Problem z Hissem? RC46 2001r.

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
zaz
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 57
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 22:53
Imię: zaz
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Problem z Hissem? RC46 2001r.

Post autor: zaz » sob 21 lut 2015, 19:46

Witam,
mam może nie problem ale pytanie odnośnie Hiss'a w VFR RC46 z 2001r. ponieważ kupiłem taką jako drugą do pewnych niecnych celów.

Co rozłącza hiss? Pompę paliwa, iskrę, wtryski? Czy może tylko iskrę? a wtrysk i pompa działa po przekręceniu zapłonu mimo braku klucza z hiss'em?
Tak jest u mnie pompa paliwa działa, wtryski najwyraźniej także ponieważ wyrzuca przez wydech, a nie mam założonych kolektorów coś w postaci mgiełki.

Mam do niej kluczyk z Hiss'em jednak istnieje prawdopodobieństwo że został podmieniony przy sprawdzaniu moduł ponieważ były trzy moduły?
I jeśli hiss blokuje tylko iskrę to dośle mi tamte moduły i je pokompletuję z kluczami i tyle :)

Mam jeszcze moduł bez hissa w swojej 98r. ale tam jest taka różnica w instalacjach że nie chce ryzykować.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Problem z Hissem? RC46 2001r.

Post autor: Arnold » sob 21 lut 2015, 20:27

ECU z '98 pasuje do '00 bez najmniejszego problemu. Nic się nie zepsuje.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
zaz
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 57
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 22:53
Imię: zaz
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Problem z Hissem? RC46 2001r.

Post autor: zaz » sob 21 lut 2015, 20:32

tak tylko ja napisałem o 2001 roku gdzie są sondy antena hissa ssanie automat a ja w 98 mam ssanie manual i brak reszty opisanych

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Problem z Hissem? RC46 2001r.

Post autor: Arnold » ndz 22 lut 2015, 11:38

Nic się nie stanie. Ja tak jeździłem pół sezonu bo nie miałem anteny HISSa. Jedyny objaw to trochę zbyt wysokie obroty na ssaniu i za długo je trzyma. ECU z polifta widać reguluje ssanie dodatkowo na wtryskach.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
zaz
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 57
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 22:53
Imię: zaz
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Problem z Hissem? RC46 2001r.

Post autor: zaz » ndz 22 lut 2015, 16:59

No jednak jest jedno ale ja chciałbym mieć dwa sprawne motocykle i dlatego się pytam czy brak iskry, tylko iskry, to kwestia hiss'a. Bo ja sobie wezmę mój moduł i sprawdzę czy iskra się pojawi więc wykluczę kwestie wszystkie pozostałe tj. impulsator, itp.

druido
bywalec
bywalec
Posty: 44
Rejestracja: wt 16 lip 2013, 20:30
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa

Re: Problem z Hissem? RC46 2001r.

Post autor: druido » pn 20 kwie 2015, 09:41

U mnie przy próbie odpalenia kluczem bez hiss nie słychać charakterystycznego dźwięku pompy także zdziwiony jestem że popa u Ciebie chodzi :?
Ja mam drugi moduł zapłonowy bez hiss tylko nie wiem czy z 98-99 czy 00r(da się to sprawdzić po numerze?) i chodził bez problemu cały sezon.
Jedno ale, dorabiałem sobie kluczyk z hiss i próba odpalenia: kluczyk bez hiss w stacyjce + kluczyk z hiss na tym samym kółku przytknięty do anteny. Spełzło na niczym. Żeby hiss złapał klucz musiał być włożony w stacyjkę z anteną.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości