Alarm

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
wasyl
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3148
Rejestracja: pn 12 lut 2007, 21:19
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: wasyl » pt 11 maja 2007, 07:46

Przecież alarm nie jest przeciwko złodziejom - oni sobie z tym poradzą.

Ale za to gościk który chce się przysiąśc,czy go ruszy napewno się zniechęci.

Ja zawsze boję się na parkingu i mam czarne myśli,że poprostu ktoś mi go przewróci.
Jestem skromnym człowiekiem-a o swojej skromności mogę godzinami napierd.....

Nigdy nie jeździj szybciej, niż potrafi latać Twój anioł stróż !!!

rybka
Posty: 11
Rejestracja: śr 06 gru 2006, 16:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: rybka » pt 18 maja 2007, 01:19

Ja też pracuje nad alarmem i myślą przewodnią jest, aby odstraszł gówniarzy. Mam siostrzeńców, którym by ręka uschła gdyby nie ruszyli manetką gazu. Alarm więc będzie reagoawł "na moment, czyli tzw. prealarm" na pokręcenie manetki gazu, naciśniecie dźwigni hamulca (obojętnie którego) wciśnięcie sprzęgła, rzucenie biegu. Zrzucenie ze stopki bocznej, przechylenie motocykla lub włączenie zapłonu będzie sygnalizowane alarmem ciągłym. Mam tez oduł umożliwiający podpięci telefonu komórkowego i w razie ciągłego alarmu motorek"zadzwoni" do mię że jest kradniony. Wtedy ja z soczystym kijem wybiegnę i.....reszteę dokończcie sobie sami zależnie od miłości jaką obdarzacie swoje maleńkie.
kupiłem gotowy alarm z wejściem "prealarm na allegro za jakieś 80 złociszy, mała modyfikacja i jest ok.

Awatar użytkownika
Robin
pisarz
pisarz
Posty: 336
Rejestracja: sob 24 cze 2006, 18:34
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Robin » sob 19 maja 2007, 20:06

ja mam u siebie zamontowany alarm tzn jeżeli nie rozbroisz a włożysz kluczyk nie jestem pewien czy po przekręceniu czy nie włącza sie syrena i jeżeli przechylisz motocykl również się włącza jet tam taka czuja przechyłu...
alarm sie nazywa MAT tak mi powiedział pan serwisant
Nie dyskutuj z idiotą... Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem....

thevaldi

Alarm

Post autor: thevaldi » ndz 20 maja 2007, 21:19

Witam :)

osobiście miałem alarm MAT zamontowany jeszcze w CB sevenfifty - w pierwszej wersji (po instalacji) miał czujnik poziomu "z kulką" jakiś twór nazwijmy go analogowym - często zacinała i uaktywniała alarm. Na szczęście znalazłem inny elektroniczny czujnik położenia, który współpracował z Matem i od tego czasu problemy fałszywych alarmów się skończyły. Wspomniany Mat uratował mi moto w Czechach, gdzie nocą sprzed domku próbowano go ukraść (została oderwana boczna owiewka zakrywająca akumulator -> pod nią na szczęście był czujnik - uaktywnił alarm, a ja wybiegłem ... nikogo nie złapałem, ale motocykla nie ukradli - ot taka historyjka z dreszczykiem :).

W VFR też chwiałbym "powieścić" alarm - najciekawszym rozwiązaniem jakie mi się osobiście marzy to: Scorpio - profesjonalny alarm z powiadomieniem, z kabelkiem dedykowanym do każdego chyba moto w tym oczywiście wersja dla VFR, którym podpina się go do instalacji motocykla (bez cięcia kabli) - ot zastępuje/wpina się w istniejące wtyczki ... niestety kosztuje słono i do tego producent jest w USA ... można poczytać o nim tu: http://www.scorpioalarms.com/ (300 $ .. + dodatki + wysyłka ..)

W kraju chyba dostępne są jeszcze dwa warte uwagi alarmy:
PATROL LINE 544 ( co prawda reklamowany przez i do Yamahy) ale z pewnością się nada
cena na allegro 300-350 zł

FOX THUNDER 100 dostępny chyab tylko w FOX POLSKA i tu: http://www.larsson.pl/nuke/html/modules ... cle&sid=79
ale to już 488zł ... i co tu wybrać :) ...

Awatar użytkownika
whitespirit
pisarz
pisarz
Posty: 282
Rejestracja: ndz 13 maja 2007, 14:45
Imię: Bartosz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol UK

Post autor: whitespirit » wt 22 maja 2007, 21:27

Alarmy nie są prostą sprawą...
http://www.datatool.co.uk/consumer/prod ... ct=system3

Porządny alarm wpina sie w siec instalacyjną motocykla.
Odcina on nie tylko dopływ prądu, ale zabezpiecza obwód od odłączenia od zasilania...
Jest to "spust" (mechaniczny lub magnetyczny). który uruchamia alarm w momencie podnoszenia siedzenia...
Czujnik ruchu, immobilizer, itd.

Dodatkowo można połączyć je z różnymi urządzeniami np telefonem.
W momencie ingerencji dostajemy ciacha wiadomość...
Można rozszerzyć pole działania, aż do drzwi garażu, bądź furtki...

Gdy instalowałem swój alarm musiałem ściągnąć wszystkie panele.
Wprawionemu fachowcowi zajmuje to dobre dwie godziny, a mnie zajęło
nieco dłużej....

Do instalacji potrzebny jest schemat (osiągalny tylko dla serwisantów)
Jest masa kabelków oznaczona kolorami + schemat i cała zabawa sie zaczyna...
Bez poprawnego schematu i znajomości instalacji motocykla
ciężka to wyprawa...

Z instalacją w serwisie koszt ok 300 fuli...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
thevaldi
bywalec
bywalec
Posty: 33
Rejestracja: pn 04 wrz 2006, 07:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Post autor: thevaldi » śr 23 maja 2007, 07:54

Jest jeszcze jedna kwestia o ktorej warto wiedzieć - jak wypiąć alarm czy wyłączyć, żeby pojechac dalej jeśli ...nawali. Niestety to sie zdarza i to wcale nierzadko przy alarmach motocyklowych ...
The Valdi - Poznań
VFR800 VTEC ABS` 2002
http://www.motocyklisci.net

Awatar użytkownika
whitespirit
pisarz
pisarz
Posty: 282
Rejestracja: ndz 13 maja 2007, 14:45
Imię: Bartosz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol UK

Post autor: whitespirit » pt 25 maja 2007, 14:45

thevaldi pisze:Jest jeszcze jedna kwestia o ktorej warto wiedzieć - jak wypiąć alarm czy wyłączyć, żeby pojechac dalej jeśli ...nawali. Niestety to sie zdarza i to wcale nierzadko przy alarmach motocyklowych ...
Mój alarm ma możliwość rozbrojenia przy pomocy kluczyka.
Wcześniej trzeba ustawić kod.
Wygląda to tak: po przekręceniu kluczyka ON zaczyna się odliczanie sygnałowe.
Liczysz kolejne *bip* kluczyk OFF i tak kolejne 4 czy 5 razy... Kluczyk ON *3x bip* OFF itd...
W zestawie jest dodatkowy pilot. Bateryjkę jednak Polak potrafi sam wymienić...

Jednak zanim przytrafi się nam rzecz nie do przeskoczenia.
Alarm będzie dawać dużo wcześnie sygnały o jego ostatnich dniach.
Po prostu trzeba alarm wymienić lub zdemontować.
Pięć lat to max jaki wytrzymują - tak mówią.

Więcej nic nie wiem :)

Awatar użytkownika
Robin
pisarz
pisarz
Posty: 336
Rejestracja: sob 24 cze 2006, 18:34
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Robin » śr 14 lis 2007, 19:43

http://moto.allegro.pl/item268476803_al ... sc_fv.html
http://moto.allegro.pl/item266757130_al ... klowy.html

co o tym sądzicie? bedzie pasował do VFR? zamierzam kupić któryś z tych
Nie dyskutuj z idiotą... Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem....

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » śr 14 lis 2007, 22:34

moga byc...alarm nie musi byc wypasiony bo zlodziejowi nie nakopie ma tylko odstraszyc a takie bajery jak odpalanie z pilota ...po prostu poodcinalem kabelki do tego sluzace i odrazu sie zrobilo luzniej w tej wiazce kabli ja mam alarm za 100 zł i jest ok

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » śr 14 lis 2007, 22:54

Ja mam alarm firmy Laser.....i mam pytanko.....wpierdzielony jest niby mnie wkurzający jakby immobilizer....bajer musze wtrzaskac zeby go odpalić....to raz, niby dobre niby złe, narazie widze zalety, kolo jednak jak ciele stoi i nie odpali

a teraz pytanie

co jest przyczyną gdy przychodze powiedzmy po tygodniu do moto i ten cały niby immobilizer nie włącza mi wtrysków ?? wogóle alaram nie reaguje .... ani na wciski pilota ani wtedy gdy bawie mu się zapłonem .... tak sobie myślę, że to słaby akumulator :shock: dobrze myślę ? klemy mu odłączyłem......niby nic znowu....bezpiecznik wyjalem mu ..... dałem zapłon...włóżyłem bezpiecznik......zaczal niby coś tam popiskiwać..... hmmm jajca normalnie, stawiam na aku ale nei wiem czy dobrze mysle

a druga sprawa to kierunkowskazy, gdy jest coraz bardziej zimno .... musze trzymać z 3 sekundy wlacznik zeby zalaczyl wogóle kierunek !!!! :shock: prawy nawet dłużej ....rozbiórka niebawem...mam nadzieje ze przeczyszczenei mu styków będzie odpowiednim rozwiazaniem :shock:
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » czw 15 lis 2007, 06:14

moze bateryjka w pilocie

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » czw 15 lis 2007, 16:55

Wiktor to akurat że tak powiem podstawa którą obadałem :-D
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » czw 15 lis 2007, 18:59

jest jeszcze opcja ze wszystko zalezy od ceny alarmu teraz "wybajerzony" mozna dostac juz za 100 zl co sie zupelnie nie ima jakosci np moj - tani - ale ma tendencje w cieple dni podczas postoju sam sie wlaczac...nie calkiem wyje tylko ostrzegawczo...w chlodne dni jest ok bycmoze ma na to wplyw zle umiejscowienie calego mechanizmu badz nie przyklejenie( w zestawie jest tasma klejaca:P ) do jakiegos elementu motocykla

Awatar użytkownika
Dejw
teksciarz
teksciarz
Posty: 176
Rejestracja: śr 31 paź 2007, 16:08
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Dejw » pn 19 lis 2007, 17:56

Koledzy , kto z Was wie jak dzialają te piloty w tych alarmach . W moim zaczął coraz bliżej łapać , wyjąłem baterie i pojechałem zakupić takową . po jej założeniu ten pilot juz nie dziala wogóle :( podobno trzeba go teraz nauczyć (zsynchronizować) ale nie wiem jak bo nie dostałem przy zakupie papierow od alarmu. Jest na to jakas standardowa metoda ?

Pozdro

Awatar użytkownika
Robin
pisarz
pisarz
Posty: 336
Rejestracja: sob 24 cze 2006, 18:34
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Robin » ndz 02 gru 2007, 17:50

Witam chcę kupić jakiś fajny alarm do 100zł co polecacie?
i gdzie wrzucic centralke od alarmu jak się go już kupi?:D
myślę o tym ale czy ta centralka się zmieści jeśli tak to gdzie?

http://moto.allegro.pl/item273425930_al ... klowy.html
Nie dyskutuj z idiotą... Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości