czkawka przy wiekszych obrotach/predkosciach

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
Awatar użytkownika
rzoov
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: pn 15 sty 2007, 11:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: KRK

czkawka przy wiekszych obrotach/predkosciach

Post autor: rzoov » sob 28 lip 2007, 11:22

Czesc

Od paru dni moje cudo nie domaga... Objawy sa takie ze na wyzszych biegach krecac powyzej 6k rpm moto sie dlawil, wskazowka obrotow skacze itp. Nie ma problemow z odpalaniem, ladnie trzyma wolne obroty, na luzie wkreca sie bez problemow, na nizszych biegach tez jest chyba ok. Sam V-Tec dziala chyba poprawnie - tzn wlacza sie i wylacza przy odpowiednich obrotach. Aha, kontrolka wtrysku nie pokazuje zadnego bledu.

Poniewaz termin do mechanika mam dosc odlegly chcialem sam obadac sprawe. Moje niewielkie w sumie doswiadczenie mowi mi ze za malo paliwa albo za duzo powietrza. No i faktycznie sprawdzajac airbox okazalo sie ze ta taka klapka nie podnosi sie... Sprawdzalem na centralce, na 1 biegu, krecac do 6-7k z puszczonym sprzeglem. Rozumiem ze w takich warunkach powinna sie podniesc w okolicach 5500 tak?

To chyba by tlumaczylo objawy... na nizszych biegach predkosci sa mniejsze, tak samo cisnienie w airboxie, opuszczona klapka niewiele zmienia i moto chodzi w miare normalnie. Natomiast przy wyzszych predkosciach, moto dostaje za duzo powietrza i sie dlawi. To ma sens?

No i pytanie czemu klapka sie nie podnosi? Ktos mial jakies podobne doswiadczenia?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości