żarówki halogenowe. Upierdliwy polcjant może się przyczepić, a i diagnosta może odmówić podbicia przeglądu. Mają na to paragraf. Ale ten paragraf może być interpretowany różnie (dociekliwi poszukają go sobie w necie) i na przykład sprzedawcy cytując ten przepis wmawiają kupującym, że jest to legalne, policja i diagnosta interpretują go odmiennie i robią problemy. Wynika to z tego, że światło palników xenonowych jest znacznie jaśniejsze i ewentualne oślepianie nimi jest bardzo niebezpieczne dla kierującego z naprzeciwka. A oślepiać możnemy jeżeli światła biją za wysoko(stąd potrzeba stosowania automatycznej regulacji), bądz jeżeli mamy brudny klosz i światło się rozprasza i zamiast świecić całą mocą na drogę, świeci równeż (światłem rozproszonym ,ale jednak) w oczy jadącemu z naprzeciwka. No i z tąd potrzeba stosowania spryskiwaczy na reflektory.
Ja mimo wszystko jak uzbieram kapuchy to zainwestuje w lepszą widoczność i nabendę Bixenony!
synek-06'
VFR'ka-97'
małżonka-84'
ja-83'
VW Ogórek-78'

Awatar użytkownika
Grześ
pisarz
pisarz
Posty: 225
Rejestracja: ndz 09 lip 2006, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Grześ » czw 10 sty 2008, 21:13

No właśnie MAZI!Z tego co mnie jest wiadomo to do ksenonów potrzebny i spryskiwacz i żyroskop(automatyczne urządzenie do regulacji wysokości świateł),urządzenie obowiązkowe które non stop koryguje poziom światłą! i koszt do puchy dobrej jakości ksenonów to ok 3-4tyś!Myślę więc,że za 5 stów co cudów nie będzie...Może nam się wydawać,że mamy cudne światło(bo mamy)ale co na to kierowcy jadący z przeciwka???????Zauważcie jak strasznie oślepiają ksenony po zmroku szczególnie przy mokrej nawierzchni!!Nie wspomne już,że po raz pierwszy prawdziwe ksenony trafiły do moto dopiero w ubiegłym roku(2007)tzn do seryjnego moto:BMW K1200GT i to za słoną dopłatą można je otrzymać!!!Zastanówcie się dlaczego???????????Ja osobiście pozostanę przy seryjnym oświetleniu RC36II.Mnie wystarcza.Jeśli jestem zbyt koszerny lub się mylę to z góry przepraszam! :smile:

Awatar użytkownika
Achmed
klepacz
klepacz
Posty: 1900
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 22:58
Imię: Marek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Achmed » czw 10 sty 2008, 21:42

Grześ pisze:Zauważcie jak strasznie oślepiają ksenony po zmroku szczególnie przy mokrej nawierzchni!!
Grześ pisze:potrzebny i spryskiwacz i żyroskop(automatyczne urządzenie do regulacji wysokości świateł),urządzenie obowiązkowe które non stop koryguje poziom światłą!
obie racje, poprostu sporo latam w nocy i jak dla mnie to H4 troche malo dają, z drugiej strony piszesz że oslepiają, hymmmmto znaczy że inni mogą a ja nie? wydaje mi się że wystarczy ustawić światła uwzględniająć ciężar dodatkowy (plecaczek
+ ew. bagaż i po kłopocie, wiem zaraz będzie że jak dajesz w palnik to przód się unosi, a jak stawiasz na gume to H4 nie oślepiasz? ja jestem zdecydowany na taką zmianę polatam obacze ilu oslepię :lol: pomyślę i powiem czy bylo warto.

:mrgreen:
VFR 750 RC36II BYŁA
VTR 1000F BYŁA
DR 650R BYŁA
VFR 800 FI BYŁA
ZR750C CR W BUDOWIE
TT600R BYŁA
VFR 800 BYŁA
KTM EXC 250 2T BYŁ
TRIUMPH SPRINT ST 1050 BYŁ
Triumph Tiger 1050
VFR 750 RC 36II

Awatar użytkownika
Grześ
pisarz
pisarz
Posty: 225
Rejestracja: ndz 09 lip 2006, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Grześ » czw 10 sty 2008, 21:50

No poniekąd Achmed masz trochę racji!Nawet żyroskop nie wyrabia na naszych"równych"drogach!

Awatar użytkownika
Ruda i Piotr
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3596
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 10:23
Imię: Kasia
województwo: pomorskie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Ruda i Piotr » czw 10 sty 2008, 21:53

Czyli mnie moga oślepiać i puszki i inne moto a ja mam przed zmrokiem odstwic moto bo mam słabe światła :evil: :evil:

Niedoczekanie, ja jeżdze w każdych (prawie ;-) ) warunkach i musze dobrze widzieć bo od tego zależy moje bezpieczeństwo i życie. Mam xenony i jestem widoczna, a co najważniejsze ja widzę. A jak nie włączam długich to nikogo nie oślepiam.

R
Mamy dwie miłości- :rodzina i :motolove
VFR Viking SeXszyn North Roads

Awatar użytkownika
Grześ
pisarz
pisarz
Posty: 225
Rejestracja: ndz 09 lip 2006, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Grześ » czw 10 sty 2008, 22:03

Czyli mnie moga oślepiać i puszki i inne moto a ja No właśnie!Oko za oko ząb za ząb...Okrutni jesteśmy!Ludzie...Droga to nie linia frontu!Choć czasem..Ja nikomu nic nie mówię,nie doradzam,nie odradzam!Po prostu wyrażam swoje zdanie na forum,bo po to ono jest.

Awatar użytkownika
Ruda i Piotr
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3596
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 10:23
Imię: Kasia
województwo: pomorskie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Ruda i Piotr » czw 10 sty 2008, 22:19

Grześ pisze:Oko za oko ząb za ząb...
Źle mnie zrozumiałeś, nie to miałam na myśli.

Chciałam powiedzieć, że dla mnie najważniejsze jest moje bezpieczeństwo :lol:

R
Mamy dwie miłości- :rodzina i :motolove
VFR Viking SeXszyn North Roads

Awatar użytkownika
Grześ
pisarz
pisarz
Posty: 225
Rejestracja: ndz 09 lip 2006, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Grześ » czw 10 sty 2008, 22:38

No to powiem tak:lubię Cię odkąd tu jesteś!I masz rację.Bezpieczeństwo każdego z nas jest najważniejsze!!!!!!!!Ale trzeba myśleć również o innych! ;-)

Awatar użytkownika
Achmed
klepacz
klepacz
Posty: 1900
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 22:58
Imię: Marek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Achmed » czw 10 sty 2008, 22:46

HEhehehehe
.....nie będzie mi tu Ruda świecić xenonem w samotności...... :mrgreen:
VFR 750 RC36II BYŁA
VTR 1000F BYŁA
DR 650R BYŁA
VFR 800 FI BYŁA
ZR750C CR W BUDOWIE
TT600R BYŁA
VFR 800 BYŁA
KTM EXC 250 2T BYŁ
TRIUMPH SPRINT ST 1050 BYŁ
Triumph Tiger 1050
VFR 750 RC 36II

Awatar użytkownika
Ruda i Piotr
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3596
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 10:23
Imię: Kasia
województwo: pomorskie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Ruda i Piotr » czw 10 sty 2008, 22:50

Grześ pisze:Ale trzeba myśleć również o innych!
Zdaje sobie z Tego sprawę, zawsze myśle o sobie i o innych i uwierz mi dużo mniej oślepiamy kierowców puszek (również takim jestem i to juz wstyd sie przyznać ile lat ;-) ) mając dobrze ustawione xenony niż jezdząc na długich. A sam wiesz, że spory procent motocyklistów, aby lepiej widzieć lub być lepiej widzianym, jeździ na długich.
Zawsze staram sie wybierać mniejsze zło, nie zapominając oczywiście o swoim bezpieczeństwie :lol:

Pozdrawiam

R

[ Dodano: 2008-01-10, 22:52 ]
Achmed pisze:nie będzie mi tu Ruda świecić xenonem w samotności......
Mam nadzieję, że mnie wesprzesz i zaświecisz tymi xenonkami :mrgreen:

R
Mamy dwie miłości- :rodzina i :motolove
VFR Viking SeXszyn North Roads

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » czw 10 sty 2008, 23:15

Benitto
Wypowiedz się czy ty masz w swoim Mondeo żyroskop i spryskiwacze?
Jak wydobrzeje do pierwsze co zrobie to sę spytam w stacji badań.

Awatar użytkownika
Achmed
klepacz
klepacz
Posty: 1900
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 22:58
Imię: Marek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Achmed » pt 11 sty 2008, 00:13

Piootr zwalniam Cię z obywatelskiego obowiązku, zapytam "tatę" rano o co cho :lol
VFR 750 RC36II BYŁA
VTR 1000F BYŁA
DR 650R BYŁA
VFR 800 FI BYŁA
ZR750C CR W BUDOWIE
TT600R BYŁA
VFR 800 BYŁA
KTM EXC 250 2T BYŁ
TRIUMPH SPRINT ST 1050 BYŁ
Triumph Tiger 1050
VFR 750 RC 36II

Awatar użytkownika
Struś
pisarz
pisarz
Posty: 242
Rejestracja: wt 02 paź 2007, 00:00
Imię: Sławek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Struś » sob 12 sty 2008, 01:14

Jeśli auto miało fabrycznie ksenony to zapewne ma również spryskiwacze reflektorów. Zapewne ma również samoregulatory, które wykrywają ustawienie auta( a raczej jego obciążenie w stosunku przód - tył). W moto można przyjąć maksymalne uniesienie przodu w nominalnych warunkach, a zamiast montować spryskiwacze wozić ściereczkę i przecierać klosz jak się zakurzy :biggrin Jak dla mnie wystarczy , a czy wystarczy na stacji diagnostycznej nie wiem. To zależy od diagnosty, których wiedza jest różna. kiedyś Policja czepiała się, jak miałem żarówki z niebieską poświatą, bo to jest kolor zarezerwowany dla pojazdów uprzywilejowanych (oczywiście VFR do takich należy jak najbardziej). Zakładam jednak że większość ludzi (w tym Policjantów) to daltoniści i nie wiedzą jaka jest różnica miedzy lazurowym , turkusowym , seledynowym czy niebieskim :biggrin Reasumując (bo już się pogubiłem co chciałem napisać), na przeglądy zawsze można zakładać "legalne" żółte H4 a na drogę śnieżnobiałe biksenony.
Życie to nie czas kiedy oddychasz tylko te chwile, kiedy zapiera Ci dech w piersiach...

Awatar użytkownika
V-four
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: śr 25 lip 2007, 20:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: V-four » pn 11 lut 2008, 23:05

Zakupiłem xenony ale nie mam czasu ich zalozyc. Zalozylismy na probe do malczana i powiem jedno, niebo a ziemia :) zobaczymy jak beda swiecic w castrolu :)

Awatar użytkownika
piter
bywalec
bywalec
Posty: 24
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 19:21
Imię: Piotr
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: piter » czw 13 mar 2008, 09:00

Nie uważacie że takie żarówki mogą niszczyć odbłyśnik w lampie?
Pozdrawiam
PiTER

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości