KSENONY VFR 800 Fi

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
RafalGd
bywalec
bywalec
Posty: 46
Rejestracja: sob 21 sty 2012, 07:55
Imię: Rafał
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: RafalGd » wt 06 mar 2012, 10:21

Czy któryś z Was zamontował w swoim moto zestaw ksenonowy , czy nie miał z min prpblemów dotyczących np isntalacji elektrycznej lub wypalenia luster wewnątzr ref. Chaciałbym zamontowac sobie taki zestaw bo wiem ze fajnie swieci
http://allegro.pl/zestaw-hid-ksenon-h1- ... 61268.html
ktoś z Was ma doświadczenie i cos podpowie ?
Rafcio,
Yamaha xjr 400
R1
VFR-v-tec
GSX-f
Deauville 650
VFR-RC46

Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: michał RC 46 » wt 06 mar 2012, 12:21

Po pierwsze taki xenon jest nielegalny-możesz szybko stracić dowód, po drugie chcesz innych oślepiać na drodze?
Czerwone najszybsze !

Awatar użytkownika
Piotr_Pan76
teksciarz
teksciarz
Posty: 114
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 12:19
Imię: Piotr
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krzywopłoty

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: Piotr_Pan76 » wt 06 mar 2012, 12:33

1. Moto nie przejdzie przeglądu,
2. Jak Policja Cię przydybie, a stanie się to wcześniej czy później, zapłacisz 200 zł mandatu z 5 pkt. karnych, zabiorą Ci dowód,
3. Zepsuje się zaraz po gwarancji i będziesz się wkurzał ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: WiktorVFR » wt 06 mar 2012, 12:53

michał RC 46 pisze:Po pierwsze taki xenon jest nielegalny-możesz szybko stracić dowód, po drugie chcesz innych oślepiać na drodze?
od 5 lat uzywam takiego "chinskiego taniego badziewia" jak co poniektorzy mowia i nigdy nie mialem problemow, a oslepianie? nie zdazylo mi sie nigdy zeby mi ktos mrygał ze go oslepiam, po to mamy regulacje w lampie.

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: WiktorVFR » wt 06 mar 2012, 12:57

Piotr_Pan76 pisze:1. Moto nie przejdzie przeglądu,
2. Jak Policja Cię przydybie, a stanie się to wcześniej czy później, zapłacisz 200 zł mandatu z 5 pkt. karnych, zabiorą Ci dowód,
3. Zepsuje się zaraz po gwarancji i będziesz się wkurzał ;)

1) mylisz się
2) byc moze, to samo sie tyczy nielegalnych akcesoryjnych wydechow
3) mylisz się

Awatar użytkownika
Piotr_Pan76
teksciarz
teksciarz
Posty: 114
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 12:19
Imię: Piotr
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krzywopłoty

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: Piotr_Pan76 » wt 06 mar 2012, 13:57

1) nie mylę się, wiem, że żyjemy w polsce i przejdzie wszystko nawet grat który nie ma hamulców, tylko pytanie jak będziesz się czuł jak taki gość zabije Twojego syna bo mu hamulce wysiądą ? Bo przecież jak przejdą ksenony niehomologowne w lampie bez homologacji to i hamulce słabe można puścić ?
2) rozmawiamy o lampie a nie o wydechach aczkolwiek masz rację, diagnosta nie powinien puścić pojazdu pow 96 dB,
3) znam trwałość Chińskich "zamienników i wiem co piszę, przykładów mam kilka ...
Obrazek

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: WiktorVFR » wt 06 mar 2012, 16:05

Mam nadzieje ze swoje spostrzezenia opierasz na wlasnym doswiadczeniu a nie gdybaniu/teoretyzowaniu i opiniach kolegi ktory ma kolege ktory ma sasiada ktory ma ciocie ktorej ktos tak powiedział:) Ja przeglad zawsze przechodze, kwestia odpowiedniego ustawienia lampy. A co do trwałości "chinskich zamiennikow" nie zdazylo mi sie zeby od tak sobie xenon przestał świecic, wiec uwazam ze jezeli ma sie swoje sprawdzone miejsce gdzie mozna taki HIDowy zestaw nabyc to śmiało montować.

RafalGd jesli juz to wybierz zestaw z cienkimi przetwornicami

Gienio
klepacz
klepacz
Posty: 1807
Rejestracja: pn 17 lip 2006, 16:29
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: Gienio » wt 06 mar 2012, 16:28

Już gdzieś widziałem taką gadkę :wink:
może w tych tematach, wiem wiem ciężo poszukać:
viewtopic.php?f=19&t=5143&hilit=xenon
viewtopic.php?f=19&t=3801&hilit=xenon

Awatar użytkownika
Stuwka
klepacz
klepacz
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 04 paź 2009, 01:14
Imię: Konrad
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: Stuwka » wt 06 mar 2012, 19:12

Piotr_Pan76 pisze:1. Moto nie przejdzie przeglądu,
2. Jak Policja Cię przydybie, a stanie się to wcześniej czy później, zapłacisz 200 zł mandatu z 5 pkt. karnych, zabiorą Ci dowód,
3. Zepsuje się zaraz po gwarancji i będziesz się wkurzał ;)
1: Jest to racja jeżeli pojedziemy do prawdziwego diagnosty. A w Polsce jest ich 40%
2: Dowód się zgodzę. Ale czemu kara pieniężna? Możesz dokładnie się wypowiedzieć.
3: Chińskie to Chińskie... Można się przejechać ale też posiadają rzeczy które są dobre.


Jestem Bardziej Za Xenon niż Przeciw. Też myślę zamontować do rc36II ale to dopiero jak mi się spalą moje Philipsy za 100 zł (nie Blue Vision).

Ad2 : Wiesz czemu pytam? Bo taki chojrak byłem z tłumikiem własnej roboty (oryginał cały wybebeszony). Mówiłem sobie tak że tylko wezmą dowód i po sprawie. 20 zł przegląd dodatkowy i znowu jazda aleeeee..... oglądałem ostatnio Uwaga Pirat i Koleżanka w Kawie miała Yoshimure bez db killera. Oczywiście pierwsze muszą ci sprawdzić przyrządem do pomiaru hałasu bo tak na słuch to mogą ci naskoczyć :evil: :evil: :evil: U mnie ciężko z takim sprzętem (chyba nadal) ale do rzeczy. Pomiar pokazał 117 db czy coś. Dowód wzięty tak jak mówiłem aleeee tu Pan P mnie zaskoczył. Wypisał mandat na kwotę 200zł 5 pkt. No i to się robi już nie ciekawie.
RC 36 II 96r.

Obrazek

Żyje się po to, by latać na moto i czasami dla śmiechu postrzelać z wydechu : )

Co mogę powiedzieć o użytkownikach forum ?
yes we can!!

Głośno mówie i Głośny mam wydech, krótko mówiąc jestem z Południa czyli Góral nisko pienny :)

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: Zając » wt 06 mar 2012, 19:40

Nie no mandatu i punktów to nie ma, ale z pewnością będziemy musieli udać się do diagnosty zapłacić za przegląd :( następnie do WK po odbiór dowodu :biggrin . Trzeba pamiętać, że na takim przeglądzie to diagnosta na pewno nie będzie przymykał oka na np. jakieś nieprzepisowe udziwnienia czy usterki .
LWL 74HN

Awatar użytkownika
Stuwka
klepacz
klepacz
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 04 paź 2009, 01:14
Imię: Konrad
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: Stuwka » wt 06 mar 2012, 19:45

No ja cię rozumiem ale czy na pewno za Xenon nie ma mandatu, a pytam bo u Kobiety Mojej Kochanej w jej aucie Corsa B założyłem takie własnie żarówki ?? 8)
RC 36 II 96r.

Obrazek

Żyje się po to, by latać na moto i czasami dla śmiechu postrzelać z wydechu : )

Co mogę powiedzieć o użytkownikach forum ?
yes we can!!

Głośno mówie i Głośny mam wydech, krótko mówiąc jestem z Południa czyli Góral nisko pienny :)

Awatar użytkownika
Piotr_Pan76
teksciarz
teksciarz
Posty: 114
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 12:19
Imię: Piotr
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krzywopłoty

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: Piotr_Pan76 » wt 06 mar 2012, 21:13

A tak naprawdę to zależy na jakiego policjanta trafimy bo:
art. 97 Używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim art. 60 ust. 1 pkt 1 - 200zł - czy wg. interpretacji policjanta używanie świateł które mogą powodować oślepianie innych osób będzie się kwalifikowało pod ten paragraf ? No właśnie w myśl zasady "dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf" jak się postara to może ci dołożyć i już. Zastanawiam się dlaczego, tak się dzieje, że wiemy, że coś jest niedozwolone i wg. minie powinno się postawić kropkę, a my roztrząsamy: no przecież przegląd przejdzie a Pan policjant to może i mandatu nie da ?
Stuwka to specjalnie dla Ciebie ;) dlaczego Pani zapłaciła ? apropos: też to oglądałem ;) "Używanie pojazdu na obszarze zabudowanym w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem art. 60 ust. 2 pkt 2 - do 300zł"

Pozdrawiam wszystkich

Piotrek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stuwka
klepacz
klepacz
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 04 paź 2009, 01:14
Imię: Konrad
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: Stuwka » wt 06 mar 2012, 21:26

Piotr_Pan76 pisze:A tak naprawdę to zależy na jakiego policjanta trafimy bo:
art. 97 Używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim art. 60 ust. 1 pkt 1 - 200zł - czy wg. interpretacji policjanta używanie świateł które mogą powodować oślepianie innych osób będzie się kwalifikowało pod ten paragraf ? No właśnie w myśl zasady "dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf" jak się postara to może ci dołożyć i już. Zastanawiam się dlaczego, tak się dzieje, że wiemy, że coś jest niedozwolone i wg. minie powinno się postawić kropkę, a my roztrząsamy: no przecież przegląd przejdzie a Pan policjant to może i mandatu nie da ?
Stuwka to specjalnie dla Ciebie ;) dlaczego Pani zapłaciła ? apropos: też to oglądałem ;) "Używanie pojazdu na obszarze zabudowanym w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem art. 60 ust. 2 pkt 2 - do 300zł"

Pozdrawiam wszystkich

Piotrek
No i właśnie to jest odpowiedz bardzo dobra na moje pytanie. Bardzo ci dziękuje. A jak mój Brat Gregor to będzie czytał to znowu mi będzie przez miesiąc mówił " 8) 8) ". Jeszcze raz dziękuje Piotrku.




A jeszcze jedno. Bo do mierzenia tłumików Policja ma urządzenia. A jest coś takiego do mierzenia światła? Po prostu jak oni do tego dojdą? Wiem że Xenon jest mocniejszy ale jak udam tzw Blondynkę to mogą sami otworzyć maskę w aucie i sprawdzić? Co idzie dalej w moto sami ściągną plastiki ? Ale będzie dyskusja teraz .... 8)
RC 36 II 96r.

Obrazek

Żyje się po to, by latać na moto i czasami dla śmiechu postrzelać z wydechu : )

Co mogę powiedzieć o użytkownikach forum ?
yes we can!!

Głośno mówie i Głośny mam wydech, krótko mówiąc jestem z Południa czyli Góral nisko pienny :)

Awatar użytkownika
Stuwka
klepacz
klepacz
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 04 paź 2009, 01:14
Imię: Konrad
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: Stuwka » wt 06 mar 2012, 21:38

Taki mały przykład. Oni nas na bok i zaczyna się
P-Policam
K-Driver VFR

P- Dobry panie. Widzę że ma Pan Xenon z Makro za 30 zł (haha)a na lampie nie ma odpowiedniego znaczka do tego.
K- Panie ja nie mam pojęcia co tam jest. Nie znam się na tym. Mój motor robi 30 km co miesiąc bo biedny jestem nie mam na paliwo bo Tus.... itd itd :D

No i jak on to sprawdzi czy faktycznie tam jest Xenon.

No to dajemy dyskusje Panowie.
RC 36 II 96r.

Obrazek

Żyje się po to, by latać na moto i czasami dla śmiechu postrzelać z wydechu : )

Co mogę powiedzieć o użytkownikach forum ?
yes we can!!

Głośno mówie i Głośny mam wydech, krótko mówiąc jestem z Południa czyli Góral nisko pienny :)

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Re: KSENONY VFR 800 Fi

Post autor: Diego » wt 06 mar 2012, 21:47

Nie ma dyskusji,są ksenony i lampa bez homologacji na ksenon,jest mandat i już.Nie wiedziałem,nie umiem,nie ......to żadna wymówka.
Jest homologowana lampa z ksenonem-pan policjant może skoczyć.
Jazda na motocyklu to najlepsze coś,co można robić w ubraniu

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości