Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: kiki » pn 09 maja 2016, 12:57

Ten dzwiek to klapka w airboxie, temat poruszany wiele razy. Nic z tym nie zrobisz - ten typ tak ma.

pozdr
kiki

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: Zaper » wt 10 maja 2016, 00:55

Pojezdziles po wyczyszczeniu stopki?

Pawel_MTE
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: wt 05 sty 2016, 20:28
Imię: Paweł
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: Pawel_MTE » wt 10 maja 2016, 18:42

Ale tam nic nie ma... obstawiam jakiś przewód przetarty, urwany, złamany. Niestety czeka Cię dalsze rozbieranie i nasłuchiwanie - oby się w między czasie nie upaliło do końca. :P
Jedyne co pamiętam to tam pod airboxem są czujniki i wtryski.

Kiki - klapka jest na podciśnienie i jest bardziej z lewej strony...
http://www.forum.mototeamelblag.pl -> forum elbląskich motocyklistów

Awatar użytkownika
G#R
teksciarz
teksciarz
Posty: 198
Rejestracja: pn 05 wrz 2011, 21:24
Imię: Piotr
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: G#R » wt 10 maja 2016, 23:24

To tykanie to Bypass solenoid valve. Działa on właśnie w taki sposób, jeżeli na zapłonie jest wrzucony bieg :P .
Za "skwierczenie odpowiadał "przełącznik/ czujnik" zamontowany przy klamce sprzęgła. Prze pryskałem go Contact Sprayem i gada dobrze :mrgreen:

Potem zauważyłem, że przekaźnik od pompy tak jakby się zawieszał (pykał tak), a pompa ciśnienia nie ładowała (może to byłą przyczyna zapalania FI i gaśnięcia moto?). Poruszałem przewodami przy kostce nic to nie dało. Na razie zamieniłem go z przekaźnikiem tym przy baku (wie ktoś od czego on?). Ten jest OK :D


Zrobiłem "mały" serwis elektryki. Przeczyściłem wszystkie kostki papierem ściernym i Contact Sprayem + po doginałem konektory.
Kostki i przekaźniki pod czachą, czujniki: MAP, BARO, TPS, Bypass, kostki świateł/ kierunków, rozrusznika, bezpieczniki, stopki, kostkę zbiorczą mas, przekaźnik pompy, i ten przy zbiorniku , jeszcze jakieś :twisted:


Jazdy testowej jeszcze nie było

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: emil » wt 10 maja 2016, 23:27

Zabawy masz, bo to zazwyczaj jest popierduła, w hondach psują się tylko reglery i alternatory, reszta to wina złego styku ;) ale powodzenia i dokładności, a będzie dobrze. Coś więcej o tym przekaźniku?

Awatar użytkownika
G#R
teksciarz
teksciarz
Posty: 198
Rejestracja: pn 05 wrz 2011, 21:24
Imię: Piotr
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: G#R » śr 11 maja 2016, 00:04

Trudno to opisać, ale kilka dni temu przed tym czyszczeniem elektryki zauważyłem, że raz na jakiś czas jak włączyłem zapłon to pompa nie ładuje ciśnienia tylko słychać takie non stop pykanie z przekaźnika pompy. Jak włączyłem/ wyłączyłem zapłon to się czasem odwiesiło i pompa ładowała ciśnienie.

Następnie przeczyściłem włącznik zapłonu kostki przekaźnika, pompy paliwowej i bezpieczniki. Nic się w tym przypadku nie poprawiło, a przekaźnik co raz częściej się zawieszał i rzadziej odpuszczał. Próbowałem ruszać przewodami przy kostce przekaźnika jak ten tak pykał i nie puszczał napięcia na pompę, ale nic nie trybiło. Przewody całe.

Wyjąłem ten przekaźnik co jest koło baku/ akumulatora i go zamieniłem z przekaźnikiem pompy, bo jest taki sam. Potem po włączeniu zapłonu pompa normalnie ładowała ciśnienie. Zamieniałem jeszcze raz te przekaźniki, ale ta sama historia. Ten jeden właśnie coś szwankuje :evil:

Pawel_MTE
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: wt 05 sty 2016, 20:28
Imię: Paweł
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: Pawel_MTE » czw 12 maja 2016, 09:54

Ten przekaźnik od pompy działa na zasadzie samopodrzymania a czujnik cisnienia rozlacza samo podtrzymanie. Jezeli szwankuje styk na przekaźniku to się załącza ale styk pomocniczy powiedzmy jest zaśniedziały to rozłącza samopodtrzymanie i tak w kółko. Takie moje szybkie przemyślenie.

Co nie zmienia faktu, że do wymiany jest przekaźnik :D Fajnie, że udało się znaleźć problem.
http://www.forum.mototeamelblag.pl -> forum elbląskich motocyklistów

Kubapol
Posty: 7
Rejestracja: sob 06 lut 2016, 07:17
Imię: Jakub
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: Kubapol » śr 01 cze 2016, 19:39

Witam kolegów
Dziś poddałem ręce gdyż nie wiem gdzie szukać problemu z zapalającą się kontrolką fi.
Od początku w tamten weekend wracając wywaliło mi bezpieczniki od kierunkowskazów stopu i sygnału.... Doszedłem do faktu iż przyczyną jest styk dwóch kabli przy rączce. wyczyściłem styki przesmarowałem preparatem konserwującym i pomogło. Wiec szczęśliwy zapakowałem manele i w czwartek wyleciałem w góry. Droga pięknie bez problemów. W piątek moto okryty niestety musiał stać pod chmurką poszły burze :( w sobotę wystartowałem na Słowację.. I tu się zaczyna zabawa gdyż pod Chyżnem zaczyna palić się kontrolka fi ... ale jak naciskam lekko hamulec ręczny kontrolka przestaje się świecić. Na dłuższych odcinkach nie paliła się wcale. Na stacji przeczyściłem styki przy hamulcu ale to nie pomogło. Wróciłem i spowrotem była tak jak wyżej wyczyściłem przełączniki przy kierownicy i nic nie pomogło. Zauważyłem jedynie iż jak włączam kierunek kontrolka fi pulsuje przy włączeniu świateł jest podobnie..


Ps. Elektrykiem jestem raczej żadnym tyle o ile. Może macie pomysły co to może być i gdzie szukać.. Ps. Wszystkie styki na wiosne czyściłem i psikałem preparatem gdyż motor lekko malowałem i dla spokoju przeleciałem :_)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: emil » czw 02 cze 2016, 00:10

Kolego - jesteś już tu kilka miesięcy, proponuję zacząć od uzupełnienia profilu, bo skąd mamy wiedzieć, co się może w Twojej motorynce dupcyć. Jak się wstydzisz mieściny, z której pochodzisz - nie wpisuj.

Co do kontrolek - widać nie wszystko ogarnąłeś, moto ma na wiązce głównej zaizolowaną kostkę, gdzie łączy się masa całego motocykla. Jak tam będzie bigos, bo będziesz miał choinkę na licznikach i ciekawe zachowania sprzętu, więc radzę zacząć od odnalezienia, rozcięcia taśmy i wybebeszenia tego, co w środku. Oczywiście przy odłączonym aku. No i po uzupełnieniu danych, bo kostki te są pochowane w różnych miejscach, zależnie od modelu.
Jak to zrobisz, a nie pomoże - w co nie wierzę, to szukaj pozostałe połączenia masowe przede wszystkim. FI nie zawsze pokazuje, że wystąpił błąd, zazwyczaj miga jak nie ma odpowiedniego zasilania na którymś z układów.

Kubapol
Posty: 7
Rejestracja: sob 06 lut 2016, 07:17
Imię: Jakub
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: Kubapol » czw 02 cze 2016, 00:51

Uzupełnione.... Moja vfr 800 to końcówka z 2001. Powiedz gdzie szukać głównej kostki masy... Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: śliniak290 » czw 02 cze 2016, 06:31

Przy ramie od strony silnika na wysokości 1 cylindra
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: Zaper » czw 02 cze 2016, 07:36

Kubapol pisze:Uzupełnione.... Moja vfr 800 to końcówka z 2001. Powiedz gdzie szukać głównej kostki masy... Z góry dziękuję
Zawinieta w izolacje na wysokości regulatora napięcia

Kubapol
Posty: 7
Rejestracja: sob 06 lut 2016, 07:17
Imię: Jakub
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: Kubapol » czw 02 cze 2016, 19:56

Koledzy dziś udało się rozkręcić owiewki ogon i po kolei ciołem zawinięte przewody i czyściłem... Jednak pominełem miejsce czyli pod gumami przed bakiem gdzie znajdują się bezpieczniki 30A. Czyli rozkręcenie wszystkiego nie było konieczne :-/ przejechałem kilka km i nie zapaliła się kontrolka więc chyba się udało...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
adamsonn
Posty: 2
Rejestracja: wt 09 cze 2015, 16:11
Imię: Jacek
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: adamsonn » czw 14 lip 2016, 11:41

U mnie pojawił się też problem z kontrolką fi. Raz się zapala i pali prawie cały czas, raz wcale się nie zapłaci w czasie jazdy. Jak światła wyłączone to gaśnie, hamulec też czasami powoduje zapalenie się fi. Ostatnio zauważyłem prawidłowość, że gdy zaczynam jazdę od wolnej, spokojnej jazdy bez wchodzenia na obroty przez kilka minut to kontrolką się nie zapala. Jeśli od samego początku jadę ostrzej zapala się. Co to może być??? Z góry dzięki za podpowiedzi...

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Zapala sie kontrolka FI i gaśnie.

Post autor: emil » czw 14 lip 2016, 16:35

Odpowiedź taka, jak na wszystkie inne pytania - brak masy. Poczytaj te tematy, a sam znajdziesz usterkę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości