regulator napięcia rc36II

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
wheelman
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 92
Rejestracja: pt 22 cze 2007, 13:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: wheelman » ndz 12 sie 2007, 15:32

U mne iejst regulator ponoc od VFR800A, bo juz padl. Aku pokazuje 12,3 V, przy ladowaniu (5000 obr) 14,5 V. No i na swiatlach w miescie jak steje, wlacze kierunek, to napiecie mocno siada, miga podswietlenie zegarow, swiatla mijania tez slabna. To tez regulator ?

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » ndz 12 sie 2007, 17:01

zawsze bedzie migac zalezy tylko jak bardzo
ladowanie masz ok
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
wheelman
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 92
Rejestracja: pt 22 cze 2007, 13:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: wheelman » ndz 12 sie 2007, 17:11

Mund pisze:A ja zrobiłem dokładnie tak samo jak jest pokazane tutaj: http://homepage.ntlworld.com/stu.tyrrell/Turbo_Mod.htm
Przed chwila tez tak zrobilem, na probe (bez wiercenia w radiatorze). Przewody od wiatraka podpialem do swiatel mijania z tylu. No i teraz: A jesli na deszczu wiatrak da dupy, zrobi sie zwarcie, to wtedy wywali mi bezpiecznik od swiatel, tak ?

Awatar użytkownika
Mundek
pisarz
pisarz
Posty: 351
Rejestracja: pn 25 wrz 2006, 13:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia (Olecko)
Kontakt:

Post autor: Mundek » wt 14 sie 2007, 00:15

Raczej wywali główny bezpiecznik, bo pewnie masę masz podłączoną do ramy, a przynajmniej tak mi się wydaje...
Pzdr Mundek!
VTEC 2009
GSX-R 750 K8
Uwielbiam VFR, ale Gikser to źródło czystej adrenaliny:))

monter
Posty: 13
Rejestracja: czw 30 sie 2007, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Maz. (okolice)
Kontakt:

Wiatrak

Post autor: monter » pt 31 sie 2007, 11:28

Po przeczytaniu waszych postów zajrzałem do swojego regulatora i oczywiście grzeje się jak cholera. Podobnie jak Fabiq założyłem sobie radiator, tyle że odwróciłem regler tak, żeby dotykał radiatora metalową stroną (tą którą ma odprowadzać ciepło do ramy)
Dałem długie śruby coby objęły regler i radiator a na te śruby pomiędzy regler i ramę dałem tulejki dystansowe. Pomiędzy regulator a radiator dałem silikonową pastę termoprzewodzącą.
Później dociąłem żeberka radiatora, żby mieścił się pod owiewką.
Okazało się jednak, ze to za mało, regler i radiator były po kilkunastu minutach jazdy tak gorące że nie dało się tego dotknąć, tym bardziej że ciepło nie było już odprowadzane do ramy.
Założyłem więc na to wiatrak od zasilacza 300w do kompa. Niewiele to jednak pomogło, wiatraczek był słabiutki i kręcił się bodajże 3000obr/min..
Założyłem więc większy wentylatorek, sunon na łożach kulkowych,12V, całe 3W mocy i 6000 obr/min i efekt jest wg. mnie zadowalający, regler i radiator są zdecydowanie chłodniejsze od ramy. Wentylator podłączyłem do kostki tylnej lampy i założyłem na kabelku bezpiecznik 0,5A. Wentylatorek ma wymiary 80X80 mm i jest umocowany na trytrytki do dziurek w żeberkach radiatora.
Na razie się sprawdza, fakt że nawinąłem jeszcze malutko km z tym patentem, zobaczymy co pokaże na dłuższej trasie :)
Zdjęcia w załączniku
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » pt 31 sie 2007, 12:33

wyglada obiecujaco :) , gratuluje pomyslu
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości