System H.I.S.S

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
Mbwene
pisarz
pisarz
Posty: 225
Rejestracja: śr 08 lip 2015, 14:01
Imię: Przemek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piła

Re: System H.I.S.S

Post autor: Mbwene » sob 11 mar 2017, 22:28

MarcinD pisze:20 z jego surówką?
Właśnie tak
MZ ETZ 250 -> Yamaha XJ 600 Diversion -> Buell XB9r Firebolt -> VFR 800FI...

Mam w dupie czy ktoś mnie lubi czy nie lubi... swoje myślę, swoje mówię...

Awatar użytkownika
MarcinD
pisarz
pisarz
Posty: 421
Rejestracja: pt 28 sie 2015, 18:39
Imię: Marcin
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PTU

Re: System H.I.S.S

Post autor: MarcinD » sob 11 mar 2017, 22:39

to prawie jak za darmo
hornet 600 PC36 > vfr800 vtec > vfr1200f :twisted:

Awatar użytkownika
baliosia
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: sob 20 sie 2016, 11:09
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno

Re: System H.I.S.S

Post autor: baliosia » pt 12 maja 2017, 23:38

Witam! Czy jest ktoś wlkp kto pomógłby zaprogramować kluczyk HISS do VFR 800 2001r ? Proszę o info. Mam jeden kluczyk i wolałbym mieć zapas...

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: System H.I.S.S

Post autor: Arnold » sob 13 maja 2017, 06:10

Ukradzione z forum fireblade.pl

Potrzebne rzeczy: drugi klucz, troche kabli, krokodylkow i rezystorka bylejakiego, wazne tylko by byl 1k. Robimy 2 przewody, w jednym instalujemy rezystorek.

1. podłaczamy 2 przewody do kostki od ingition pulse generator(impulsator zaplonu) Kabel z rezystorkiem ciagniemy od plusa z akumulatora do zoltego kabla ingition pulse generator(kabel sygnałowy, zółty w 929 idzie to ECM. Drugi kabel idzie na mase z wtyczki generatora.

2. Działajacym kluczykiem przekręcamy stacyjke, czerwony przycisk zapłonu na manetce ma byc w pozycji zapłon. *Lampka HISS się pali cały czas

3. Czekamy 10 sekund, potem odpinamy krokodylka z plusa akumulatora(niczego nie wyłaczamy), odczekać min. 2 sekundy, następnie podłaczyć spowrotem.

4. Lampka hiss popali sie ok 2 sekundy, potem zacznie mrugać po 4 razy. Niech sobie dla pewnoœci mrugnie z 8 razy. Wyciagamy działajacy kluczyk.

*Uwaga: działajacy klucz trzymamy z daleka od pentli HISS, oraz do nasępnego kroku nigdy nie uzywamy tego samego klucza!

5. wkładamy nowy surowy klucz, przekrecamy na ON, Lampka hiss zachowa się tak samo jak w 4 punkcie. Jak sobie pomruga te 8 razy to przekreamy stacyjke, wyciagamy kluczyk.

6. odlaczyc kabel pomocniczy, podlaczyc wszystko jak bylo oryginalnie i sie cieszyc:P
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
baliosia
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: sob 20 sie 2016, 11:09
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno

Re: System H.I.S.S

Post autor: baliosia » ndz 14 maja 2017, 18:20

Hejka, czytałem to kilka razy... nie do końca wiem gdzie jest kostka impulsatora i ecm... Wolałbym zapłacić komuś kto już to robił. Oczywiście jakieś rozsądne pieniądze a nie 4 stówy jak chcą na alledrogo...

Jestem z Gniezna, także jeśli ktoś w promieniu 50km by to ogarnął to proszę o info.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości