Mechanik Wrocław

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Model VFR: VFR1200F
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: Mechanik Wrocław

Post autor: śliniak290 » pn 18 kwie 2016, 17:15

Sprężyna może być pęknięta.
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Mechanik Wrocław

Post autor: emil » pn 18 kwie 2016, 23:24

Nomad pisze:Mój były mechanik nawet nie wykręcił lag z moto do robienia... wymienił tylko olej i uszczelniacze...
Pozdrów typa..

Jak Śliniak pisze. Nie wiem jak w vfr, ale w fjr na dole lagi jest taki jakby kielich, w który wchodzi tłoczysko, chociaż tego się nie da inaczej włożyć. Poszukaj na motorista.pl schematu budowy lagi, albo w serwisówce, to będziesz widział, czy są w środku elementy, które mogą być źle poskładane.

Od góry goleni to jest kurzołap, zeger/inny pierścien zabezp., podkładka, tuleja teflonowa. Tam raczej nie ma miejsca na luz. Od dołu jest ameliniowy kielich, w to wchodzi całe tłoczysko, które jest dokręcone do goleni - jakby nie było, nie było by oleju w środku, a bebechy to nie wiem, czy masz tam regulację przepływu.

Awatar użytkownika
Nomad
teksciarz
teksciarz
Posty: 100
Rejestracja: sob 16 maja 2015, 14:15
Model VFR: Vfr 800 vtec '06
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Police

Re: Mechanik Wrocław

Post autor: Nomad » wt 19 kwie 2016, 18:17

emil pisze: Pozdrów typa..
Pozdrowiłem, środkowym palcem.
Przeglądałem schemat na motorista. Sam niestety nie mam ani wiedzy ani możliwości żeby to ogarnąć. Pisałem z kolegą MEKU który poleca warsztat w Ząbkowicach Śląskich. Zaryzykuje i zaprowadzę maszynę jak tylko będę miał trochę więcej czasu. Dzięki za pomoc :D
Stare chińskie przysłowie mówi : " Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajach, zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Mechanik Wrocław

Post autor: emil » wt 19 kwie 2016, 22:38

Zawsze to jakaś opcja.
A próbowałeś moto postawić na centralce, docisnąć tylne koło do ziemi i poruszać za lagi/koło? Przód/tył/na boki. Może tuleje ślizgowe w teflonie mają luz i po prostu laga w goleni sobie lata minimalnie, bo przy większym luzie pewnie simmeringi by nie dały rady.

Awatar użytkownika
Nomad
teksciarz
teksciarz
Posty: 100
Rejestracja: sob 16 maja 2015, 14:15
Model VFR: Vfr 800 vtec '06
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Police

Re: Mechanik Wrocław

Post autor: Nomad » pt 01 lip 2016, 21:44

Nomad pisze: coś się niemiłosiernie tłucze przy jeździe po dziurach, czasem jakby plastik o plastik a czasem jest to ewidentny dzwięk stuknięcia metalu o metal. Po dzisiejszym powrocie z pracy stwierdzam że jest coraz głośniej...
Sory za odkopanie tematu.
Od wczoraj wiem co jest przyczyną tych dziwnych dzwięków, oświecił mnie pewien mechanik z Wrocławia który miał mi sprawdzić luzy zaworowe. Nie będę robił reklamy ale jeśli ktoś z okolic Wrocławia szuka dobrego mechanika to mam kogo polecić.
Powodem wszystkich dziwnych dźwięków było poluzowanie się silnika na jednym z mocowań ramy. Gość poluzował silnik i przykręcił go na nowo. Od teraz cisza jak makiem zasiał :D W życiu bym się tego nie spodziewał :D
Stare chińskie przysłowie mówi : " Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajach, zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"

robert13
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: pt 09 cze 2017, 14:14
Model VFR: v-tec '04
Imię: robert
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wrocław

Re: Mechanik Wrocław

Post autor: robert13 » wt 22 sie 2017, 20:14

Siema Nomad . Od czerwca jestem posiadaczem vitka , i od tego czasu na tym forum . Gnębi mnie -jak sadze - ten sam rodzaj hałasu , i za cholerę nie mogę dojść co i skąd . Napisz proszę , w którym miejscu jest to mocowanie silnika ? No i mechaniora tez możesz polecić , bo jeżeli dobry , to prawdziwy skarb .
Dziękuje i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości