Aletrnator lub regulator

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
sonsiat
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: czw 29 wrz 2011, 18:56
Imię: Mateusz
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: sonsiat » pn 10 paź 2011, 00:14

To już wiem, że te polskie to tandeta.
A czy lepiej kupic taiwański: http://moto.allegro.pl/regulator-napiec ... 08229.html

Jakiś japoński z niezbyt rozbudowanym radiatorem: http://moto.allegro.pl/regulator-napiec ... 60128.html

Czy japoński lepiej wyglądający : http://moto.allegro.pl/regulator-napiec ... 46056.html

Czy te seryjnie montowane z radiatorem o nazwie Shindengen (taki mam) też psują się kiedy chcą, czy może ja miałem jakiś wyjątek :)?

Jeśli jest ktoś w stanie wypowiedziec się na ich temat, to bardzo proszę. Po wypowiedzi kolegi wcześniej, widac, że taiwańskie nie są złe.

Jak myślicie.... czy to że te regulatory mają radiatory, daje gwarancję niezawodności?? W yamasze Xj 600 '97 rok miałem seryjny regler z radiatorem, wyglądał tak jak te japońskie i działał super. Co jakiś czas sprawdzałem ładowanie, i wszystko było stabilnie tak jak trzeba. Tam się o prąd nie martwiłem. A w hondzie ....hmm :)

Może odizolowanie reglera od ramy zmiejszyłoby też grzanie. Można by dac kawał grubej gumy pod regler żeby nie nagrzewał się dodatkowo od ramy.

Awatar użytkownika
Lukaszny
pisarz
pisarz
Posty: 365
Rejestracja: pt 07 wrz 2007, 12:58
Imię: Łukasz
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: Lukaszny » śr 12 paź 2011, 12:51

Nie inwestuj w półśrodki tylko kup klasowy regler. Kup Tourmaxa i na długo będziesz miał spokój.
W wolnych chwilach spamuje sobie na Blogu prawniczym - http://forumprawnicze.info/blog/2-blog- ... -nysztala/

Awatar użytkownika
Kajzer
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: wt 08 cze 2010, 21:08
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: Kajzer » śr 12 paź 2011, 18:31

Ja żeby zmniejszyć grzanie się reglera przedłużyłem przewody i zamontowałem go na tylnym błotniku [pod siedzeniem] dodając spory radiator ciepła. W sobotę będę grzebał przy moto to zapodam foto. Według mojej oceny temperatura reglera trochę spadła.

Awatar użytkownika
Kajzer
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: wt 08 cze 2010, 21:08
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: Kajzer » sob 15 paź 2011, 14:08

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Tak jak wcześniej pisałem. To mój patent na schłodzenie regulatora. :bye

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: kubatron2 » ndz 30 paź 2011, 11:22

o i producent z rzeszowa reklamacje uznał kaska poszła na nowy regulator i fyfyryfy dalej śmiga

Awatar użytkownika
str6
teksciarz
teksciarz
Posty: 137
Rejestracja: wt 24 sie 2010, 18:40
Imię: TOMEK
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radziwiłłów Mazowiecki

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: str6 » sob 05 lis 2011, 21:06

Czy miał ktoś do czynienia z tymi regulatorami http://www.reg_mot.republika.pl/index.html ??

Miałem i mam ja przejeździłem na nim cały sezon i wszystko jest w porządku żadnych problemów z ładowaniem i z akumulatorem ogólnie jestem zadowolony, ładowanie około 14 przy obciążeniu nawet z ciekawości wczoraj mierzyłem, facet który je robi bardzo solidny szybka realizacja zamówienia.Udało sie w rc750 przymocować go na orginalne śruby zamontowane w ramie bez przeróbek tylko regulator trzeba było odpowiednio nawiercić.
Strażak

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: kubatron2 » sob 12 lis 2011, 07:09

str6 ja mialem ten regler zjarał mi komputer 2 czujniki itd ładuje powyrzej 8 10 tys obrotow taki prad ze czajnik bezprzewodowy mozna podpiąć sam sprzedawca powie ci ze sie to do vfr nienadaje masakra popelina co ztego ze na wolnych i srednich obrotach dobrze ładuje jak na wysokich wali 18 ście .

Awatar użytkownika
8Bodzio8
pisarz
pisarz
Posty: 319
Rejestracja: sob 21 lis 2009, 13:09
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: 8Bodzio8 » pn 19 mar 2012, 18:02

Hej Panowie

Mój vituś wylądował u Gregorego przyczyną wizyty było dziwne chrobotanie z okolic silnika które ustawało i tu UWAGA po naciśnięciu klamki hamulca czy ręcznego czy nożnego bez różnicy.

Po wstępnej diagnostyce okazało się że chrobotał alternator pod obciążeniem żarówek stopu czy długich chrobotanie ucicha całkowicie. I teraz moja prośba czy możecie mi wyjaśnić co może być przyczyną i co ewentualnie będzie do wymiany. Mam nadzieję że mnie nie zmasakruje finansowo :shock:

Nie mam pojęcia co w tym alternatorze mogło się sypnąć i dawać taki dziwny dźwięk. Moto normalnie działa odpala wszystko świeci itd.

Jak ktoś w Was miał taki temat to liczę na szybką podpowiedź

Z GÓRY DZIENKS
Prędkość w kilometrach/h widniejąca na znakach drogowych jest jedynie wielkością sugerowaną i w żadnym wypadku nie należy jej sztywno stosować. ;-)

darecki-30
pisarz
pisarz
Posty: 291
Rejestracja: ndz 21 cze 2009, 11:10
Imię: dariusz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: darecki-30 » pn 19 mar 2012, 19:54

oryginał z dołozonym wiatraczkiem

Awatar użytkownika
jtech
Posty: 15
Rejestracja: śr 13 kwie 2011, 15:14
Imię: Jarek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubin

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: jtech » czw 05 kwie 2012, 21:59

wentylator od della i śmiga aż miło
ASO Honda Lubin - elektryka, mechanika, wierny marce :)

Awatar użytkownika
8Bodzio8
pisarz
pisarz
Posty: 319
Rejestracja: sob 21 lis 2009, 13:09
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: 8Bodzio8 » pt 06 kwie 2012, 08:36

8Bodzio8 pisze:Hej Panowie

Mój vituś wylądował u Gregorego przyczyną wizyty było dziwne chrobotanie z okolic silnika które ustawało i tu UWAGA po naciśnięciu klamki hamulca czy ręcznego czy nożnego bez różnicy.

Po wstępnej diagnostyce okazało się że chrobotał alternator pod obciążeniem żarówek stopu czy długich chrobotanie ucicha całkowicie. I teraz moja prośba czy możecie mi wyjaśnić co może być przyczyną i co ewentualnie będzie do wymiany. Mam nadzieję że mnie nie zmasakruje finansowo :shock:

Nie mam pojęcia co w tym alternatorze mogło się sypnąć i dawać taki dziwny dźwięk. Moto normalnie działa odpala wszystko świeci itd.

Jak ktoś w Was miał taki temat to liczę na szybką podpowiedź

Z GÓRY DZIENKS
Sprawa się wyjaśniła. Okazało się, że powodem chrobotania były śruby trzymające alternator które się samoistnie wykręciły. Gregory wkręcił nowe na klej i wszystko gra.
Prędkość w kilometrach/h widniejąca na znakach drogowych jest jedynie wielkością sugerowaną i w żadnym wypadku nie należy jej sztywno stosować. ;-)

Awatar użytkownika
str6
teksciarz
teksciarz
Posty: 137
Rejestracja: wt 24 sie 2010, 18:40
Imię: TOMEK
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radziwiłłów Mazowiecki

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: str6 » pt 06 kwie 2012, 10:23

kubatron2 pisze:str6 ja mialem ten regler zjarał mi komputer 2 czujniki itd ładuje powyrzej 8 10 tys obrotow taki prad ze czajnik bezprzewodowy mozna podpiąć sam sprzedawca powie ci ze sie to do vfr nienadaje masakra popelina co ztego ze na wolnych i srednich obrotach dobrze ładuje jak na wysokich wali 18 ście .
Możliwe że tylko w rc 46 jest ten problem, w rc 36 działa mi bez zarzutu jak narazie, jest trochę inny.
Strażak

Awatar użytkownika
kubaboss
bywalec
bywalec
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 mar 2010, 11:23
Imię: Kuba
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: kubaboss » wt 29 maja 2012, 08:47

Koledzy proszę o potwierdzenie,
Na wolnych obrotach bez świateł - 13,75
Na wolnych obrotach ze światłami - 12,80

5000 tyś/ bez świateł - 13,21
5000 tyś ze światłami - 12,65/ 13,00

Czytałem o czyszczeniu styków, i tak poczyniłem w kostce od regla i nic nie pomogło,
przewody żółte są bardzo ciepłe jak i sam regiel.

Regulator do wymiany, czy istnieje jeszcze jakaś inna możliwość.

Awatar użytkownika
Czarny32
bywalec
bywalec
Posty: 29
Rejestracja: pn 07 lis 2011, 19:32
Imię: Arek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa ale sercem Kraków

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: Czarny32 » wt 29 maja 2012, 11:34

Ja zakupiłem regulator w Skawinie, model z dodatkowym, czarnym kablem. Regulator ma dużo większy radiator, tak że pod owiewkę wszedł na styk prawie, ale żeby za ciepło mu nie było pomiędzy regulator a ramę wsadziłem aluminiowy kawał blachy grubości 3 mm i ponacinałem brzegi kątówką, robiąc dodatkowe żebra chłodzące. Sprawdzony został w ekstremalnie wysokich temperaturach, powyżej 30 stopni w cieniu i bardzo wolnej jeździe. Był gorący ale świetnie rozpraszał ciepło. W chłodzeniu ważne są dwie rzeczy: ruch powietrza, intensywność tego ruchu albo powierzchnia oddawania ciepła. Najlepiej jak się dobiorą w parę, wtedy nie ma szans na przegrzanie regulatora. U mnie jest duża powierzchnia oddawania ciepła :)

Aaa, dodam, że ten czarny kabelek to jest swoisty czujnik poziomu napięcia. Podłącza się go do miejsca, gdzie pojawia się napięcie w momencie przekręcenia kluczyka i włączenia zapłonu. Regulator za jego pomocą mierzy napięcie na elemencie, gdzie jest podłączony i steruje prądem ładowania tak, aby w tym miejscu było odpowiednie napięcie. Ja podłączyłem do styku w pompie paliwa.

Awatar użytkownika
kubaboss
bywalec
bywalec
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 mar 2010, 11:23
Imię: Kuba
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Aletrnator lub regulator

Post autor: kubaboss » wt 29 maja 2012, 12:13

Ile cie taki Regiel kosztował, masz jakieś namiary na gościa z tej "Skawiny"?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości