VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
BandiVFR
Posty: 8
Rejestracja: pt 04 sie 2023, 18:01
Imię: Bandinse
Płeć: Mężczyzna

VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: BandiVFR » pt 04 sie 2023, 18:27

Cześć szukam porady odnośnie regulacji gaźników po ich przeglądzie i czyszczeniu

Ustawiam na Carbtune Pro i trochę go zmodyfikowałem, nie jest jednak idealnie i słupki dość mocno szaleją(drgają), gdzie na filmikach z sieci tego nie widziałem, dodatkowo zbiera mi się paliwo w wakuometrze, w rurkach gdzie są wskazania podciśnienia. Ogólnie po męczarniach udało się ustawić słupki względnie równo ale wciąż drgają i zbiera się te paliwo co jest mocno dziwne.

Krótki opis:
- zmienione złączki i przewody wakuometru, sztywniejsze przewody 6/4mm, złączki akwarystyczne
- śruby składu mieszanki odkręcone na 1,5obrotu
- zmienione dysze na większe z zestawu naprawczego japońskiego(VFR jest zblokowana na 60km)
- Gaźników, które mam o oznaczeniu "JDAAEK" w ogóle nie znalazłem w serwisówce

I tu parę informacji, które mogą mieć znaczenie:
- nowy japoński zestaw naprawczy miał nieco inne iglice, ustawione zostały pływaki na poziom zamykania taki jaki był przy starych
- jeszcze przed założeniem zalewałem paliwem i ciśnieniem z ust dobijałem żeby sprawdzić czy gdzieś cieknie, brak wycieków
- tłumik mam prawy z kawasaki z1000 2010-2016 może to mieć znaczenie odnośnie oddawania spalin na zewnątrz (blokować ich przepływ)? Podczas regulacji bardzo często włącza się wentylator.

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: diimon » pt 04 sie 2023, 19:07

Witamy na forum!

BandiVFR
Posty: 8
Rejestracja: pt 04 sie 2023, 18:01
Imię: Bandinse
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: BandiVFR » pt 04 sie 2023, 19:29

Wybacz, już witam się gdzie trzeba:)

Awatar użytkownika
MarcinMMz
teksciarz
teksciarz
Posty: 186
Rejestracja: śr 28 wrz 2022, 15:20
Imię: MARCIN
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: MarcinMMz » pt 04 sie 2023, 20:07

Cześć!

Nie mam żadnego doświadczenia w regulacji gaźników w VFR750 ale to co czytam i od razu nasuwa mi się na myśl to kwestia wakuometru. Nie wiem czym mierzysz podciśnienie? Samoróbka czy coś firmowego?
Jeżeli masz problem z paliwem i drganiami wskazań w wakuometrze prawdopobnie jest to kwestia przydławienia przewodów zaworkami/kryzami aby wskazania były bardziej czytelne i manometr nie reagował tak panicznie na zmiany ciśnienia w kolektorze ssącym.
Odnośnie tłumika oczywiście że ma to znaczenie jaki tłumik się montuje zwłaszcza gdy mamy zainstalowany gaźnik; tutaj oddziaływanie na agźnik jest najbardziej odczuwalne.

//Marcin

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: diimon » pt 04 sie 2023, 21:10

Carbtune najlepiej przydławia się igłami dostępnymi w aptece, temat już na forum omawiany, poszukaj a będzie Ci dane :)

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: diimon » pt 04 sie 2023, 21:16

Co do samego wydechu, każdy jest projektowany pod charakterystykę silnika i jego osiągów. Jeżeli "komin" nie jest dedykowany może psocić niemiłosiernie i ustawienia fabryczne zduszą moto przez tłumik

BandiVFR
Posty: 8
Rejestracja: pt 04 sie 2023, 18:01
Imię: Bandinse
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: BandiVFR » sob 05 sie 2023, 06:14

Konkretne wypowiedzi panowie.
Dzisiaj będę przy motocyklu(w tygodniu nie mam dostępu póki nie jeździ) to biorę się za dalszą robotę.

Dorzucam filmik z zeszłego tygodnia jak to z tym wakuometrem wygląda obecnie:
https://www.veed.io/view/02ef066b-efca- ... anel=share

Plus rozwiązania z takim podłączeniem wakuometru jest taki, że pociąłem sobie króciutkie odcinki rurek, które przypaliłem zapalniczką z jednego końca i można na szybko bez odkręcania adapterów wpiąć te rurki i się przejechać ;)

Wydechu zmieniać nie chcę, vfrka została mocno pokombinowana żeby był pod siedzeniem jak w Vtec, do tego zmienione odcinki rur, oryginalne zostały tylko pierwsze odcinki wychodzące z silnika. Tłumik i tak był cięty(ale nie wybebeszany) żeby o koło nie obcierał.
W skrócie żeby został trzeba go chyba będzie znowu rozciąć i sprawdzić czy nie blokuje przepływu w końcu to jeden z dwóch z rzędówki litrowej.

Mam jeszcze oryginalny na stanie ale nie wiem czy go na szybko podepnę bez adaptera.

Pytanie od czego zacząć dalsze kombinacje? Chyba na samym wakuometrze nie ma co się aż tak skupiać, z dławikami z zestawu i rurkami było tak samo z tym paliwem w nim i skakaniem słupków. Martwi mnie samo paliwo.

Ściągać gaźniki i wracać do zaworków iglicowych które były, czy tłumik wykręcić i zobaczyć co będzie wtedy z ustawieniami na gaźnika i paliwem w wakuometrze?

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: diimon » sob 05 sie 2023, 08:02

Moim zdaniem wrócić do oryginału i dopiero wtedy oglądać co się dzieje. Przynajmniej przepływ spalin będzie pewniejszy, zrób też zdjęcie jak wygląda sam kolektor bo ciężko to sobie wyobrazić jak jest namieszane

BandiVFR
Posty: 8
Rejestracja: pt 04 sie 2023, 18:01
Imię: Bandinse
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: BandiVFR » sob 05 sie 2023, 19:26

Tłumik zdjęty, nie zbiera się już tak paliwo w wakuometrze więc gdzieś tu leżał problem
Pytanie czy np. z cewkami coś nie tak może być? Ciężko mi stwierdzić czy równo chodzi.

Wciąż jednak te słupki mocno wariują...

https://www.veed.io/view/cc4dacbb-61e0- ... anel=share

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: diimon » sob 05 sie 2023, 20:16

Nie rób kilku rzeczy na raz bo się pogubisz, póki co igłami ogarnij pracę przyrządu i na oryginalnym tłumiku

BandiVFR
Posty: 8
Rejestracja: pt 04 sie 2023, 18:01
Imię: Bandinse
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: BandiVFR » sob 05 sie 2023, 21:35

Nie do końca rozumiem jak te igły zastosować powiem szczerze:-)

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: diimon » sob 05 sie 2023, 21:52

Żeby zniwelować drgania na urządzeniu daj długie węże, np 2 metrowe. Wszystkie 4 sztuki muszą być jednakowej długości.
Do tego trzeba zdławić przepływ powietrza - igły od strzykawki 0.5mm. Wykorzystujesz nasadkę igły z fragmentem "rurki". Najlepiej je złamać tuż przy nasadce.
Przygotowane gniazda z igieł umieść w wężyki na końcach, które będziesz zakładać na gaźniki i powinno być ok.

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: diimon » sob 05 sie 2023, 21:53

Ile zapłaciłeś za tego Carbtuna?

BandiVFR
Posty: 8
Rejestracja: pt 04 sie 2023, 18:01
Imię: Bandinse
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: BandiVFR » ndz 06 sie 2023, 00:13

Jakieś 500zł z czego pamiętam, nowego kupowałem.

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: VFR750 RC36-I Regulacja Gaźników

Post autor: diimon » ndz 06 sie 2023, 01:03

Używka ryzyko bo nigdy nie wiadomo jak była traktowana. Ogólnie sprzęcik ma spoko opinie :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości