RC46 gaśnie podczas jazdy

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Pawel_MTE
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: wt 05 sty 2016, 20:28
Imię: Paweł
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: Pawel_MTE » pt 11 mar 2016, 21:07

Cześć wszystkim,

choruję, leżę w łóżku więc w czasie gdy nie mogę zejść do garażu szukam, czytam i zapytuję bo być może ktoś miał podobny problem. Być może to pierdółka ale póki co nie wiem gdzie szukać. Wyzdrowieje to zejdę ze wszystkimi zebranymi informacjami i będę działał.

Generalnie problem pojawił się po 40km jazdy (tak, już otworzyłem sezon) i nie zależnie czy jadę wolniej, szybciej na wyższym biegu, na niższym. Pojawia się co jakiś czas problem z gaśnięciem silnika i ponownie (po sekundzie) odpala.

Jadę na biegu, czuję szarpnięcie, patrzę na zegary, kontrolka Fi się zaświeci przez chwilę tak jakbym przekręcił stacyjkę. Miałem wrażenie, że pompa nabijała ponownie paliwo. Jako że silnik był na biegu to odpalał ponownie. W trasie jest to irytujące ale gdy wychodziłem z zakrętu i przyspieszałem to było już nie wesoło - nagłe szarpnięcie nie jest miłym doświadczeniem.

Świece wymienione, irydowe. Odpala bez problemu zimny czy ciepły. Nie wiem gdzie szukać problemu.
http://www.forum.mototeamelblag.pl -> forum elbląskich motocyklistów

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: Zaper » pt 11 mar 2016, 22:26

Zrób zworkę - zczytaj błędy, podaj jakie sekwencję mrugnięć się pojawiają, będzie łatwiej zacząć szukać.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: Arnold » sob 12 mar 2016, 01:00

Sprawdź czerwony włącznik zapłonu. Przeczyść i nasmaruj. Uważaj na bardzo drobne części i wystrzeliwujące sprężynki. Miałem podobny przypadek. Ew. przerwana ścieżka na taśmie pod zegarami.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: emil » sob 12 mar 2016, 10:02

Ew. czujnik stopki bocznej, albo go rozepnij całkiem.

Jest też gdzieś na instalacji zaizolowana gruba kostka z masą całego moto, podobnie mi się robiło w iksie, czasem nawet nie odpalał. Ale nie pamiętam, gdzie to jest w FI, PETER o tym kiedyś pisał. Trzeba rozciąć izolację, otworzyć kostkę i poczyścić wszystkie styki, a potem zakonserwować i zaizolować. Błędów żadnych komp nie pokazuje przy tym.

Zacznij pierw od najprostszego.

Pawel_MTE
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: wt 05 sty 2016, 20:28
Imię: Paweł
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: Pawel_MTE » sob 12 mar 2016, 11:38

Arnold pisze:Sprawdź czerwony włącznik zapłonu. Przeczyść i nasmaruj.
Mam problem z przełącznikiem kierunkowskazów, miałem problem z przełącznikiem świateł to i pewnie problem może być z czerwonym przełącznikiem - ale czy on czasami nie jest typu NO? Zwiera gdy przełączymy na "awaryjne zatrzymanie silnika"?

A tak w ogóle, ktoś wie jak się rozbiera na części pierwsze przełącznik kierunków?
Arnold pisze:Ew. przerwana ścieżka na taśmie pod zegarami.
Czytałem o przerwanej ścieżce w zegarach ale tam był problem z wyłączającym się wyświetlaczem? A u mnie nie ma tego problemu i co ma wyświetlacz do wyłączania się silnika?
emil pisze:Ew. czujnik stopki bocznej, albo go rozepnij całkiem.
A o tym nie pomyślałem :D

Coś czuję, że czeka mnie czyszczenie wszystkich kostek. Czego użyć do konserwacji styków?
http://www.forum.mototeamelblag.pl -> forum elbląskich motocyklistów

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: emil » sob 12 mar 2016, 13:02

Do czyszczenia to papier, kombinerki żeby pozaciskać wsuwki i cienki śrubokręt, do tego:
http://multisort.pl/product/Preparat-Ko ... cgodzLQM7g

Żadne WD40 i podobne.

A jak już poczyścisz i pozaginasz, żeby wsuwki nie miały luzu, podgrzej wazelinę techniczną i pozalewaj damskie wsuwki, żeby się wilgoć nie dostawała na połączenie.

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 658
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: Niron » ndz 13 mar 2016, 13:22

ja to miałem :P rzecz banalna u mnie było to poluzowanie klemy od aku :mrgreen: zerknąłem do niego zrobiłem pół obrotu śrubokrętem, dla pewności przeczyściłem wszystkie kostki i poprawiłem masę, pomogło problem zniknął, dodam że podobnie miał kolega w 600rr dokręcił aku tylko i też po problemie :)
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
Nomad
teksciarz
teksciarz
Posty: 100
Rejestracja: sob 16 maja 2015, 14:15
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Police

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: Nomad » ndz 13 mar 2016, 17:23

U siebie miałem podobnie. Przyczyna - przekaźnik rozrusznika się zaczął topić
Stare chińskie przysłowie mówi : " Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajach, zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"

Pawel_MTE
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: wt 05 sty 2016, 20:28
Imię: Paweł
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: Pawel_MTE » pn 14 mar 2016, 16:43

Nomad pisze:U siebie miałem podobnie. Przyczyna - przekaźnik rozrusznika się zaczął topić
Ale to chyba nie odpali? A nie, że gaśnie...
http://www.forum.mototeamelblag.pl -> forum elbląskich motocyklistów

Awatar użytkownika
Nomad
teksciarz
teksciarz
Posty: 100
Rejestracja: sob 16 maja 2015, 14:15
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Police

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: Nomad » pn 14 mar 2016, 18:48

Odpalała i jeździła. Po jakimś czasie zaczęły mrugać kontrolki od oleju i wtrysków. Na postoju wystarczyło nacisnąć klamkę hamulca albo włączyć kierunek i maszyna gasła. Resetował się licznik dziennego przebiegu tak jakby aku odłączyć. Postała chwilę i można było odpalić ale naciśniecie klamki hamulca, włączenie świateł czy kierunku powodowało ponowne zgaśniecie. W warsztacie mechanik wymienił przekaźnik i do dzisiaj jest ok. Stary stopiony jeszcze gdzieś w garażu mam
Stare chińskie przysłowie mówi : " Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajach, zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"

Awatar użytkownika
Pietri
Posty: 3
Rejestracja: czw 15 maja 2014, 14:16
Imię: Patryk
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: Pietri » ndz 20 mar 2016, 21:38

Miałem identycznie. U mnie okazało się że uszkodzony był czujnik przechyłu...

Pawel_MTE
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: wt 05 sty 2016, 20:28
Imię: Paweł
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: Pawel_MTE » pn 28 mar 2016, 14:33

Chyba przyczynę usunąłem - aż wstyd o tym mówić były to najprawdopodobniej luźne klemy akumulatora, ostatnio jeździłem i wszystko było ok. Ale mam następny problem... Przegoniłem VFRke i na podjeździe prysznic pod motocyklem - okazało się, że pod opaską wężyk popękał i co najlepsze to jest ten krótki wężyk idący od tylnych cylindrów do termostatu. Wcześniej w tym miejscu miałem też wyciek ale przez zbyt słabo dokręconą opaskę.

W każdym razie ściąganie przepustnic mam opanowane już do perfekcji i ściągnięcie ich zajmuje mi do 30minut razem z owiewkami, spuszczeniem płynu itp. :D
http://www.forum.mototeamelblag.pl -> forum elbląskich motocyklistów

marek_w
teksciarz
teksciarz
Posty: 163
Rejestracja: pt 05 lip 2013, 15:38
Imię: Marek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: RC46 gaśnie podczas jazdy

Post autor: marek_w » pn 28 mar 2016, 16:39

u nie zaczelo sie od zasniecia moto jak odpallem dlugie. potem gasl w losowych momentach a potem przy kazdym ruszeniu. chwila jazdy i zaraz gasl. okaalo sie ze jak sie uginal amor na nierownosciach to ruszal sie jakis kabelek ktory robil zwarcie :) tez mi gasilo wszystko i zerowalo licznik. potem niby ok to z przodu od swiatel przekaznik sie przepalil jeszcze. okazalo sie ze kabel przytarty pod kanapa gdzies(zaprzyjazniony elektryk robil)po zabiegu naprawczym wszystko jak na razie ok

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości