Elektryka - nie wiem gdzie jest problem

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
ctrlz
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pn 07 maja 2007, 22:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Elektryka - nie wiem gdzie jest problem

Post autor: ctrlz » ndz 11 lis 2007, 22:09

Witam

Posiadam V-Tec z 2004r . Wczoraj mialem problem z elektryką tak myślę, tzn. przekręcam kluczyk w stacyjce i jakis dziwny bzyk cały czas słychać w tym czasie nie zapala sie lampka FI i nie mozna uruchomic moto. jak obadałem moto to zauważyłem że obydwa tylne kierunki się cały czas palą. Oczywiście cały czas ten bzyk jest. Jeżeli włącze kierunek lyb awaryjne to w tym samym czasie kiedy kierunki gasną to ten bzyk ucicha. po kilkunastu minutach bzyk ucichł i mozna było uruchomić moto. Nie pojezdziłem długo ponieważ w czasie jazdy gasł, zapalała sie lampka FI. jak mi tato powiedział coś sie poluzowało w kablach i do konca sie nie styka. jakies zwarcie jest.

Wiecie może gdzie co i jak muszę sprawdzić ?
Jeżeli są to kierunki to jest gdzies jakiś konektor gdzie mogę sprawdzić kabelki.

[ Dodano: 2007-12-17, 15:05 ]
witam ponownie

Mały update mojego postu.

Otóż wczoraj byłem odpalić moto i zapoalił bez problemu ale jak uruchomiłem awaryjne i kierunki to moto gasł i dziwnie bzyczał.

Możecie mi powiedziec moze to regulator napięcia?

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » pn 21 sty 2008, 11:43

Przede wszystkim sprawdź klemy akumulatora czy są niezaśniedziałe albo niedokręcone, potem sprawdź bezpieczniki czy się któryś nie poluzował, dalej idziemy po kostkach. To nie jest zwarcie bo już by dawno nie zaskoczył i nic by nie zaświeciło, to brak styków, przy niewielkim obciązeniu spada napięcie i dlatego gaśnie.

A jak się zachowuje jak włączasz i wyłączasz światło mijania albo drogowe?

Jeśli też gaśnie to słaby styk jest gdzieś blisko akumulatora.
A ten bzyk to jeden z przekaźników próbuje łączyć a jak łączy to spada napięcie i on odpuszcza.

Tak na opis to trudno zdiagnozować ale to na pewno to.

ctrlz
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pn 07 maja 2007, 22:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ctrlz » pn 03 mar 2008, 20:05

Dzięki ppamula>Naładowałem akumulator i broblem sie rozwiązał. Kierunki, awaria wsio działa.
Może to aku?

Awatar użytkownika
PaveLBlueVFR
Posty: 19
Rejestracja: pn 25 lut 2008, 08:23
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: London
Kontakt:

Post autor: PaveLBlueVFR » pn 03 mar 2008, 20:46

Pewnie tak, ale moze jak napisal przedmowca pewnie styki sie poluzowaly i po naladowaniu baterii po prostu je dokreciles/wyczysciles.

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » pn 03 mar 2008, 22:34

Dokladnie tak moze byc jak piszą przedmowicy.Ja mialam kiedys zasniedziale styki i byly takie same objawy jak przy padnietym reglerze. Przeczyscilam i bylo git.
Obrazek

ctrlz
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pn 07 maja 2007, 22:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ctrlz » wt 08 kwie 2008, 14:11

Witam

Niestety problem powrócił. Odpala dobrze, tylko jak podczas jazdy włącze kierunki lub długie swiatła to moto gasnie. Na razie nie włączam kierunków i jakos jezdzę, nie chce też znowu wyjmowac i ładowac aku. Co najpierw powinienem sprawdzić? Użyc miernika?

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » śr 09 kwie 2008, 22:28

a czy wskazniki zegarow dzialaja bez zarzutow, tzn. moto na chodzie swiatla zapalone, wlaczasz kierunek moto gasnie i np. nie dziala obrotomierz ( opada natychmiast ) lub wskaznik predkosci? albo ktorys z nich nie dziala w czasie jazdy lub raz dziala a raz nie?
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

ctrlz
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pn 07 maja 2007, 22:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ctrlz » czw 10 kwie 2008, 15:15

Gdy właczam kierunki, światła długie lub awarie moto gaśnie w czasie jazdy, kiedy wyłaczam te migacze moto załapuje. Oczywiściew tym czasie wszystkie zegary nic nie wskazują tak jak by pradu nie było. W czasie jazdy kiedy nie sa załaczane kierunki licznik, obrotomierz działa prawidłowoo

[ Dodano: 2008-05-12, 20:11 ]
Sorki że pisze post pod postem ale musze byc widoczny.

Dłużej nie mogę czekac niestety, sam nie naprawie. Poszukuje elektryka, który sprawdzi akumulator, regulatror, alternator i w razie co naprawi - wymieni.
Poradzcie czy lepiej oddac go do serwisu HONDY w Warszawie czy może elektryk z serwisu domowego.
Pomóżcie, dajcie jakiś kontakt bo jestem już zdesperowany

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości