Zanabyłem VFR:) Tylko pare rzeczy z nią chyba nie tak;)

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
Awatar użytkownika
Tobik
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: śr 12 lip 2006, 23:55
Model VFR: VFR RC 36 I 90'
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Zanabyłem VFR:) Tylko pare rzeczy z nią chyba nie tak;)

Post autor: Tobik » czw 13 lip 2006, 00:04

Witam!
Niedawno do??czy?em do grona u?ytkownik?w VFRek. Mam z 88 roku RC24, kupi?em j? za 5,5 tys. z?, z przebiegiem 90tys km. Pono? silniki wytrzymuj? po 200.000 tysi?cy spokojnie, wi?c w?a?nie tym si? kierowa?em. Musze w niej pare rzeczy zrobi?. Na zimnym silniku, uruchomiona s?ucha? takie lekkie stukanie, hmm s?ycha? je tak w miare. Po przejechaniu 3-4 km, gdy sie bardziej nagrzeje, nie ma mowy o jakichkolwiek stukach czy pukach. Sprz?g?o to nie jest raczej, bo pr?bowa?em na zimnym ze sprz?gie?kiem i na wbitym sprzegle tez tak puka. Paru ludzi mi powiedzia?o, ?e to normalne w tych maszynach. Natomiast jeszcze jedno pytanko. Jak u Was z zapalaniem? U mnie tak trzeba odpala? z dodanym lekko gazem. By? mo?e to wina akumulatora?A mo?e regulacja ga?nik?w? No motocykl musze najpierw zarejstrowa?, bo jest bez blach, a potem dam go do mechanika.

A tak przy okazji, to jeszcze zapytam jak to jest z t? rejstracj? motocykla z Niemiec?
Mam Brief, wymeldwanie, umowe z w?a?cicielem z Niemiec. Zrobi?em ju? pierwszy przegl?d na stacji i mam te wszystkie papiery. Co teraz nale?y zrobi?? Wiadomo , ?e do t?umacza przysi?g?ego. On t?umaczy Brief i wymeldowanie. A potem co nale?y zrobi???

Jakie dokumenty si? wype?nia w skarb?wce?
Z g?ry dzi?kuje za odpowied? i pomoc.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw 27 lip 2006, 00:30 przez Tobik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rodeo
Posty: 16
Rejestracja: czw 11 maja 2006, 13:36
Model VFR: 800FI
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszafka

Post autor: rodeo » czw 13 lip 2006, 12:07

Witam.

W?asnie jestem po, ale Anglii.

Udajesz si? z papierami do PZU i ubezpieczasz motocykl na wypadek jakby? trafi? na niebiesko po drodze - "na przegl?d techniczny zwany zerowym" (w takim przypadku).

Numer rejestracyjny pani nie by? potrzebny zostawi?a puste miejsce i wpisa?a numer ramy. U innych poza PZU ubezpieczycielem nalezy liczy? sie z r?znymi doliczeniami typu , za brak przegl?du 100% wy?sza stawka itd. W PZU spoko 130 z?.

Po prz?gladzie idziesz do urz?du komunikacji , wype?niasz jeden papier i dostajesz dow?d rejestracyjny tymczasowy i tablice. Po miesi?cu dostajesz w?a?ciwy i o wszystkim zapominasz.

[ Dodano: 2006-07-13, 12:10 ]
Zapomnia?em doda? ,?e mia?em faktur? zakupu od firmy oraz tzw. formularz VAT zero, tak?e skarb?wka mnie nie interesowa?a. Mo?e wi?c kto? poci?gnie ten w?tek dalej.
-------------------
pzdr.
Rodeo
---------------------------------------
wózek-->hulajnoga-->bmx-->góral-->VFR800
---------------------------------------

Awatar użytkownika
ResoR
bywalec
bywalec
Posty: 33
Rejestracja: pt 09 cze 2006, 10:12
Model VFR: RC46 (1998)
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rusiec - k/Nadarzyna
Kontakt:

Re: Zanaby?em VFR:) Tylko pare rzeczy z ni? chyba nie tak;)

Post autor: ResoR » czw 13 lip 2006, 13:51

Tobik pisze:Witam!
Jakie dokumenty si? wype?nia w skarb?wce?
W skarb?wce wype?niasz VAT-24 i dostajesz (na co skarb?wka ma 7 dni) VAT-25 czyli za?wiadczenie o zwolnieniu z VAT.

Do Komunikacji niesiesz:
Umow? + t?umaczenie przysi?g?e (to te? t?umaczysz. Ja mia?em dwu j?zyczn?, ale i tak kazali mi przynie?? z piecz?tk? t?umacza.)
Brief + t?umaczenie przysi?g?e
Wymeldowanie + t?umaczenie przysi?g?e
VAT-25
Przegl?d pierwszy w kraju.
Sw?j dow?d osobisty.

Najlepiej porobi? xero ze wszystkich dokument?w
Dostajesz sta?e tablice i tymczasowy dow?d rejestracyjny. Idziesz kupi? OC .. je?li tego nie zrobi?e? wcze?niej.

Po oko?o miesi?cu odbierasz sta?y dow?d okazuj?c OC.
ResoR
VFR800 98' Black Edition

Awatar użytkownika
Tobik
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: śr 12 lip 2006, 23:55
Model VFR: VFR RC 36 I 90'
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: Tobik » czw 13 lip 2006, 20:23

Wydaje mi sie ,?e nie trzeba mie? t?umaczenia umowy kupna. To zalezy chyba jak? umowe si? ma. Ja mam tak? gdzie jest i po polsku napisane i po niemiecku. T?umacz przysi?g?y powiedzia? mi dzi? ze nie trzeba tego t?umaczy?, wiem ze zna sie na tym, bo juz nie pierwszy raz robi takie t?umaczenia moto. Hmm , wiec chyba nie trzeba tej umowy t?umaczy?. Pozdrawiam.

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Model VFR: MTS1000DS oraz CBRXX
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » czw 13 lip 2006, 23:25

polecem artyku? na stronie vfr-oc ja rejestrowa?em moto z francji wiec moze troche bedzie podobie?stw :)

Pozdro

Awatar użytkownika
Tobik
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: śr 12 lip 2006, 23:55
Model VFR: VFR RC 36 I 90'
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: Tobik » wt 18 lip 2006, 23:37

No i si? okaza?o , ?e umowy nie trzeba t?umaczy?. Troche si? nasta?em w urz?dzie komunikacji, ale wszystko posz?o elegancko :mrgreen: Teraz tylko odbiore sprz?t od mechanika z przegl?du i mo?na ?miga

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości