Jak dostac się do kolanek wydechow z tylnich cylindrow?

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
Awatar użytkownika
Tobik
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: śr 12 lip 2006, 23:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Jak dostac się do kolanek wydechow z tylnich cylindrow?

Post autor: Tobik » czw 24 sie 2006, 21:49

Witam!
Otoz kolejny problem mam. Miałem w swojej VFR wyjmowany silnik niedawno. Wszystko elegancko zostało złożone i gitara. Pojeździłem jeden dzień i coś mi tam zaczęło dudnic głośniej. Szczegolnie na zimnym silniku słychac głośniej prace silnika, takie dudnienie troszke a'la chopper. Tylko jak sie nagrzeje to jest mniej słyszalne, a niekiedy w ogole prawie nie słychać tego. Kumpel mowi , że to jest niemechaniczny dźwięk, nic w silniku i jeden znajomy miał podobnie. I chodzi chyba o to, ze nie są dokręcone te pierścienie zaraz przy cylindrach tylnich co trzymają wydechy. W miare nagrzewania blacha sie rozszerza i powoli znika ten dźwięk czy jakos tak mi to tłumaczył.

Teraz pytanie: chętnie bym się tam dostał i zobaczył jak ma sie sprawa z tym, ale boje się że silni trzeba wyciągać, czy można cos rozebrac i jakos tam sie dostac?

Pozdrawiam.

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » czw 24 sie 2006, 22:43

nie trzeba wyciągac silnika ,ale dostęp jesy po h..u :P , z doswiadczenia wiem ze rozłączenie kolektorów na srodku konczy sie uszkodzeniem uszczelek , pierscienie miedziane przy wylotach kupisz w kazdym motoryzacyjnym tylko zmierz średnice,uszczelka łącząca kolektor na środku do nabycia w klasie albo larssonie ,dostęp do kolektorów tylnych ułatwisz sobie odkręcając wahacz z amortyzatorem...zawsze to mniej roboty niz przy wyjęciu silnika i bedziesz miał ładny dostęp do wszystkiego.przed robotą zaopatrz się w uszczelki miedziane do wylotów i ewentualnie paste do uszczelnien wydechów.

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » sob 26 sie 2006, 10:23

nie wiem o jakim moto mówicie, ale w mojej vfrze wystarczyło odkrecic podnóżki,tylne plastiki, pozniej podniesc stelaż kanapy do góry i cale wydechy dalo sie zdjac bez stresowo.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości