moduł

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
Bohun
klepacz
klepacz
Posty: 854
Rejestracja: pn 19 cze 2006, 10:28
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów / Lubaczów
Kontakt:

modu? VFR RC36

Post autor: Bohun » śr 12 lip 2006, 13:27

witam, mam pytanie w sprawie modu?u RC36. czy ten modu? na zdj?ciu to jest od RC 36 ??

http://i10.ebayimg.com/04/i/06/56/fc/6c_1_b.JPG

czy s? r??ne modele do r?znych rocznik?w, czy poprostu szuka? od RC36 i ma by? ?
jakie s? te? orientacyjne ceny ??

dzi?ki, pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Post autor: doyar » pt 14 lip 2006, 00:57

Cze.
Wlasnie mam swoj klopot z modulem do RC 36. Kupilem wlasnie za dobre pieniadze z Allego polecany juz gdzies na tym forum w dziale "elektryka" modul Ducati Energia:

http://www.allegro.pl/item113137681_reg ... _nowy.html

i wyglada na to, ze nie wyglada on jak ten z Twojej foty...
Jest jeszcze drugie zrodlo wiedzy:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... AMEWA%3AIT

sa do VFR i XXa (ten sam pasi ponoc) i dla porownania do CBR600.

Wyglada na to, za zakupilem ten wlasciwy :mrgreen: teraz tylko lece pytac ludzi jak go podlaczyc, bo nimom wtyczki tylko kable i nie wim co do czego.
Powodzenia w poszukiwaniach, nara.

[ Dodano: 2006-07-14, 01:57 ]
Taaa... w podnieceniu ze zakupilem i nie umiem zamocowac nie zauwazylem, ze Wy tu o module, nie o regulatorze...
To ja cofam, juz sie nie madruje.
Panstwo Szanowne wybaczy, elektronika to nie jest to co umim najlepi ;)

Awatar użytkownika
Bohun
klepacz
klepacz
Posty: 854
Rejestracja: pn 19 cze 2006, 10:28
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów / Lubaczów
Kontakt:

Post autor: Bohun » pt 21 lip 2006, 14:30

mam w ko?cu silnik RC36, przymierzam sie powoli zeby go wstawi? do mojej VF'y , jeszcze tylko poszukuj? modu?u i cewek,
tak dla pewniosci - modul od RC36 jest taki sam dla wszystkich rocznikow od 90-97, wiec szukac poprostu modulo do RC36 i ma pasowac ? tak samo jest z cewkami ??
dzieki, pozdrawiam

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » pt 21 lip 2006, 15:04

cewki na bank takie same w wszystkich modelach , co do tych instrukcji wys?a?em Ci w mailu ,dosta?e? ????


zapomnia?bym :P a jak silnik ? w jakim stanie />

Awatar użytkownika
Bohun
klepacz
klepacz
Posty: 854
Rejestracja: pn 19 cze 2006, 10:28
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów / Lubaczów
Kontakt:

Post autor: Bohun » pn 24 lip 2006, 14:41

w mailu nie dostalem, ale sciagam wlasnie te z megauploada. dzieki wielkie! :) <skrzynka piwa> czuje ze bedziesz mi jeszcze nie raz potrzebny :)

silnik lux poezja, przynajmniej zewnetrznie... a co bedzie po odpaleniu , to sie okaze...
dzisiaj sprobuje go tak wstepnie przypasowac do mojej ramy, i moze wytne te mocowania.
jestem w trakcie poszukiwan cewek i modulu. ale ceny sa kosmos :/ jak juz bedziesz wiedzial Seba czy Twoj znajomy ma, to daj znac.

dzieki, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Leniviec
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: pn 27 lis 2006, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Leniviec » pn 27 lis 2006, 19:17

Witam. Mam problem bo dziś(27.11.2006) chyba mi sie zjarał moduł w mojej RC-36, sam tego dokładnie nie wiem ale raczej to bedzie moduł, tylko zawsze jest to ale wiec szukam jakiegoś właściciela VFR RC-36 Z LUBLINA BĄDŹ OKOLIC który mógłby mi sprawdzić na swoim sprzecie czy moj modulik jest ok czy też nie??? Oczywiście nic za darmo!!! Bo nie chce ładować kasy w nowy moduł jeżeli to nie jest potrzebne. Pozdrawiam Leniviec [/u][/b]

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » pn 27 lis 2006, 19:32

opisz dokładniej co się stało ,moze pomogę Ci tak

Awatar użytkownika
Leniviec
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: pn 27 lis 2006, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Leniviec » pn 27 lis 2006, 19:50

witam jedziłem sobie dzis i troche dawałen na kole i i waha mi sie skonczyła i motorek mi zgasł wiec polecialem i kupiłem. i chce krecić rozrusznikiem a tu nic wiec patrze na bezpieczniki i spalił sie ten od rozrusznika, wiec wymieniłem i znów zakreciłem chwile pokrecił ale jak pusciłem juz przycisk startera to bezpiecznik znów sie zjarał. założyłem kolejny bezpiecznik tylko juz 20 nie 10 i odpaliłem go pochodził chwile i zgasł wiec sprawdziłem znów bezpiecznik ale był ok no to sprawdziłem czy jest iskra ale nie ma, sprawdzałem voltomierzem w przewodzie wysokiego napiecia wychodzącego z cewki prad jest taki sam jak na akumulatorze, wyłaczyłem z RUN na STOP i pradu w kablach nie było czyli cewki chyba sa ok, ale krece rozrusznikiem a na swiecach iskry nie ma...???????????

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » pn 27 lis 2006, 20:07

sprawdź czy napiecie dochodzi do modułu ,kable zielony i czarny z białą linią. z tym bezpiecznikiem to troche hmm :P ,sprawdź czy nie odłączył sie kabel od cewki zapłonowej i nie styka gdzies z ramą itp.PS w czarnych przewodach doprowadzonych do kazdej cewki powiniem byc biegun dodatni po właczeniu kluczyka i przycisku zapłonu.

Awatar użytkownika
Leniviec
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: pn 27 lis 2006, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Leniviec » pn 27 lis 2006, 20:39

ok sprawdze jutro jak by co to bede pisac dzieki za poswiecony czas pozdro

Awatar użytkownika
Little Sister
klepacz
klepacz
Posty: 689
Rejestracja: pt 25 sie 2006, 21:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Post autor: Little Sister » pn 27 lis 2006, 20:42

U mnie było to samo...
Rozrusznik kręcił ale nie było iskry...
Wszyscy mysleli że to moduł lub impulsator, a okazało się że styki w pompce paliwowej byly posklejane, a pomkpa wspólgra w jakiś sposób z przerywaczem który budzi impuls do powstania iskry w impulsatorze...

Wyczyscilismy styki w pompce paliwowej i pojawiła się iskra :)
Działa pompka jest iskra, nie działa pompka nie ma iskry...

Tak było u nas, przynajmniej z tego co zrozumiałam od mojego ojca ;)
Ale my mamy starszy model (RC24,USA) nie wiem czy u ciebie jest tak samo,
ale może w jakiś sposob pomoże Ci to co napisałam ;)

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » pn 27 lis 2006, 21:01

Little Sister pisze:a pomkpa wspólgra w jakiś sposób z przerywaczem który budzi impuls do powstania iskry w impulsatorze...
pompka nie ma tutaj nic do iskry ,Martuś coś pokręciłaś :P , pompka jest sterowana własnie impulsem z modułu zapłonowego poprzez specjalny elektroniczny przełącznik(cut relay).

Awatar użytkownika
Little Sister
klepacz
klepacz
Posty: 689
Rejestracja: pt 25 sie 2006, 21:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Post autor: Little Sister » pn 27 lis 2006, 21:33

Nie wiem dokładnie ale moj ojciec upierał się że pompka ma tu napewno znaczenie...
Bo jak można wyjaśnić, że gdy nie działa pompka to nie ma iskry, a gdy działa jest?

Pewnie masz racje że pompke pobudza moduł, ale przy niej wytwarza się napięcie
ktore przechodzi przez przerywacz i idzie dalej do impulsatora i jesli impulsator jest ok, to powstaje iskra i wszystko bangla.
Jesli pompka jest popsuta albo są przelapone styki to impuls nie pojdzie dalej...

Awatar użytkownika
Leniviec
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: pn 27 lis 2006, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Leniviec » wt 28 lis 2006, 15:46

witam u mnie jest tak samo bo pompa paliwa powinna juz sie krecić razem z rozrusznikiem a u mnie rozrusznik sie kreci a iskry nie ma. dzieki zobacze

[ Dodano: 2006-11-28, 15:52 ]
ale wcześniej jak kupiłem swoja VFR to brakowało pompy paliwowej a motorek chodził????

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » wt 28 lis 2006, 16:12

pompa nie ma nic do iskry ,pompę włącza mały sterownik pobierający impuls z modułu zapłonowego, z pompą czy bez iskra musi być , sam przebudowałem swoją VFe wstawiając silnik VFRki ,i sam wykonałem instalacje zapłonową pod ten silnik ,więc zasada działanie jest mi znana.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości