Modul zaplonowy

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
Piszol
klepacz
klepacz
Posty: 655
Rejestracja: ndz 22 kwie 2007, 10:35
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Modul zaplonowy

Post autor: Piszol » ndz 22 kwie 2007, 11:20

Przy ostatniej wyprawie moja Hania zaczela cos swirowac najpierw licznik zaczal szalec pozniej obrotomierz ale caly czas jechala po wylaczeniu i wlaczeniu swiatel zgasla i juz nie odpalila - okazalo sie ze wtyczka od regulatora sie stopila na jednym przewodzie i bezpiecznik. Po naprawie wtyczki i wymianie bezpiecznika odpalila na 10s i zgasla i znow wywalilo bezpiecznik wymienilem i juz od tego momentu tyle nie ma iskry. Zaprzyjazniony magik elektryk po dluzszym posiedzeniu stwierdzil ze to modol zaplonowy padl - wiec go rozebral (wiem ze nie rozbieralny ;) no ale okazalo sie ze procesor motorolki co znajduje sie w module jest dobry tylko jeden element jest w nim spalony tzn rozwalony ze nie idzie odczytac jego wartosci. I teraz moja prosba moze ktos z Was wymienial modul i ma stary spalony zebym mogl odczytac sobie wartosci z niego i jak tylko bylo by mozliwe to rowniez bym naprawil i odeslal.

Na poczatek musze to zrobic zeby zmierzyc wartosc ladowania czy czasem nie padl regulator.
A i jeszcze jedno padl mi akumulator i przerywacz kierunkowskazow przy tym incydencie

Jak ktos mial podobna sytuacje to prosze o jakies rady wskazowki i wszelkie inforamcje - bede wdzieczny :)

Sory za dlugi tekst
Jeżeli uczynisz komuś przysługę, to jesteś od zaraz trwale za to odpowiedzialny.

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » ndz 22 kwie 2007, 12:49

sprawdz ladowanie jakie daje regler moze daje za duze i pali rzeczy tak jak u mnie bylo
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Piszol
klepacz
klepacz
Posty: 655
Rejestracja: ndz 22 kwie 2007, 10:35
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Piszol » ndz 22 kwie 2007, 12:57

LukeVFR pisze:sprawdz ladowanie jakie daje regler moze daje za duze i pali rzeczy tak jak u mnie bylo

wlasnie chce sprawdzic tylko musze najpierw modol zrobic zeby odpalic :)
Jeżeli uczynisz komuś przysługę, to jesteś od zaraz trwale za to odpowiedzialny.

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » pn 23 kwie 2007, 11:35

Wystąpiło przegrzewanie regulatora i dlatego stopiła się wtyczka. U mnie jak padł to też stopiło wtyczkę. Ale ładownie było za małe.

Krzysztof
Posty: 9
Rejestracja: ndz 07 sty 2007, 20:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Krzysztof » czw 26 kwie 2007, 17:39

A kto wie gdzie można dostać takie wtyczki ?
:biggrin

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pt 27 kwie 2007, 08:31

Tu zaczynają się schody. Z jednej strony dostaniesz z reglerem, a z drugiej trzeba polować. Motoelektrycy, allegro, rozbiórka na części, no i Honda ASO. Cienżka sprafa.

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » pt 27 kwie 2007, 09:22

Ale przecież nie musisz mieć takiej wtyczki. Po prostu każdy kabel podłączasz oddzielnie i też jest dobrze. Montujesz wsówki na każdy kabelek i po sprawie.

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pt 27 kwie 2007, 09:25

Albo adoptujesz złączkę od czegoś tam. Nie ma to znaczenia, bo idzie o połączenie i izolowanie. Tylko się nie chwal głośno bo powiedzą, że masz kundla. :lol

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości