Stuki puki - pytanie

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Stuki puki - pytanie

Post autor: UxY » śr 21 cze 2006, 21:19

Witam, ostatnio co? moja VFr zacze?? stuka? :P ale chcia?em sie zaja? tylko jednym z element?w stukaj?cych. W moim silniczku co? lata....dzi?k jak by? wrzuci? podk??dke do metalowej puszki...prawie tak jak stukaj?ce zawory ale...zawory sa ustawione dobrze :/ Najgorsze jest to ze ?a?cuszka tam zadnego nie ma :P i nie wiem co to stuka...a bardzo mnie to denerwuje, a i powiem ze na ciep?ym silniku jest troche ciszej a na wy?szych oborotach denerwuj?cy dzwi?k zanika w og?le.


Pomocy?

Pozdro :)

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » śr 21 cze 2006, 21:40

Lepiej ?eby os?ucha? to jakis mechanik ,na odleg?o?? nic nie mozna powiedzie? , a do Paw?a pr?bowa?e? podejcha? ?

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » czw 22 cze 2006, 08:25

Sprz?g?o/kosz sprz?g?owy. Objaw jest taki jakby? mia? Ducati :mrgreen: . Chcia?em kiedy? stjuningowa? Hond?, ?eby hodzi?a jak Ducati. Pomys? by? prosty... Do nap?du alternatora trzeba pod??czy? obrotow? puszk? z gwo?dziami :mrgreen: :mrgreen: .

Awatar użytkownika
maciek
klepacz
klepacz
Posty: 573
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 09:05
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: maciek » czw 22 cze 2006, 09:25

Vlaad pisze:Pomys? by? prosty... Do nap?du alternatora trzeba pod??czy? obrotow? puszk? z gwo?dziami :mrgreen: :mrgreen: .
REWELACJA :D
maciek | była VFR800FI | Fotografia www.piech-dubis.com

Awatar użytkownika
Pawel
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawel » czw 22 cze 2006, 10:57

Te? stawiam na kosz, VFR ma tak? bol?czk?, jak ostatnio zmienia?em u siebie tarcze to faktycznie potwierdzi?em spore luzy. Ten typ tak ma. Inna sprawa to specyficzne "cykanie" wydobywaj?ce si? z g?ry silnika. R??ne s? teorie na ten temat :-), najwa?niejsz? cech? obu przypadk?w jest to, ?e zanika to po dodaniu gazu, jak wszelkie luzy kasuj? si?. W praktyce oznacza to ni mniej ni wi?cej, ?e nie dzieje si? nic powa?nego, bo w czasie jazdy nic si? wi?cej nie wybija.

Pawel
Gwiaza rocka, czarny koń wyścigów motocyklowych, kwiat polskiego dziennikarstwa, mistrz obiektywu - ot zwykły skromny chłopak ...

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » czw 22 cze 2006, 15:41

kosz sprzeg?owy cyka u g?ry silnika? :P Chyba przestaje sie interesowa? mechanik? bo mnie to przerasta :P co do kosza napisze ze faktycznie kosz mi lekko stuka, jak wcisne klamke to zanika ale nie zwr?ci?em uwagi czy po wci?ni?ciu cykanie u g?ry zanika. Sprawdze i napisze :]

Awatar użytkownika
maciek
klepacz
klepacz
Posty: 573
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 09:05
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: maciek » czw 22 cze 2006, 16:44

UxY, mo?e Ty masz tam silnik od suzuki :mrgreen: to by wszystko t?umaczy?o ;)
maciek | była VFR800FI | Fotografia www.piech-dubis.com

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » czw 22 cze 2006, 17:23

UxY pisze: ale nie zwr?ci?em uwagi czy po wci?ni?ciu cykanie u g?ry zanika. Sprawdze i napisze :]
Tym razem to ja si? poddaj?.... :mrgreen: . To w ko?cu jak? Grzechocze czy cyka? I pytanie nr 2: jak ha?asuje, w kt?rym miejscu? :P .

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » czw 22 cze 2006, 18:50

Pewnie masz ?wierszcza w airbox'ie :D

A tak powa?nie, to sk?ania?bym si? ku temu, ?e tzw. "cykanie" u g?ry silnika to mechanizmy samokasowania luz?w k?? z?batych rozrz?du. Kiedy? podawa?em linka do biuletynu serwisowego Hondy, w kt?rym spece sugerowali nawiercanie otwor?w do kana??w olejowych na skrajnych mostkach wa?k?w rozrz?du. Mia?o to powodowa? zalewanie olejem k?? zebatych i wyciszanie tego odg?osu. Sprz?g?o nie cyka tylko dudni, grzechocze, ?omocze i rzuca ca?ym motocyklem na boki :D ;) (przynajmniej u mnie)
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Awatar użytkownika
Pawel
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawel » czw 22 cze 2006, 23:56

UxY pisze:kosz sprzeg?owy cyka u g?ry silnika?
M?wi?em o DW?CH sprawach !!! :-). Kosz to jedno, g?ra to drugie.

Pawel
Gwiaza rocka, czarny koń wyścigów motocyklowych, kwiat polskiego dziennikarstwa, mistrz obiektywu - ot zwykły skromny chłopak ...

Awatar użytkownika
ResoR
bywalec
bywalec
Posty: 33
Rejestracja: pt 09 cze 2006, 10:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rusiec - k/Nadarzyna
Kontakt:

Post autor: ResoR » pt 23 cze 2006, 08:56

Potwierdzam cykanie ... na g?rze silnika ....
A kosz te? wydaje jakie? d?wi?ki, aczkolwiek r??nica jest tylko taka ?e go s?ycha? przy puszczonym sprz?gle .. a stukanie to za du?o powiedziane ... co mnie bardzo cieszy . :D
ResoR
VFR800 98' Black Edition

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » sob 24 cze 2006, 01:13

Wi?c. to na pewno nie kosz :P i ze sprzeg?em nie ma nic wsp??nego :) Dzwi?k to cykanie dos?ownie "cyk" "cyk" itd z du?? szybo?ci? :P Po rozgrzaniu troche to cichnie, niestety z kt?rej strony bym sie nie przys?uchiwa? to s?ysze ale raczej u g?ry silnika, aaa i jeszcze moge powiuedziec ze dzwi?k nie jest jednostajny, raz cyknie raz nie, potem cyka potem nie, tak jak chce ale cyka stosunkowo ca?y czas :)

RAFAL
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 90
Rejestracja: pn 05 cze 2006, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: CHORZÓW

Post autor: RAFAL » sob 24 cze 2006, 08:26

Ja mam identycznie Uxy,z tym ze dodam troche gazu i te cykanie cichnie.
VFR750 RC24 r.pr87

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » sob 24 cze 2006, 12:53

no w?asnie, dodam gazu i cichnie :) Czyli zapewne mamy to samo, tylko co to jest?:P

Awatar użytkownika
Wilson
teksciarz
teksciarz
Posty: 118
Rejestracja: ndz 15 sty 2006, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Wilson » sob 24 cze 2006, 13:32

Hehe dopiero przeczyta?em ten temat. Zanim skasowa?em VFRke, to od pewnego czasu zastanawia?em si? co za ?rubka mi si? obluzowa?a w silniku, ?e jakby wibruj?c? podk?adk? od niej s?ysz? w czasie jazdy :mrgreen: Co? musi by?, ?e cz??? z nas tak ma...
Wilson
VFR 800 FI

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości