Łożysko główki ramy - jakie ??

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
BarT133
Posty: 1
Rejestracja: czw 23 cze 2011, 22:14
Imię: Bartłomiej
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Łożysko główki ramy - jakie ??

Post autor: BarT133 » pt 01 lip 2011, 19:39

Witam

Przymierzam się do wymiany łożyska główki ramy w RC46. I dlatego chciałbym żebyście mi polecili jakieś naprawdę dobre łożyska. Bo na allegro widzę praktycznie same jakieś za 99 zł ... Ale czy to "coś" jest warte zachodu ? Ewentualnie gdzie o takie łożysko pytac ? Tzn wiadomo, że nie chciałbym wydac fortuny na to łożysko ale też nie chciałbym jakiegoś badziewia. Pozdrawiam i czekam na porady.

Awatar użytkownika
Piotrek82
teksciarz
teksciarz
Posty: 151
Rejestracja: śr 13 paź 2010, 12:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szastarka

Re: Łożysko główki ramy - jakie ??

Post autor: Piotrek82 » pt 01 lip 2011, 19:46

QMP stożkowe jest ok i kosztuje coś około 100-120 zł.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Łożysko główki ramy - jakie ??

Post autor: Arnold » sob 02 lip 2011, 10:38

Ja kupiłem All Balls stożkowe za 107 zł ale ja mam już zniżki w sklepie gdzie kupuję. Zrobiłem już około 2000 km i nic się nie dzieje złego.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

jareckiz
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pt 25 sty 2008, 21:52
Imię: Jarosław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzelin
Kontakt:

Re: Łożysko główki ramy - jakie ??

Post autor: jareckiz » sob 02 lip 2011, 11:25

TourMax koszt w Larsonie 160 zł +przesyłka, chyba najlepsze łozysko, ale QMP tez nie jest złe ja na takie wymieniłem koszt na allegro od 90zł. Jest tu temat o łożyskach wystarczy poszukac. Ale jesli masz jescze oryginalne kulkowe w koszyczku plastikowym to QMP stozkowe będzie optymalnym wyborerm. Gdybys miał dostep do podkładki przeciwkurzowej w dolnym łożysku to najlepsze byłyby polskie łozyska- są dobre i tanie. Górna podkładka przeciwkurzowa nadaje sie do ponownego uzycia. Zniszczeniu przy demontazu ulega tylko dolna podkładka. Kup QMP i będziesz zadowolony.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości