Filtry powietrza sportowe.

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
KUD£ATY

Filtry powietrza sportowe.

Post autor: KUD£ATY » śr 31 sty 2007, 20:06

Wszyscy zachwalają sportowe filtry powietrza o zwiększonym przepływie powietrza.
Ja mam takie dziwne pytania. Czy nie zmienia się stosunek mieszanki? Nie dojdzie do wypalenia zaworów? Czy razem z filtrem nie należy wymienić dysz?Moc silnika zmaleje a nie jak obiecują sprzedawcy wzrośnie? Proszę o opinie.

Ps. Post nie dotyczy VFR 800 ona ma wtrysk i przepływomierz. Choć i tam lepiej przestawić mapę zapłonu.

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » czw 01 lut 2007, 09:26

W gaźnikowcu możesz wzbogacić mieszankę
Czyż nie panowie ??

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Re: Filtry powietrza sportowe.

Post autor: Vlaad » pt 02 lut 2007, 15:39

KUDŁATY pisze:Wszyscy zachwalają sportowe filtry powietrza o zwiększonym przepływie powietrza.
Ja mam takie dziwne pytania. Czy nie zmienia się stosunek mieszanki? Nie dojdzie do wypalenia zaworów? Czy razem z filtrem nie należy wymienić dysz?Moc silnika zmaleje a nie jak obiecują sprzedawcy wzrośnie? Proszę o opinie.

Ps. Post nie dotyczy VFR 800 ona ma wtrysk i przepływomierz. Choć i tam lepiej przestawić mapę zapłonu.
Niezależnie od typu zasilania, sam filtr i dysze nic nie zmienią. To co się spali musi jeszcze wylecieć z odpowiednią prędkością - czyli zmiana tłumika. Dopiero wtedy trzeba zmienić regulację gaźników, bo faktycznie zubożona mieszanka może doprowadzić do wypalenia zaworów wydechowych.

aVe cycki & vfr

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » pt 02 lut 2007, 23:37

Vlaad pisze:Niezależnie od typu zasilania, sam filtr i dysze nic nie zmienią.
nie zgodze sie- u mnie po wymianie filtra na zamiennik K&N świece sie zrobiły białe jak śnieg- czyli jednak zubozyła sie mieszanka. Trzeba na to uważać bo inaczej nasze moto moze zrobić sobie kuku :evil:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości