Wentylator do regla

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Nosfers
Model VFR: 800 fi 00r
Imię: Nosfers
województwo: śląskie

Wentylator do regla

Post autor: Nosfers » wt 11 sty 2022, 08:55

Panowie i Panie wie może ktoś gdzie znajdę w instalacji elektrycznej 5V do 0.50A? Mam fajny kierunkowy wentylatorek komputerowy, który chce umieścić strumieniem skierowanym na regulator napięcia w VFR 800 FI 00r. Może jakieś inne rozwiązania proponujecie? Jestem otwarty ale temat chce zamknąć do piątku tj. 14.01.2022 r. bo muszę iść dalej z projektem. Pozdrawiam :wink:

Dodaję że znalazłem jeszcze małe wentylatory na 12V więc chyba będzie łatwiej znaleźć takie napięcie. Może użyć do tego jakiś termistor tylko od ilu stopni ma się włączać 40, 60? nie mam jak sprawdzić jaką temperaturę osiąga regulator napięcia, za pomoc chętnie opublikuję wszystko na forum dla potomnych :)

ernest55
bywalec
bywalec
Model VFR: RC46 '99
Imię: Ernest

Re: Wentylator do regla

Post autor: ernest55 » wt 11 sty 2022, 19:44

Cześć.
Jeżeli chcesz mieć święty spokój z regulatorem, to lepiej sobie załóż z VFR 1200. Miałem zamontowany wentylatorek a pomimo to regulator
i tak wysiadł. Te z VFR 1200 są zrobione na innych podzespołach i wytrzymują dużo dłużej.
Pozdrawiam Ernest.

Nosfers

Post autor: Nosfers » wt 11 sty 2022, 22:13

ernest55 pisze:
wt 11 sty 2022, 19:44
Cześć.
Jeżeli chcesz mieć święty spokój z regulatorem, to lepiej sobie załóż z VFR 1200. Miałem zamontowany wentylatorek a pomimo to regulator
i tak wysiadł. Te z VFR 1200 są zrobione na innych podzespołach i wytrzymują dużo dłużej.
Pozdrawiam Ernest.
Dziękuję Ernest za poradę, kupiłem vfr-ke w październiku po szlifie i przez zimę ja remontuje, mam teraz dobry dostęp do całego Moto regulator mam sprawny więc sobie kombinuje jak to ulepszyć. Mam już coś zrobione nawet fajnie to wyszło ale niestety nie mogę dodawać zdjęć ani filmów a wstawił bym swoje poczynania.

Nosfers

Post autor: Nosfers » czw 13 sty 2022, 08:59

Instalacja zakończona sukcesem, wpiąłem się do grzanych manetek które miałem już zamontowane, a że był już tam bezpiecznik to uważam to za bezpieczne. Jeżeli jest ktoś kto wytłumaczy mi jak w najprostszy sposób mogę dodawać zdjęcia i filmy to wrzucę tu do tematu, bo uważam że dobrze to wyszło i ktoś może się wzorować na tym. Jeżeli nie to temat uważam za zamknięty. Niestety zdjęcia i filmy z telefonu nie są obsługiwane przez forum.

ODPOWIEDZ