Podlaczenie komputera serwisowego

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 9
Rejestracja: pn 27 sie 2007, 17:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kolobrzeg

Podlaczenie komputera serwisowego

Post autor: Homer » czw 24 lip 2008, 13:05

Witam wszystkich.
Mam problem ze swoja vfr 2003. Podczas jazdy w deszczu nastapilo jakies zwarcie i chcialem w serwisie podlaczyc komputer diagnostyczny ale nie moge znalesc gniazda do podlaczenia. Czy ktos sie orientuje gdzie trzeba sie podlaczys zeby zobaczy co sie z nia dzieje.
Z gory dziekuje.
Duzo gazu i sprzeglo odrazu!!!

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » czw 24 lip 2008, 13:52

w rocznikach 98 2001 są wszystkie kostki pod siedzeniem z tyłu pod plastikiem, można powiedziec w podwoziu nad tylnym kołem, na 2 wtyki jest klapka
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Homer
Posty: 9
Rejestracja: pn 27 sie 2007, 17:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kolobrzeg

Post autor: Homer » czw 24 lip 2008, 20:44

Wogole to problem polega na tym ze jest jakies zwarcie i mi gasnie. Jak przekrece stacyjke slychac bzyczenie w jednym z trzech przekaznikow przed zegarami. Rozwniez przy przekreceniu kluczyka wszystkie lampy sie zapalaja wlacznie z kierunkami. Nie wiem co mu jest i strasznie mnie to wk....
Duzo gazu i sprzeglo odrazu!!!

Awatar użytkownika
Struś
pisarz
pisarz
Posty: 242
Rejestracja: wt 02 paź 2007, 00:00
Imię: Sławek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Struś » czw 24 lip 2008, 23:38

Spróbuj dostać się do przewodów, które idą od każdego przełącznika z manetek pod owiewki i tam łączą się dalej konektorami. Jest to miejsce osłoniete taką jasną gumą, którą widać jak spojrzysz w dół na te przewody pomiędzy bakiem a owiewką. Niefortunnie zbiera się tam woda jak w kieliszku i przez to zalewasz przewody, które śniedzieją. Niestety chyba trzeba będzie odkręcić boczki żeby się tam dostać... Ostatnio na to wpadłem jak rozkminialiśmy z Gofrem czemu mu się robią szopki z prądem po tym jak umył moto karczerem :evil
Życie to nie czas kiedy oddychasz tylko te chwile, kiedy zapiera Ci dech w piersiach...

ctrlz
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pn 07 maja 2007, 22:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ctrlz » pt 25 lip 2008, 17:50

to kolega ma chyba podobny problem co ja. Kosztowało mnie to 300 zł

Otóż sprawcą jest zwarcie w kostce(duża) jak siedzisz na moto to po lewej stronie taki splot kabli. Coś tam polutował i działa. mówił też ze masa ginęła więc zrobił to porządnie.
Z chęcią sie dowiem co powiedzą w serwisie.
Co do kostki do podłączenia w serwisie, to zaciagnij sobie service manual. Kostka jest po prawej stronie motocykla przy swiatłach. Znajdziesz ją poniżej manetki gazu tak jakbyc od góry patrzył.
Nie radze z taką awarią wyruszać w dalszą podróż

Awatar użytkownika
Homer
Posty: 9
Rejestracja: pn 27 sie 2007, 17:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kolobrzeg

Post autor: Homer » sob 26 lip 2008, 10:12

chcialbym tylko powiedziec ze podlaczenie do kompa w vfr 2003 jest z prawej strony przy lampach zaraz kolo bezpiecznikow. Podlaczylismy kompa skasowalismy alarmy i zaczal dzialac. Mam nadzieje ze nie stane gdzies w trasie.
Duzo gazu i sprzeglo odrazu!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości