Spotkało i mnie - regulator?

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: poscig » pn 28 kwie 2014, 19:07

Zrób coś z tym regulatorem ,bo jak aku wybuchnie to narobi szkód.

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: bialy-murzyn » pn 28 kwie 2014, 19:10

bubu, napisz jaki masz ten regulator, jakiej firmy, bo zrobiłeś alternator i regler w kwocie 500 zł, to przecie poszło tylko jakieś 300 zł na regler a to pewnie jakiś marny.

Panowie, a moje zagadnienie z poprzednich postów ?

bubupn
Posty: 14
Rejestracja: sob 08 mar 2014, 23:20
Imię: Wojtek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: bubupn » pn 28 kwie 2014, 19:23

No coś będzie zrobione, ale nie wiem jeszcze co, pewnie znowu regler wymieniony + wymiana akumulatora + sprawdzenie kabli. Regler jest jakiś chiński, ale u innych działa, jeździ nawet w B-Kingu, a u mnie jakieś cuda się dzieją. Wiem, że powinienem kupić jakiś markowy regulator, ale boję się, że wydam 400 zeta na regulator, który znowu walnie, a wtedy chyba ten motocykl zrzucę z mostu do rzeki. Już powoli mam go dosyć pomimo, że przejechałem na nim niecałe 500 kilometrów.

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: kubatron2 » pn 28 kwie 2014, 20:13

bubupn pisze:No coś będzie zrobione, ale nie wiem jeszcze co, pewnie znowu regler wymieniony + wymiana akumulatora + sprawdzenie kabli. Regler jest jakiś chiński, ale u innych działa, jeździ nawet w B-Kingu, a u mnie jakieś cuda się dzieją. Wiem, że powinienem kupić jakiś markowy regulator, ale boję się, że wydam 400 zeta na regulator, który znowu walnie, a wtedy chyba ten motocykl zrzucę z mostu do rzeki. Już powoli mam go dosyć pomimo, że przejechałem na nim niecałe 500 kilometrów.
miek do siebie pretensje nie do motka trzymasz go na dworze raz za razem palisz do na kable od auta szkłem dupe chcesz obetrzeć a pozniej wielkie halo.jak se dbasz tak se masz.człowieku to nie rudy 102

Awatar użytkownika
radomki
teksciarz
teksciarz
Posty: 144
Rejestracja: pt 25 sty 2013, 06:33
Imię: Krystian
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: radomki » pn 28 kwie 2014, 21:21

Ja też trzymam pod plandeką na parkingu i też czasami raz na tydzień odpalam... aku u mnie wytrzymuje bez problemu.... Może gdzieś ucieka Ci prąd na postoju??

Awatar użytkownika
FernandoT
pisarz
pisarz
Posty: 203
Rejestracja: wt 26 lut 2013, 18:07
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: FernandoT » pn 28 kwie 2014, 21:29

bubupn pisze:No coś będzie zrobione, ale nie wiem jeszcze co, pewnie znowu regler wymieniony + wymiana akumulatora + sprawdzenie kabli. Regler jest jakiś chiński, ale u innych działa, jeździ nawet w B-Kingu, a u mnie jakieś cuda się dzieją. Wiem, że powinienem kupić jakiś markowy regulator, ale boję się, że wydam 400 zeta na regulator, który znowu walnie, a wtedy chyba ten motocykl zrzucę z mostu do rzeki. Już powoli mam go dosyć pomimo, że przejechałem na nim niecałe 500 kilometrów.
kolego jest takie powiedzenie "chytry dwa razy traci" b-king to nie honda. nie od dzis wiadomo ze elektryka jest najslabsza strona wiekszosci motocykli tej marki. ja tez niedlugo po zakupie vfr musialem zmienic regler. kupilem tourmaxa i zrobilem juz 16 000 km bezawaryjnie. ps. jak bedziesz zrzucal go z mostu powiedz w ktorym miejscu rozstawie skokochron :)
WSK M21W2 1972, KTM LC 4

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: poscig » pn 28 kwie 2014, 21:53

Wystarczy porządnie pomierzyć.Alternator,regulator i aku. To nie jest jakoś wielce skomplikowane i znajdziesz informacje wszelkie w obecnym temacie.Jeśli instalacja nie jest zniszczona zazwyczaj wystarczy tourmaxa regler i moto hasa przez wiele tysi km.Aku może jest stale niedoładowane dlatego nie trzyma prądu podczas postoju dłuższego.

bubupn
Posty: 14
Rejestracja: sob 08 mar 2014, 23:20
Imię: Wojtek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: bubupn » pn 28 kwie 2014, 23:32

kubatron2 pisze:[miek do siebie pretensje nie do motka trzymasz go na dworze raz za razem palisz do na kable od auta szkłem dupe chcesz obetrzeć a pozniej wielkie halo.jak se dbasz tak se masz.człowieku to nie rudy 102
Palę na kable od auta, bo na dzień dobry się akumulator wystrzelał pomimo wymiany instalacji. W zeszłym roku miałem XJ600N, testowego Junaka NK650 i testowego Gold Winga F6B - też stały na parkingu pod chmurką i nie działo się absolutnie nic. Do tego Goldas stał bez pokrowca, bo mój nie jest taki wielki :mrgreen: Jako sąsiadów mam m.in. Ducati Sport Classic i Intrudera i też są trzymane pod chmurką pod pokrowcami i jest wszystko ok. Jak w takim razie mam odpalać motocykl jak mi padnie akumulator skoro nie od samochodu? Nie widzę innej opcji. Chyba, że kupię jakiś booster, który powinien być na standardowym wyposażeniu VFR.

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: poscig » wt 29 kwie 2014, 01:17

bubupn pisze:Chyba, że kupię jakiś booster, który powinien być na standardowym wyposażeniu VFR.

Nie rób tagedii,VFR to wdzięczne moto,rozwiążesz problem z prądami ew.z ładowaniem i już chęć zrzucania z mostu przeminie.Ostatecznie możesz sprzedaż moto z usterką. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: Fakir » wt 29 kwie 2014, 06:20

Proponuje oddać moto do porządnego serwisu, ew. zainwestować te 4 stówy w sprawdzony regulator, np. tourmax :wink:
do tego zwykły akumulator AGM np. Yuasa
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
FernandoT
pisarz
pisarz
Posty: 203
Rejestracja: wt 26 lut 2013, 18:07
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: FernandoT » wt 29 kwie 2014, 06:35

bubupn pisze:
kubatron2 pisze:[miek do siebie pretensje nie do motka trzymasz go na dworze raz za razem palisz do na kable od auta szkłem dupe chcesz obetrzeć a pozniej wielkie halo.jak se dbasz tak se masz.człowieku to nie rudy 102
Palę na kable od auta, bo na dzień dobry się akumulator wystrzelał pomimo wymiany instalacji. W zeszłym roku miałem XJ600N, testowego Junaka NK650 i testowego Gold Winga F6B - też stały na parkingu pod chmurką i nie działo się absolutnie nic. Do tego Goldas stał bez pokrowca, bo mój nie jest taki wielki :mrgreen: Jako sąsiadów mam m.in. Ducati Sport Classic i Intrudera i też są trzymane pod chmurką pod pokrowcami i jest wszystko ok. Jak w takim razie mam odpalać motocykl jak mi padnie akumulator skoro nie od samochodu? Nie widzę innej opcji. Chyba, że kupię jakiś booster, który powinien być na standardowym wyposażeniu VFR.
powiem Ci jak. zrobic porzadek z ladowaniem a jak nie odpala to wyjac akumulator i naladowac. zawsze mozesz kupic junaka i jezdzic junakiem ;)
WSK M21W2 1972, KTM LC 4

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: bialy-murzyn » wt 29 kwie 2014, 07:27

chłopy, jakie jest napięcie na wyjściu z regulatora !!!??? Ktoś pomierzy jakie jest napięcie w czasie pracy silnika między czerwono-białym a zielonym w vfr800 98-99 ???

a może to się daje czerwono-biały + masa na ramie ???

bubupn
Posty: 14
Rejestracja: sob 08 mar 2014, 23:20
Imię: Wojtek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: bubupn » wt 29 kwie 2014, 08:39

Fakir pisze:Proponuje oddać moto do porządnego serwisu, ew. zainwestować te 4 stówy w sprawdzony regulator, np. tourmax :wink:
do tego zwykły akumulator AGM np. Yuasa
Regulator za 4 stówy? Zapomnij. Jak chce palić regulatory, to niech sobie pali chińskie. Teraz po zrobieniu jak znowu padnie, to zawiozę do kogoś innego, może faktycznie inne spojrzenie na całą sprawę będzie lepsze. Jeżeli będzie trzecia awaria i trzeci raz padnie, to sprzedaję ten motocykl w cholerę.

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: Fakir » wt 29 kwie 2014, 09:02

bubupn pisze:
Fakir pisze:Proponuje oddać moto do porządnego serwisu, ew. zainwestować te 4 stówy w sprawdzony regulator, np. tourmax :wink:
do tego zwykły akumulator AGM np. Yuasa
Regulator za 4 stówy? Zapomnij. Jak chce palić regulatory, to niech sobie pali chińskie. Teraz po zrobieniu jak znowu padnie, to zawiozę do kogoś innego, może faktycznie inne spojrzenie na całą sprawę będzie lepsze. Jeżeli będzie trzecia awaria i trzeci raz padnie, to sprzedaję ten motocykl w cholerę.

No niestety, jak Cię stać na tanie chińskie zamienniki to proszę bardzo ;)
Ja tam wolę kupić coś co sprawdziło się u wielu innych osób i miec spokój niż narażać się na kolejne koszty i stracony czas w serwisie.

Ktoś tu wrzucał zdjęcie jak mu spaliło pół vfr'ki przez chiński regulator,

"nie stać mnie na tanie części" - ta reguła sprawdza się w wielu przypadkach.
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
radomki
teksciarz
teksciarz
Posty: 144
Rejestracja: pt 25 sty 2013, 06:33
Imię: Krystian
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Spotkało i mnie - regulator?

Post autor: radomki » wt 29 kwie 2014, 09:51

Musisz kupić coś pożądnego, albo jakąś orginalną używkę, która będzie lepsza od tego chińskiego g...wna

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 41 gości