Problem

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
serek
Posty: 1
Rejestracja: pt 14 paź 2011, 13:08
Imię: Mateusz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skrzeszewo żukowskie

Problem

Post autor: serek » pn 02 sty 2012, 13:43

Witajcie.
dnia 31 grudnia podczas jazdy (powolnej) moja vfr-a się rozładowała. podłączyliśmy ją na kable od samochodu żeby ją odpalić. odpaliła, po czym jak zdjęliśmy klemy to gasła. czynność powtórzyliśmy. za kolejnym razem przytrzymaliśmy ją z tymi kablami w rezultacie zgasła i nawet nie kręci rozrusznik. sprawdziłem bezpiecznik gł. (30A) i jest cały ale kostka od niego jest delikatnie nadtopiona. (ta różowa) co mogło się jeszcze zepsuć. proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Re: Problem

Post autor: klosiewi » pn 02 sty 2012, 14:07

serek pisze:za kolejnym razem przytrzymaliśmy ją z tymi kablami w rezultacie zgasła i nawet nie kręci rozrusznik.
Aku może już być tak rozładowane że zwarliście cele i jest już tylko do wymiany...
Według mnie pierwsze to pomieżyć napięcie aku w spoczynku, ale poniżej znajdziesz temat na temat Regulatora napięcia, aku i alternatora, miłej lektury :bye

Awatar użytkownika
Kajzer
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: wt 08 cze 2010, 21:08
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem

Post autor: Kajzer » pt 06 sty 2012, 12:46

Kiedyś miałem podobny problem. Nie chciała zapalić nawet z kabli. Powodem było wewnętrzne zwarcie aku. Odłączyć całkowicie aku i dać zasilanie kablami z samochodu.

Awatar użytkownika
pawels
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: pt 25 lis 2011, 19:10
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brodnica

Re: Problem

Post autor: pawels » pt 06 sty 2012, 14:59

zgadzam się z kolegami. Sprawdź akumulator (podejrzewam że jest do wymiany), później sprawdź regulator napięcia, bo może to on doprowadził do zniszczenia akumulatora.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości