przechowywanie moto bez plynow?

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
kemal
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 06 sie 2006, 20:32
Model VFR: RC36II
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wloszczowa
Kontakt:

Post autor: kemal » sob 23 wrz 2006, 02:56

Z tego co mnie w szkole nauczyli to jeśli nie mamy potrzeby to lepiej na dużym mrozie moto nie odpalać! Nic nam to nie da moze tylko zaszkodzić! Bez plynu niby nic się nie stanie ale caly uklad pokryje się delikatnym nalotem a potem po zalaniu go plynem ladnie nam go spluka! Punkt 2i3 to czysta glupota szkoda komentować! nigdy nie wolno tak robić! a co do opon to teoria mówi że powinno sie upuszczać powietrza szczególnie w motocyklach bo gumy są miękkie i strasznie twardnieja na mrozie i np. Z 2 atm robią się 3 i jest to szkodliwe na dluższą mete ale komu w moto opony starczają na dlugo :grin: To tyle z mojej strony :bye

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Model VFR: R3 1050 ST
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » czw 28 wrz 2006, 18:44

kemal pisze: strasznie twardnieja na mrozie i np. Z 2 atm robią się 3 i jest to szkodliwe na dluższą mete
Kemal, na mrozie ciśnienie w oponach spadnie a nie wzrośnie. Tak mnie uczyli na fizyce (chociaż było to baaaardzo dawno temu :biggrin ).

aVe vfr

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Model VFR: Honda!
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » czw 28 wrz 2006, 20:42

kiedys napisalem artykul na temat przechowywania motocykla w dluzszym okresie szczegolnie na zime, oczywiscie co do niektorych czynnosci mozecie sie nie zgodzic, ale zapraszam jest tam pare ciekawych informacji >> http://www.motobracia.pl/pomoc/warto_wi ... ocykla.htm
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości