Coś z zapłonem

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
spas
Posty: 7
Rejestracja: pn 27 cze 2011, 20:48
Imię: Tomasz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Coś z zapłonem

Post autor: spas » pn 27 cze 2011, 21:05

Witam

Mam taki problem:
Posiadam honde x11 z 2000 roku (mam ją od niedawna zrobiłem ok 4000 km) i pojawiła się taka mała usterka. Gdy silnik się rozgrzeje (bo na zimnym mi się jeszcze to nie przytrafiło) i zgaszę go na chwilę po włączeniu zapłonu nie słychać wtrysków i nie gasną kontrolki od HISS-u i FI, nie da się go odpalić dopiero po kilku próbach włączania i wyłączania zapłonu wkładania i wyjmowania kluczyka, uruchomi się. Trochę latam w trasy i boje się ze padnie mi gdzieś na stacji 400 km od domu. jak myślicie co jest. Zapłon, HISS czy coś innego.

Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Piotrek82
teksciarz
teksciarz
Posty: 151
Rejestracja: śr 13 paź 2010, 12:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szastarka

Re: Coś z zapłonem

Post autor: Piotrek82 » pn 27 cze 2011, 23:17

Może coś z elektryką, albo to może być pompa paliwa, która dogorywa i się zacina. Pompa jest w baku-spróbuj po przekręceniu kluczyka jeśli stwierdzisz, że nie słychać jak pompuje uderzyć ręką w bak-jak w tym momencie się odezwie to może być właśnie taka przyczyna.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Coś z zapłonem

Post autor: PETER » wt 28 cze 2011, 01:10

jesli piszesz że nie gaśnie HIS to stawiałbym na to czyli HIS warto odwiedzić autoryzowany serwis hondy tylko taki w którym mogą np, zaprogramować drugi kluczyk względnie sprawdzić działanie HIS ale nie organoleptycznie tylko podłączyć jakiś kom i sprawdzić czy sygnał jest odczytywany i przyjmowany ale może warto najpierw samemu sprawdzić wtyczki i połączenia elektryczne najczęściej pomijane są najprostsze przyczyny a zaczynamy od tych naj---droższych ,gorszych, bardziej skomplikowanych
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

spas
Posty: 7
Rejestracja: pn 27 cze 2011, 20:48
Imię: Tomasz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś z zapłonem

Post autor: spas » wt 28 cze 2011, 10:58

Dziś rano znowu. Czyli na zimnym silniku to samo. Uderzyłem kilka razy w bak lecz nic, dopiero jak pokręciłem parę razy silnikiem to pompa zajarzyła. Jak motocykl odpali to chodzi bez zarzutu. Równo pracuje, wkręca się na obroty, podczas jazdy nie przerywa i ładni ciągnie. Teraz zabiorę drugi kluczyk i sprawdzę czy na nim też się to zdarza to możne wyeliminuje his i dziś wieczorem sprawdzę połączenia elektryczne. Może styki od pompy są zaśniedziałe czy coś takiego. Lecz nie wydaje mi się aby to były styki. Co wy na to?

spas
Posty: 7
Rejestracja: pn 27 cze 2011, 20:48
Imię: Tomasz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś z zapłonem

Post autor: spas » pn 04 lip 2011, 09:29

Byłem w serwisie i immobilizer nie wykazywał żadnych błędów, pompa paliwa jest sprawna. Przeczyściłem wszystkie styki i jak na razie nic się nie pojawia. Dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości