W mojej VFR nie ma pompy paliwa!

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
MCHN
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: śr 12 gru 2007, 01:43
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

W mojej VFR nie ma pompy paliwa!

Post autor: MCHN » pn 26 kwie 2010, 02:05

Odkryłem ostatnio, że w mojej VFR nie ma pompy paliwa.
Do kostki elektrycznej, zasilającej pompę paliwa nic nie jest wpięte, a przewód paliwowy z baku do gaźników (pomiędzy powinna być pompa paliwa) jest połączony kawałkiem gumowej rurki.
Jak myślicie można z tym żyć, czy bezwarunkowo szukać pompy paliwa?
Jakaś przesada to jest w ogóle. Ciekawych rzeczy się można dowiedzieć studiując manuala.

Awatar użytkownika
wszymon
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: ndz 31 maja 2009, 12:09
Imię: Szymon
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śrem/Poznań
Kontakt:

Post autor: wszymon » pn 26 kwie 2010, 07:34

chyba coś źle doczytałeś, pompa paliwa w gaźniku i to jeszcze na zewnątrz a nie w baku???? niech mnie ktoś poprawi jak się mylę
był VFR 800A 2008 r.
nareszcie coś mocniejszego

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Post autor: figaro » pn 26 kwie 2010, 08:39

W RC36II pompa paliwa jest umieszczona pod owiewką, z lewej strony stelaża, pod siedzeniem. 8)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » pn 26 kwie 2010, 08:55

może komuś się zepsuła :D tak czy inaczej, jest możliwa jazda bez pompy, ale musisz liczyć się z tym, że jedyne ciśnienie jakie jest wytwarzane w układzie, to ciśnienie generowane przez siłe przyciągania ziemskiego :) a więc może się przytrafić taki przypadek, gdzie przy dużym zapotrzebowaniu na paliwko dla Twojego silnika, Ty odkręcisz manetke, a Twój silnik zapoda dźwięk w stylu "takiego wała Ci pojadę" :twisted:

Ja na Twoim miejscu szukałbym pompy. W końcu szanowne inżyniery projektanty zaprojektowali
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

MCHN
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: śr 12 gru 2007, 01:43
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Post autor: MCHN » pn 26 kwie 2010, 11:57

Też myślę, że skoro tak zaprojektowali, to powinna być ta pompa. Teraz już wiem dlaczego po dłuższym postoju nie odpalała od razu. Czasem załamuje mnie moja VFR. A już myślałem, że mam wszystko zrobione. Będę szukać używanej (ok. 150 zł.), nawet nie będę się dowiadywał ile kosztuje nówka, bo skoro używana potrafi koło 200 kosztować...

Awatar użytkownika
wszymon
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: ndz 31 maja 2009, 12:09
Imię: Szymon
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śrem/Poznań
Kontakt:

Post autor: wszymon » pn 26 kwie 2010, 18:57

no i całe życie człowiek się uczy a myślałem, że w gaźnikach tylko grawitacja była :oops:
był VFR 800A 2008 r.
nareszcie coś mocniejszego

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości