Dymi spod czachy

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
Awatar użytkownika
kboryszewski
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01 mar 2015, 21:25
Imię: Krzysztof
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Dymi spod czachy

Post autor: kboryszewski » pn 03 kwie 2017, 14:28

Odpaliłem sprzętu po zimowaniu i mam problem. Po nagrzaniu silnika z przodu motocykla tj. pomiędzy lagami wydobywa się jasny dym. Nie śmierdzi to spalnizna, więc instalacja odpada. Po zdjęciu owiewek widzę lekka nieszczelności na układzie chłodzenia,ale to podobno w normie po zimowaniu. Ktoś mial podobna sytuacje?

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
Model VFR: vtec
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Dymi spod czachy

Post autor: belkot » pn 03 kwie 2017, 15:06

U mnie w zadnym motocyklu sie nie zdarzylo wiec raczej nie norma. Jak dymi i jest nieszczelnosc to trzeba tą nieszczelnosc zlikwidowac. Nie rozumie po co ten post

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Dymi spod czachy

Post autor: figaro » pn 03 kwie 2017, 19:37

Nic, co dymi poza wydechem nie jest normalnością.
Zlać płyn, zdjąć i przeczyścić węże i króćce, poskładać, zalać na nowo płynem, nagrzać do włączenia wentylatora, sprawdzić szczelność, jeżeli jest ok, latać do późnej jesieni. :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
kboryszewski
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01 mar 2015, 21:25
Imię: Krzysztof
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Dymi spod czachy

Post autor: kboryszewski » wt 04 kwie 2017, 11:39

Ok, dzięki.

Awatar użytkownika
nospoon
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: pn 13 mar 2017, 14:43
Model VFR: 800 V-tec A-6
Imię: Mikołaj
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dymi spod czachy

Post autor: nospoon » wt 04 kwie 2017, 18:51

Oj ludziska co wy kolegę straszycie. To jest normalna rzecz, pewnie w garażu gdzie zimowałeś było trochę wilgotno i wilgoć osadziła się na kolektorach albo chłodnicy oleju. Jak się zagrzał to zaczęło po prostu parować.
Ja u siebie mam oplot na wydechu i jak załapie wilgoci z powietrza to potem po nagrzaniu dymi że aż biało. To nic innego jak zwykła para wodna.

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Dymi spod czachy

Post autor: figaro » wt 04 kwie 2017, 19:27

nospoon pisze:Oj ludziska co wy kolegę straszycie. To jest normalna rzecz, pewnie w garażu gdzie zimowałeś było trochę wilgotno i wilgoć osadziła się na kolektorach albo chłodnicy oleju. Jak się zagrzał to zaczęło po prostu parować.
Ja u siebie mam oplot na wydechu i jak załapie wilgoci z powietrza to potem po nagrzaniu dymi że aż biało. To nic innego jak zwykła para wodna.
Kolor czerwony:
Te elementy nagrzewają się stopniowo, więc gdyby była tam tylko wilgoć odparowałaby zanim silnik osiągnąłby wyższą temperaturę. :wink:
Parowanie widoczne zachodzi na skutek kontaktu cieczy z bardzo ciepłą /wręcz gorącą/ powierzchnią lub elementem. :P
Kolor zielony:
A niech się człowiek trochę poboi. Odrobina strachu jeszcze nikomu krzywdy nie wyrządziła, a będzie przez to bardziej podatny na perswazję i sugestię. :lol
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości