Problem z rozrusznikiem?

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
Awatar użytkownika
Tobik
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: śr 12 lip 2006, 23:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Problem z rozrusznikiem?

Post autor: Tobik » pt 24 lis 2006, 23:53

Witajcie!
Mam taki problemik. Tydzień temu śmigałem VFRką swoją (Rc 24 88'), pokrecilem sie z 2 godzinki,po wioskach, wziąłem aparat i porobiłem pare zdjęc jesiennego krajobrazu nawet. Zatrzymywałem sie czesto i potem bezproblemowo odpalała. Po jakims czasie musiałem zatrzymać sie koło lasu, bo potrzeba przycisnęła :roll: Wsiadam z powrotem na sprzeta, odpalam i co sie dzieje?Rozrusznik zamielił raz tak mułowato i lipa, drugi raz tak samo, trzeci raz tylko było słychać styk i nie zamielil nawet. Myśle no to ładna kicha,moze akumulator padł?Ale wszystko z aku w najlepszym porzadku. Kurcze co sie dzieje?Probuje na popych odpalać, no ale samemu takiego kloca nie dam rady. Zadzwoniłem po kumpla, przyjechał autem i we dwoch dalismy rade i elegancko na popych odpaliła. Przyjechałem do domu, wstawiłem do garażu, naciskam starter i odpalila, choc nie tak elegancko ale odpaliła, drugi raz probuje lipa i trzeci tez lipa i koniec. Zamykam garaz pomysle nad tym pozniej. Kumpel wpadł za 3 godziny do mnie pogadac, otwieram garaz z ciekawosci i mysle sprobuje odpalic, i co sie dzieje? odpalił bezproblemowo. No to rewelka i zamykam garaz. Na 5 dni nie odpalałem bo wyjechałem na Wrocławia studiowac ostro :lol: wracam i dzis odpalam i co? lipaaa, znowu raz mieli i koniec, albo w ogole. Akumulator jest w jak najlepszym stanie. Powiedzcie , trza nowy rozrusznik, czy mozna jakos samemu to zreperować?
Pozdr.

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » sob 25 lis 2006, 00:05

posprawdzaj klemy oczyść i dokręć - ja tak miałem i sie okazało że mi sie masa poluzowała.... :confused

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » sob 25 lis 2006, 00:14

dokladnie sprawdz klemy i przewód prądowy do rozrusznika ,sprawdz tez czy przewód od klemy minusowej dobrze styka z ramą.

Awatar użytkownika
olo
klepacz
klepacz
Posty: 1519
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 21:33
Imię: Olek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: olo » sob 25 lis 2006, 07:13

Dokładnie tak jak piszą koledzy - zaczynasz od najprostrzych rzeczy (z reguły one właśnie nawalają), czyli sprawdzenia wszelkich połączeń na przewodach z baterii. U mnie też zdarza sie ten objaw a przyczyną zawsze jest zaśniedziała plusowa klema - zastanawiam co powoduje regularnie taki stan rzeczy, może ktoś podpowie ? Czyżby marny stan akumulatora, ma juz kilka sezonów...
VFR-OC Poland, South Park section, MTZ sub-section :-)

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » sob 25 lis 2006, 07:31

klemy sniedzieją bo zawsze jakies opary żrące się w okolicy "zakręcą" klemy powinno się przesmarowywać smarem technicznym lub wazeliną itp wtedy napewno nie zasniedzieją.

Awatar użytkownika
Tobik
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: śr 12 lip 2006, 23:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: Tobik » sob 25 lis 2006, 08:16

Dzięki ludziska za odzew. Wiecie ja jestem zupełnie zielony jęśli chodzi o mechanike i elektronike i samemu bym nic nie wskorał. Wiem,że to troche pytanie pewnie laikowskie, ale gdzie dokładnie sie dostać do tych klem? :oops:

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » sob 25 lis 2006, 09:27

Klemy, to ołowiane "wypustki" akumulatora, do których przykręcasz zaciski. Trzeba wyjąć akumlator - łatwiej się czyści. Wyczyść też przykręcane zaciski. Najlepiej użyć do tego drobnego papieru ściernego, dopiero potem wazelinka.

Awatar użytkownika
Tobik
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: śr 12 lip 2006, 23:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: Tobik » sob 25 lis 2006, 09:35

No to lece do garażu, napisze potem czy udało mi się cos zdziałać.
Ale akumulator jest w porządku , wszystko świeci bezproblemowo, czy to dalej moga być te klemy?

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » sob 25 lis 2006, 11:18

tez tak mialem jak seba, to byla luzna klema od masy
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Tobik
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: śr 12 lip 2006, 23:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: Tobik » sob 25 lis 2006, 12:13

Narazie oczyściłem wszystkie styki, rame tez wyczysciłem w miejscu jak idzie "minus", wykręciłem aku, podładuje, doleje wody wyczyszcze styki na aku i zobaczymy co to bedzie.

[ Dodano: 2006-11-25, 15:01 ]
Panowie i panie! Odpaliła! Smigałem troszeczke i za kazdym razem paliła bezproblemowo.Nastepna relacja, chyba dopiero na wiosne 8)
Dzięki za porady.

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » sob 25 lis 2006, 17:12

no to dobrze że sie udało :) tak to jest z ta masą ;] A lampki mogły Ci świecić - dopiero pod obciążeniem styk nie dawał rady.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości