Spotkało i mnie - regulator?

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: emil » śr 15 paź 2014, 21:49

bez. one się schodzą w jedno i tak. tylko też grube kable skombinuj, nie jakieś druciki z telefonu

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Model VFR: VFR750 & XT600
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: Fakir » śr 15 paź 2014, 21:53

wydra pisze:Panowie pytanie mam tyloko jedno w Vitku mamy dwa czerwone, dwa zielone, trzy żółte i jeden czarny , pisze o kablach w reglerze, pytanie, bo piszecie że mase i plus podciagacie pod aku by stabilnij było itd.
Czerwone to plus ok , zielone masa ok, ale oba kolory sa podwójne w dwóch miejscach w kostce wychodzącej, bez różnicy z których poprowadze?
dwa czerwone i dwa zielone i tak się mostkują w jedną parę, w dalszej części instalacji.
to plus i minus do ładowania akku
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Model VFR: nima
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: wydra » śr 15 paź 2014, 22:35

skoro się mostkuja w dalszej części to ok :) wiem wiem emilu że byle czego nie zakładać, a obecne kable do aku zostawić czy co? bo jakby nie było plus przez coś tam przechodzi zanim dojdzie do aku, a nie chciałbym dac od drugiej strony napiecia :P
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

Awatar użytkownika
Sebter
pisarz
pisarz
Posty: 239
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:00
Model VFR: 800 Fi & GSF 400
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: Sebter » śr 15 paź 2014, 22:35

emil pisze:jak możesz mierzyć między fazą a silnikiem?? zawsze wyjdzie bzdura, altek 'wisi' w powietrzu - nie jest uziemiony, więc nie wyjdzie żadne sensowne napięcie między którąś fazą a obudową silnika. To tak jakbyś mierzył napięcie w domu między fazą w gniazdku a ogrodzeniem działki....

tylko międzyfazowe.

i pomiar na AC.

na niskich obrotach ma być ok 20V na każdej parze, na wysokich nawet ponad 100V, 60 przy 5krpm to chyba trochę za mało.
Dlatego zmierzyłem tak i tak, ale głównie chodziło mi o pomiary miedzyfazowe, no i wtedy wychodzi koło 60V ale na wszystkich napięcie jest identyczne ... Gdzieś tu ktoś pisał wcześniej, też że ma 60V i że to niby wystarczy ;| Czyli jednak alternator trup ? W sumie mógłby też chyba powodować nadmierne grzanie regulatora ? Sam już nie wiem co dalej ...

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: emil » śr 15 paź 2014, 22:46

Wydra stare kable zostaw, dociągnij sprzed złączki reglera kable do klem aku, w razie wyjęcia reglera po prostu je od aku odrkęcisz.

Sebter - oprócz tego że sie regler grzeje, coś jeszcze się dzieje z instalacją? Ładowanie jakie?

Może sie grzeje, bo masz za duży pobór prądu na instalacji? błędy nie wyskakują żadne?

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Model VFR: nima
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: wydra » śr 15 paź 2014, 22:53

juz późno i nie dociera chyba do mnie, obecne klemy i dodatkowe kable z reglera mam jednocześnie podłaczyc pod aku czy obecne kable odgiąć gdzieś z boku a same kable z reglera podpiąć?
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

Awatar użytkownika
radomki
teksciarz
teksciarz
Posty: 144
Rejestracja: pt 25 sty 2013, 06:33
Model VFR: rc36I 93r.
Imię: Krystian
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: radomki » czw 16 paź 2014, 07:28

Wydra masz dodać tylko dodatkowe kable bo jak odłączysz obecne kable to jak masz zamiar odpalić motocykl???

Awatar użytkownika
Sebter
pisarz
pisarz
Posty: 239
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:00
Model VFR: 800 Fi & GSF 400
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: Sebter » czw 16 paź 2014, 07:30

emil pisze:Wydra stare kable zostaw, dociągnij sprzed złączki reglera kable do klem aku, w razie wyjęcia reglera po prostu je od aku odrkęcisz.

Sebter - oprócz tego że sie regler grzeje, coś jeszcze się dzieje z instalacją? Ładowanie jakie?

Może sie grzeje, bo masz za duży pobór prądu na instalacji? błędy nie wyskakują żadne?
Właśnie najśmieszniejsze jest to, że po wymianie reglera na Tourmaxa+nowe aku napięcia chyba są git, bo na wolnych obrotach bez świateł mam 14.6V-14.5V a jeśli pod obciązeniem czyli ze światłami na 5 tys. mam jakieś 13.9V-13.8V no to chyba dobrze ? Wczoraj jeszcze sprawdzałem akumulator czy aby napewno nic mu nie dolega to jeśli odłącze kostke od alternatora a silnik pracuje to na aku mam 12.26V czyli aku jest git ... Kontrolka Fi nie mrugałą mi nigdy, zapala sie tylko przed zapłonem i od razu gaśnie jak trzeba, wszystko jest zasadniczo jak być powinno ale nie da sie jeździć z tak rozgrzanym zadupkiem, gdyby było lato to plastiki by spłyneły całe ;|

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Model VFR: nima
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: wydra » czw 16 paź 2014, 10:08

radomki pisze:Wydra masz dodać tylko dodatkowe kable bo jak odłączysz obecne kable to jak masz zamiar odpalić motocykl???
późno było hehe, w sumie nie pomyślałem w ten sposób, tak czy inaczej dzieki za łopatologiczne wyjaśnienie i cierpliwość. Jednak blond kolor włosów mnie zobowiazuje :D
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

Awatar użytkownika
radomki
teksciarz
teksciarz
Posty: 144
Rejestracja: pt 25 sty 2013, 06:33
Model VFR: rc36I 93r.
Imię: Krystian
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: radomki » pt 17 paź 2014, 07:31

Sebter ładowanie masz bardzo dobre , ale napiecie na aku z tego co mi wiadomo powinno być napięcie 12,6-12,8

Awatar użytkownika
Sebter
pisarz
pisarz
Posty: 239
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:00
Model VFR: 800 Fi & GSF 400
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: Sebter » pt 17 paź 2014, 07:58

radomki pisze:Sebter ładowanie masz bardzo dobre , ale napiecie na aku z tego co mi wiadomo powinno być napięcie 12,6-12,8

Bo i takie jest jeśli mierze aku w stanie spoczynku :) Wczesniej podałem napiecie 12.22V to było podczas pracy silnika bez podłączonego alternatora, czyli aku miał obciązenie czyli jeśli podczas poboru prądu miał tyle to znaczy że jest cacy. Ładowanie git ale może jakieś zwarcie jest na stojanie i dlatego regulator tak sie grzeje ? Nie wiem czy i tak nie oddać go do przewinięcia ;|

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Model VFR: nima
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: wydra » pt 17 paź 2014, 08:58

regler sie grzeje bo sterowany jest tyrystorami? czy pomyliłem nazwe? one mają za zadanie nadmiar prądu zwierac do masy co powoduje grzanie się. Gdyby altek nie wydalał regler by się nie grzał, w moim przypadku tak np było. Jak altka odepniesz to regler powinien być zimny. bo jedynie napiecie z aku idzie.

W uk znalazłem polecany na elektrodach układ na mosfetach nie do zajechania http://www.electrexworld.co.uk/acatalog/RR69.html i cena podobna jak w pl


znalazłem też że chłopaki z R1 wkładaja do VFR http://vfrworld.com/forums/showthread.p ... VFR-How-To

ale czy do Vitka taki podejdzie jeśli nie ma czarnego kabelka sterującego?
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: kiki » pt 17 paź 2014, 13:28

Podejdzie, czarny na plus w stacyjce puszczasz i jest git!

Awatar użytkownika
Sebter
pisarz
pisarz
Posty: 239
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:00
Model VFR: 800 Fi & GSF 400
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: Sebter » pt 17 paź 2014, 13:42

wydra pisze:regler sie grzeje bo sterowany jest tyrystorami? czy pomyliłem nazwe? one mają za zadanie nadmiar prądu zwierac do masy co powoduje grzanie się. Gdyby altek nie wydalał regler by się nie grzał, w moim przypadku tak np było. Jak altka odepniesz to regler powinien być zimny. bo jedynie napiecie z aku idzie.
No niby tak jest, ale mam przykład kumpla który ma identyczną VFR tyle że limitowana wersja, ale rok to samo i tak dalej, regulator Cheng Lung'a, napięcie ładowania ma tak jak u mnie a regulator jest letni, można na nim trzymać ręke i wszystko jest git, a u mnie po dłuższej trasie prawie roztapia się zadupek plastikowy, taki regulator pod takim obciązeniem termicznym nie może długo działać ... Jest coś ewidentnie nie tak tylko nikt nie wie co ... Ręce opadają ;| Obok stoi Bandit którym jeździłem przed hondą i tam regulator też jest ledwo ciepławy ...

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Model VFR: nima
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: wydra » pt 17 paź 2014, 14:29

kiki pisze:Podejdzie, czarny na plus w stacyjce puszczasz i jest git!

czytaj uwaznie i patrz uważnie że pokazałem z R1 gdzie nie ma sterującego kabla czarnego, więc pytałem co w takim przypadku?
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości