Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
adamobmw
bywalec
bywalec
Posty: 29
Rejestracja: pn 26 sie 2013, 10:26
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leszno/Kościan/wlkp

Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: adamobmw » pn 14 lip 2014, 13:23

Witam. Szukałem na forum ale jednoznacznej odpowiedzi na nurtujący mnie temat nie znalazłem. Otóż od zeszłej niedzieli wariuje mi wskaźnik mpoziomu paliwa w Mojej rc 46. Mając prawie pełen bak i 7 kresek poziomu paliwa na wyświetlaczu jade 10 km tylko a tu od razu poziom na wyświetlaczu spada do 4 kresek a za chwile do 2 kresek po czym po chwili wraca do 6 kresek i tak w kółko przez cały przejazd. Co chwile postój- patrzę paliwa dużo więc mówię cos nie tak. Im było mniej paliwa w zbiorniku np. połowa zbiornika a on mi już pokazuje 2 kreski bądź ostatnia krecha mruga. a paliwa ok. połowa baku. Wczoraj dotankowałem do pełna kontrolka mruga dosłownie cały czas tylko przez chwilkę w trasie wskoczyła mi na 2 kreski a tak cały czas mruga jakby cos kompletnie szlag trafiło z tym wskaźnikiem. Pytanie moje do Was koledzy ponieważ nie wiem od czego zacząć, spuszczać paliwo, rozbierać bak czy cos?? Dodam tylko, że reszta działa prawidłowo. Poza tym żadnych problemów z elektryką póki co. Pomóżcie mi co ja mam zrobić co rozebrać, co sprawdzić. Dodam tylko, że przy wciskaniu klamki zauważyłem wczoraj, że stop mi nie działa. Poruszałem kabelkami przy czujniku i chwilami łapie i lekko świeci przez sekundę, także musze odłączyć czujnik, przeczyścić styki i będzie dobrze tak myslę. Niema to chyba wpływu na czujnik poziomu paliwa. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: kiki » pn 14 lip 2014, 13:50

Przeczyć styki, jak nie pomoże to wyciągnij pływak i zobacz czy tam nic złego się nie dzieje.

Pozdro
kiki

Awatar użytkownika
adamobmw
bywalec
bywalec
Posty: 29
Rejestracja: pn 26 sie 2013, 10:26
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leszno/Kościan/wlkp

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: adamobmw » pn 14 lip 2014, 22:13

Ale rozumiem że przeczyścić styki gdzieś pod bakiem tak? no jeśli się uda to zrobię to jutro bo na wczasy jadę z żoną...ale zaraz po powrocie to zrobię i zobaczymy co dalej w temacie.Pozdro

Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: śliniak290 » wt 15 lip 2014, 12:51

adamobmw pisze:Ale rozumiem że przeczyścić styki gdzieś pod bakiem tak?
dokładnie
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

Awatar użytkownika
adamobmw
bywalec
bywalec
Posty: 29
Rejestracja: pn 26 sie 2013, 10:26
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leszno/Kościan/wlkp

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: adamobmw » czw 24 lip 2014, 14:33

Więc wróciłem znad morza i patrzę no samo się nie naprawiło więc odkręciłem śrubki i bak do góry poodpinałem wszystko co było do odpięcia, przeczysciłem, psiknąłem wd 40, wpiąłem ponownie i dalej tak samo.Mruga rezerwa. W międzyczasie zrobiłem fotkę i gdybyście mogli i powiedzieć co jest od czego i co mam dalej robić i odkręcać byłoby mi lżej.Gdzie jest ten pływak tam gdzie pompa i filtr paliwa czy to ustrojstwo wyżej.Trzeba spuszczać pozostałe paliwko tak??Jeśli tak jak to zrobić aby najmniej było strat i czyszczenia.Pomocy koledzy co dalej robić gdzie szukać?Pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b30 ... 7a448.html foto, które dzisiaj zrobiłem.

Obrazek

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: kubatron2 » czw 24 lip 2014, 15:35

to,, usrojstwo wyżej,, :mrgreen: jak masz mało wachy to bak do pionu i odkręcaj

Awatar użytkownika
adamobmw
bywalec
bywalec
Posty: 29
Rejestracja: pn 26 sie 2013, 10:26
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leszno/Kościan/wlkp

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: adamobmw » pt 25 lip 2014, 10:51

Ok :) wyjadę resztę wachy jak pogoda pozwoli ale dzisiaj raczej niet i podniosę i odkręce ten pływak a jeszcze małe pytanko jak go wykęece co tam sprawdzić co tam może się zepsuć??

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: kubatron2 » pt 25 lip 2014, 12:32

jeszcze jedno mnie zastanawia czy nie ma gdzies problemu przy zegarach jakis kabel ścieszka w układzie zcalonym hyyyyyyyyyy

Awatar użytkownika
adamobmw
bywalec
bywalec
Posty: 29
Rejestracja: pn 26 sie 2013, 10:26
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leszno/Kościan/wlkp

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: adamobmw » pt 25 lip 2014, 15:22

no też Mnie to zastanawia a może miałby ktos z ownersów zdjęcie tyłu licznika i której ścieżki może to dotyczyć ewentualnie.Żeby dobrać się do zegarów trzeba sciągać czache tak?

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: kubatron2 » pt 25 lip 2014, 16:26

adamobmw pisze:no też Mnie to zastanawia a może miałby ktos z ownersów zdjęcie tyłu licznika i której ścieżki może to dotyczyć ewentualnie.Żeby dobrać się do zegarów trzeba sciągać czache tak?
tak trzeba zdjąc czache

Awatar użytkownika
adamobmw
bywalec
bywalec
Posty: 29
Rejestracja: pn 26 sie 2013, 10:26
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leszno/Kościan/wlkp

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: adamobmw » śr 14 sty 2015, 08:26

Witam szanowne towarzystwo :) Jako, że jajecznica stoi w garażu nakryta pokrowcem zabezpieczona przed zimą zwracam się do Was z Moim nadal nie rozwiązanym problemem. Co dalej robić? Od czego zacząć... Wskaźnik paliwa nadal mruga sobie na rezerwie cały czas :( Co zrobiłem do tej pory podniosłem bak, sprawdziłem połączenia i styki i dalej nie wiem co... Jeszcze w trakcie latania w sezonie czasem (ale bardzo rzadko) mając np. połowę baku wachy odwaliło wskaźnikowi i chwilami pokazywał np. 2 lub 3 kreski po czym spadał znowu na rezerwę i tak już długi czas. Nie wiem czy sprawdzać jakieś styki i połączenia przy liczniku czy może jakiś kabel gdzieś się przetarł....a może jest jakiś element w baku np. pływak, który może tak swirować?? Wygląda mi to na elektrykę...Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny bo chce się za to zabrać na końcu miesiąca. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: PETER » śr 14 sty 2015, 09:10

może zacznij od zdjęcia zbiornika wyjęcia wskaznika paliwa i sprawdzenia mechanicznie czy działa i czy z pływakiem wszystko ok
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Biker
pisarz
pisarz
Posty: 266
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 20:24
Imię: Paweł
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żagań

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: Biker » śr 14 sty 2015, 09:19

No musisz wyjąć cały wkład i zobaczyć co się tam dzieje ,sprawdź połączenia elektryczne .Możesz także spróbować poruszać pływakiem i zobaczysz co pokaże wskaźnik. Może się gdzieś zawiesza .Warto byś wymienił odrazu filtr paliwa jak już masz bak zwalony.
Very Funny Ride
Cztery koła poruszają ciało ,2 koła duszę......

Awatar użytkownika
adamobmw
bywalec
bywalec
Posty: 29
Rejestracja: pn 26 sie 2013, 10:26
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leszno/Kościan/wlkp

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: adamobmw » śr 14 sty 2015, 14:47

PETER pisze:może zacznij od zdjęcia zbiornika wyjęcia wskaznika paliwa i sprawdzenia mechanicznie czy działa i czy z pływakiem wszystko ok

No właśnie jeszcze kiedy pojawił się problem, to wtedy dostałem się do wkładu i pływaka i patrzyłem nie wyciągając go czy jeśli Nim poruszam czy będzie zmiana i nic...Obserwowałem pływak i poruszałem Nim i żadnej zmiany na wskaźniku nie było także nie wiem co dalej poczynić...A trudno jest wyciągnąć cały ten mechanizm?? Bo on jakiś taki długi i ciężko pewnie wychodzi. Jeżeli to nie pływak to co to może być. A może po prostu szlag go trafił jakoś i nic nie wskazuje...

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Wskaźnik poziomu paliwa RC46 pomocy

Post autor: wydra » śr 14 sty 2015, 14:56

Głupie pytanie, ale gdzie jest filtr paliwa w Vitku?
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości