System H.I.S.S

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
buli
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 63
Rejestracja: czw 26 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Myszków

Post autor: buli » śr 20 cze 2007, 10:36

musieli pisze:No dobra, bo teraz to ja już się pogubiłem.

Zakładamy, że zgubiliśmy obydwa kluczyki. To, ze można dorobić kluczyk posiadając tylko zamek (stacyjkę) to wiadomo. Zamawiamy "czysty" kluczyk w Hondzie i co dalej? Da radę je zaprogramować do HISSa, który nam pozostał na motocyklu?
w salonie Hondy nie da rady, musi być choć jeden sprawny kluczyk aby wejść w tryb kodowania
poza salonem, tak, ale przy poszukiwaniu kogoś kto to zrobi trzeba uważać
bo ocieramy się o "wędkarzy"
nie miałem potrzeby i nie wiem jak dokładnie wygląda taka sztuka

mlody55
pisarz
pisarz
Posty: 202
Rejestracja: śr 23 maja 2007, 00:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podlaskie/london
Kontakt:

Post autor: mlody55 » śr 20 cze 2007, 21:19

wiecie gdze mozna dorobic kluczyk do hiss-a vfr800 rok 2001? mam niestety tylko jeden

Wolszczak
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 71
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 15:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wolszczak » śr 20 cze 2007, 22:05

mlody55 pisze:iecie gdze mozna dorobic kluczyk do hiss-a vfr800 rok 2001? mam niestety tylko jeden
no na moje to biegniesz do Hondy z tym jednym HISSowym kluczykiem w łapce, pokazujesz go a panowie zamawiają kluczyk "czysty" Po jakiś 68 tygodniach oczekiwania na realizacje zamówienia przyjeżdzasz moto do serwisu, panowie z Hondy koduja ten "czysty" kluczyk do Twojego motosykla iiiiii...jesteś wolny i zrelaksowany bo masz dwa kluczyki.
Niech mnie ktoś poprawi jak sie myle.
VEE-Four For ALL !!!!

buli
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 63
Rejestracja: czw 26 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Myszków

Post autor: buli » śr 20 cze 2007, 22:05

mlody55 pisze:wiecie gdze mozna dorobic kluczyk do hiss-a vfr800 rok 2001? mam niestety tylko jeden
mając jeden sprawny kluczyk, drugi dorobisz bez większych problemów
w jednym z obecnych ,lub byłych salonów Honda - mają dużą rotację
wielkość i skład sieci szybko się zmienia

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » śr 20 cze 2007, 22:11

Popytaj w punktach dorabiania kluczy, w tych większych mają sprzęt do kodowania, jeśli nie to dorobią Ci klucz a na kodowania wyślą do serwisu.. jest jeszcze opcja ze nie bedą mieć ''surowych'' kluczy do Hondy (bardzo prawdopodobne) , wtedy odrazu serwis, kodowanie i powrót do punktu na dorobienie klucza
:-)

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » czw 21 cze 2007, 07:36

Dzieki Piotrze za pomoc - nie mam za czestego kontaktu z tym kumplem, ale jak sie napatoczy to zaproponuje mu pomoc. FenX

a ja odpalam mojego Vitka z HISSem - bez kluczyka w stacyjce :lol
Ostatnio zmieniony czw 21 cze 2007, 15:15 przez mors, łącznie zmieniany 1 raz.
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » czw 21 cze 2007, 09:52

mors pisze:
a ja odpalam mojego Vitka z HISSem - bez kluczyka w stacyjce :lol
:shock: wow , Morsie , jak Ty to robisz??? :grin:

Jest taka opcja że dorabia się drugi kluczyk, nie koduje się go a on działa , pod jednym warunkiem , przy odpalaniu zbliżasz do stacyjki ten zakodowany :lol
:-)

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » czw 21 cze 2007, 11:14

Piotrek B. pisze:wow , Morsie , jak Ty to robisz???
to pewnie jest ten z tych alarmów które mają tą funkcję ;)

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » czw 21 cze 2007, 15:30

Mój alarm nie ma specjalnej funkcji obejścia HISSa i jak napisałem już wczesniej zwróciłem się zarowno do sprzedacy alarmów jak i serwisu Hondy czy jest mozliwość odpalenia maszyny z pilota jeżeli mam HISSa.
Otrzymałem odpwiedź negatywną, ale Honda San nie spodziewał się, ze jego cudo dostanie się w macki morsa, który rozpracuje ten problem.

W pobliżu stacyjki czyli jak mówi Piotr P. cewki HISSa nie ma ZADNEGO KLUCZYKA. NIE POSIADAM INNEGO KLUCZYKA OPRÓCZ DWÓCH ORYGINALNYCH.
OBA ZNAJDUJĄ SIĘ W ZALAKOWANYCH KOPERTACH POD OPIEKĄ NOTARIUSZA W DOWOLNEJ ODLEGŁOŚCI OD MOTOCYKLA.

David MORS Copperfield wykonuje parę tajemniczych czynności, oddala się na odległość zasiegu pilota, stacyjka jest pusta, klucze w kopercie, koperta za dekoltem (miseczka D) Asystentki (90/60/90), motocykl pod opieką RUTKOWSKI PATROL.
mors naciska przycisk pilota i motorek z miłym brum brum brum rozpoczyna pracę i pracuje aż mors każe mu przestać.

Kto nie wierzy? Stawiam moją VFR przeciwko dowolnej innej, że wykonam co napisałem :lol

Kto przyjmuje zakład?
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » czw 21 cze 2007, 16:52

No to mnie zagiąłeś :shock:
Hmmm, a może zakodowałeś sam chip (niewielka kostka umieszczona w kluczyku) i umieściłeś ją gdzieś w okolicach stacyjki?
Morsie naprawde czarodziej z Ciebie :mrgreen:
:-)

Awatar użytkownika
Mundek
pisarz
pisarz
Posty: 351
Rejestracja: pn 25 wrz 2006, 13:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia (Olecko)
Kontakt:

Post autor: Mundek » ndz 01 lip 2007, 02:05

Rzeczywiscie nie ma problemu z dorobieniem kluczyka z HISS'em jesli ma sie jeden orginalny. Kupilem moto z jednym kluczykiem, drugi podobno zgubila firma leasingowa. W Hondzie w Gdansku (Pomirski) kupilem z marszu surowke, za jedyne 110 PLN. Tam przyjechal koles busem, ktory jezdzi po 3miescie i dorabia kluczyki (warsztat ma na busie - prawdziwy fachura) i za 50 pln wycial mi kluczyk. Pozniej za kolejne 100 PLN kluczyl zostal zaprogramowany i po wszystkim. Wg serwisowki mozna zaprogramowac do 4 kluczykow, o ile dobrze pamietam...
Pzdr Mundek!
VTEC 2009
GSX-R 750 K8
Uwielbiam VFR, ale Gikser to źródło czystej adrenaliny:))

dziki100
bywalec
bywalec
Posty: 26
Rejestracja: ndz 05 lis 2006, 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawłowice Śl.
Kontakt:

Post autor: dziki100 » sob 07 lip 2007, 00:16

Tak czytam o tych HISSach i muszę wam napisać że o ten sam problem pytałem na forum w zeszłym roku.Kupiłem w Hondzie czysty klucz za jedyne 110,-zł.,dociąłem no i fachowcy z Hondy mieli mi go dopisać do sterownika-modułu.I tu dupa! Ze względu na to że mam wymieniony zegar z wersji bez HISSa (czyli brakuje tylko tej kontrolki czerwonej) to oni powiedzieli że się nie da.Opierdoliłem ich że najpierw każą kupić klucz a potem dupa,więc prubowali to zrobić w ciemno tzn.bez kontrolki.I też dupa.Teraz mam jeden chodzący klucz i drugi za 110,-zł.nie chodzący.zakodować go nie umie żaden klucznik.Jeżeli ktoś może mi pomóc to proszę.I uważajcie na klucze.A może ktoś zna tą procedurę kiodowania bo chcę sobie tą kontrolkę wyprowadzić ze sterownika sam ale serwis już pieprzę.Podobno można tylko trzy klucze dopisać do modułu.

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone
Kontakt:

Post autor: musieli » pn 06 sie 2007, 13:30

Odświerzam temat - ktoś ogarnął jak (inaczej niż zakup kompletu - modułu, immobilaisera, zamków itd) poradzić sobie z tematem zagubienia wszystkich kluczyków HISSowych?
Ekskluzywne akcesoria motocyklowe marki RIZOMA

wojtczarny

Post autor: wojtczarny » sob 08 gru 2007, 18:48

hej,witam wszystkich fotumowiczow.

Mam nie wieli problemik,a raczej zajebisty problem,bo stracilem obydwa kluczyki.Czy ktos moglby napisac jak z tego najlepiej wybrnac?Moto stoi i nawet nie zagada do mnie :stroke .

dziki100
bywalec
bywalec
Posty: 26
Rejestracja: ndz 05 lis 2006, 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawłowice Śl.
Kontakt:

Post autor: dziki100 » pn 10 gru 2007, 20:40

Wojtczarny musiałbyś kupić moduł bez HISSa. Ja w końcu taki kupiłem i pali na wszystkich kluczach nawet wyciętych z brzeszczota. Przeszedłem już cały ten cyrk z kluczami i nikt nie potrafi zakodować tych kluczy bo one mają jakiś specyficzny kod tak mi powiedziało paru niezależnych kluczo-dorabiaczy. ajak zgubiłeś wszystkie klucze no to już dupa....Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości