Stuki puki - pytanie

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
RAFAL
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 90
Rejestracja: pn 05 cze 2006, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: CHORZÓW

Post autor: RAFAL » ndz 25 cze 2006, 00:07

Ja na pocz?tku my?la?em ze to zawory,ale sprawdzi?em je niedawno i wszystkie ok.Ciekawe co to jest.
VFR750 RC24 r.pr87

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » ndz 25 cze 2006, 01:00

Bardzo prawodpodobna jest opcja z mechanizmem kasuj?cym luz na z?batkach, wiedz?c jak jest to zbudowane jest to jak najbardziej mo?liwe, tyle ?e niestety jedyna rada to tak jak by?o na tym screenie serwisant?w nawierci? ?eby olej lecia? na z?batki.....troche bym sie ba? wierci? :P ze co? zjebie albo mi ci?nienie spadnie w VFR.

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » ndz 25 cze 2006, 08:08

A ja po prostu uzna?em, ?e taki urok tego silnika :mrgreen: i od tego momentu stukanie zacze?o si? mi podoba?.
S?yszeli?cie aby kto? pr?bowa? wycisza? sprz?g?o w Ducati? :mrgreen:
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Awatar użytkownika
sebavfr
teksciarz
teksciarz
Posty: 149
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: sebavfr » ndz 25 cze 2006, 11:00

Witam ja podobne cykanie mia?em w poprzedniej VFR-ce.
Pojecha?em do ch?opak?w w serwisie po?yczy?em stetoskop mechaniczny i obs?ucha?em ca?y silnik, u mnie te cykanie wydobywa?o si? z termostatu.
Po rozmowie z kumplem, kt?ry troch? ?miga ju? VFR-k? powiedzia?, ?e czasami tak si? dziej?, bo podobno tam jest jaki? zaworek?
Troch? jest to denerwuj?ce, ale da si? z tym je?dzi
Lepsza od rowera jest tylko VFRra.

VFR 800. 2001.

Awatar użytkownika
ResoR
bywalec
bywalec
Posty: 33
Rejestracja: pt 09 cze 2006, 10:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rusiec - k/Nadarzyna
Kontakt:

Post autor: ResoR » ndz 25 cze 2006, 21:39

UxY pisze:no w?asnie, dodam gazu i cichnie :) Czyli zapewne mamy to samo, tylko co to jest?:P
... u mnie podobnie ... dodaj? gazu i d?wi?k znika ... :D
ResoR
VFR800 98' Black Edition

Awatar użytkownika
kris
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: wt 03 sty 2006, 11:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: kris » pn 26 cze 2006, 16:52

Ch?opaki skoro szefostwo czyli Honda dopuszcza ten stan rzeczy to mo?e lepiej nie szuka? dziury w ca?ym?Te? s?ysza?em o tym i takie pukania miewa i moja VFR czasem cichnie po dodaniu gazu, znam przypadki kiedy oddawano moto do serwisu w celu znalezienia przyczyny i nic po zdj?ciu pokryw ,pomiarach itp,okazywa?o si? ,?e wszystko jest ok.Widocznie tak ju? ma by? mog?o by to by? niepokoj?ce gdyby zdarzy?o si? w jednym dw?ch egzemplarzach mia?o jaki? z?y wp?yw na zu?ycie k?? od rozrz?du,ale tak ,pos?uchajcie suzuki lub kawasaki to to strach odpala? nie m?wi? o je?dzie taki ?oskot wydaj? silniki :mrgreen:

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » pn 26 cze 2006, 21:34

Problem tkwi jedynie w tym, ?e nikt autorytatywnie nie stwierdzi? co stuka. Mnie te? wkurza, ?e nie mam 100% pewno?ci co to jest, ale ?wiadomo?? i? takie stukaj?ce VFR'y robi? po 400 tys. powoduje, ?e uzna?em to za urok tego motocykla.
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Awatar użytkownika
kris
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: wt 03 sty 2006, 11:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: kris » pn 26 cze 2006, 23:57

no w?a?nie ,idea??w raczej nie ma :mrgreen:

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » wt 27 cze 2006, 09:22

No dobra a jak bede sprzedawa? to co mam powiedziec :P "yy wiesz stuka-puka bo to tak ma" :P Bo rozumiem ze sie nie da nic z tym zrobi? :P

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » wt 27 cze 2006, 13:29

Jak ju? kiedy? z Paw?em pisali?my, standardow? czynno?ci? serwisow? wykonywan? w takich przypadkach jest dosypanie trocin do oleju. :mrgreen:
Powa?nie je?li kto? b?dzie serio szuka? VFR to bedzie tak?e wiedzia? "?e ten model tak ma". Ja na przyk?ad wiedzia?em :P :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wt 27 cze 2006, 18:22 przez Yaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » wt 27 cze 2006, 17:06

Dlatego we?cie ju? zamknijcie ten temat :P ,to nie suzuki my nie mamy sie czym przejmowa? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pawel
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawel » wt 27 cze 2006, 22:29

Yaco pisze:Jak ju? kiedy? z Paw?em pisali?my, standardow? czynno?ci? serwisow? wykonywan? w takich przypadkach jest dosypanie trocin do oleju.
Albo paku? :-). A dzisiaj mi znajomy powiedzia? (mrugaj?c okiem), ?e to na pewno ?A?CUCH ROZRZ?DU :-).

Nie ma sie co przejmowa? i tyle, wa?ne jest to, ze luzy na ko?ach z?batych, czy koszu sprz?g?owym kasuj? si? pod obci??eniem. Zawory za to s? g?o?ne ca?y czas, nawet przy zwi?kszaniu obrot?w, wi?c nie ma co panikowa? i zaczuna? od sprawdzania luz?w (kt?re w VFR tak na prawd? praktycznie si? nie przestawiaj? - Panowie, to nie Kawasaki !!!).

Pawel
Gwiaza rocka, czarny koń wyścigów motocyklowych, kwiat polskiego dziennikarstwa, mistrz obiektywu - ot zwykły skromny chłopak ...

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » śr 28 cze 2006, 15:02

w tych motocyklach jedyne co mo?e dziwne d?wi?ki wydawa? w postaci niewiadomego cykania i pukania nier?wnomiernego to "?a?cuszek alternatora" rzecz niedroga a POMAGA!!!
ps. znajomy (VFR RC24) regulowa? zawory (nie pomog?o), zagl?da? w nap?d rozrz?du ( i nic), ...wymieni? ???cusze ju? troche zurzyty i EUREKA!!!

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » śr 28 cze 2006, 15:47

No to Cie zmartwie kolego :) Opr?cz tego ze nie masz racji :P bo w VFR moze jeszcze cykac luz na ko?ach z?batych (bodajrze pierwszy temat w tym dziale masz tam screen wklejony przez Yaca z serwsu Hondy) to ja np ?a?cuszek w zime wymini?em :) i to chyba jest ?ancuszek pompy oleju? Nie wiem :P wiem ze by? z prawej strony za sprz?g?em i zosta? wymieniony :) a vfr cyka dalej :P

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » śr 28 cze 2006, 18:59

Jak nie cyka to nie loto :D
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości