przepuszczanie napięcia przez regler, Proszę o pomoc!!!

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
snakevfr
Posty: 1
Rejestracja: ndz 04 mar 2007, 10:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pszczyna

przepuszczanie napięcia przez regler, Proszę o pomoc!!!

Post autor: snakevfr » ndz 04 mar 2007, 10:53

witam wszystkich, mam pytanie dotyczące regulatora napiecia, vfr 800, model 98-01, regler jest jeszcze na gwarancji ale jesli jest cos nie tak to ostatni dzwonek zeby go wymienić, , Zakupiłem bezpośredni zamiennik do tego modelu, wszystko działalo bez zarzutów ale pojawiły sie niepokojące sygnały podczas pomiaru ładownia generalnie jest w normie ok 14,2- 14,3 v przy wolnych obrotach, na tym poziomie utrzymuje sie praktycznie w zakresie do pomiarowych 5000 obr/min ale zdarza sie ze momentami napiecie wzrasta do 15-16 V , czy to oznaka ze regler pada i puszcza napiecie, czu to jest bardzo niebezpieczne dla instalacji, ( problem zauwazyłem wówczas ze podczs jazdy w nocy bywały momenty ze światła swieciły mi chwilami jaśniej i to mnie zainteresowąło ) z góry dzieki za pomoc, pomózcie bo sezon tuz, tuż ,

Awatar użytkownika
cristo
pisarz
pisarz
Posty: 280
Rejestracja: czw 20 kwie 2006, 18:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: cristo » ndz 04 mar 2007, 11:29

Napiecie nie powinno dochodzic do 16 V. To juz jest za duzo.
Prawdopodobnie pierwsze oznaki, ze trzeba myslec o regulatorze.
Masz blisko Olka w Goczalkowicach, on ma sporo.

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » ndz 04 mar 2007, 11:50

mialem w 100% to samo!!
taki zarowki na desce dostawaly prad ze mi sie az 2 przepalily.
TAK to REGLER!!

[ Dodano: 2007-03-04, 11:51 ]
na niskich obrotach bylo ok a w czasie jazdy ze stala predkoscia pulsowanie swiatel.raz jasniej raz ciemniej i to samo na desce....
wymienilem i jest ok
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

snakevfr

Post autor: snakevfr » ndz 04 mar 2007, 12:25

wielkie dzięki mili Koledzy, muszę to zrobic bo chce przyjechac Czestochowy, do usłyszenia na forum, POZDR

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości