opory toczenia

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
Awatar użytkownika
Piszol
klepacz
klepacz
Posty: 655
Rejestracja: ndz 22 kwie 2007, 10:35
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

opory toczenia

Post autor: Piszol » czw 06 gru 2007, 23:32

Od pewnego czau, dzieje mi sie cos takiego ze jak wyjade to jak bym na hamulcu ja trzymal ujade jakies 500 m stane i po chwili rusze to juz w miare normalnie jedzie. I pytanie co to moze niedobrego byc ?
Na postoju przy manewrowaniu tez ma jakies opory
Jeżeli uczynisz komuś przysługę, to jesteś od zaraz trwale za to odpowiedzialny.

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone

Post autor: musieli » pt 07 gru 2007, 11:17

Tak przez neta to raczej ciężko będzie sensownie doradzić w Twojej sprawie... Stawiał bym na hamulce albo łożyska, ale to nadal gdybanie.
Ekskluzywne akcesoria motocyklowe marki RIZOMA

Awatar użytkownika
Pepe VFR
klepacz
klepacz
Posty: 944
Rejestracja: śr 25 kwie 2007, 12:05
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pepe VFR » pt 07 gru 2007, 12:01

Ja myśle że to może być tylny hebel jak nie używasz tylko przodem hamujesz to mógł się zastac podnieś moto na centralce i pokręć kołami ręką powinneś wyczuć co hamuje może coś zdiagnozujesz pozdro :bye
Wypalony papieros skraca życie Srednio o 1min
Kieliszek Vodki Srednio o 2min.
ALE to nic, chodzenie do PRACY skraca życie średnio o 8 godzin na dobe!!!

Awatar użytkownika
Piszol
klepacz
klepacz
Posty: 655
Rejestracja: ndz 22 kwie 2007, 10:35
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Piszol » pt 07 gru 2007, 16:22

Pepe VFR pisze:Ja myśle że to może być tylny hebel jak nie używasz tylko przodem hamujesz to mógł się zastac podnieś moto na centralce i pokręć kołami ręką powinneś wyczuć co hamuje może coś zdiagnozujesz pozdro :bye

jak postawie na centralnej to nie dochodza zadne niepokojace odglosy od lozyska, a kolo kreci sie bez wiekszych oporow

A moze to olej i jak sie rozgrzeje to nie robi takich oporow ?
Jeżeli uczynisz komuś przysługę, to jesteś od zaraz trwale za to odpowiedzialny.

Awatar użytkownika
Mariano
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 93
Rejestracja: sob 07 kwie 2007, 18:55
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Mariano » pn 21 sty 2008, 20:55

Miałem kiedys taki przypadek, że kupiłem moto z nieorginalną dzwignią hamulca. Podpierała lekko pompe. Efekt był taki ze jak sie bloki rozgrzały to ciśnienie sie podnosiło w układzie i klocki zaczynały sie zaciskac na tarczach. W pompie jest taki otworek przelewowy i jeśli tłoczek jest podparty to może podpierac klocki. Można jeszcze przedmuchać pompe powietrzem pod ciśnieniem bo ten otworek mógł sie przytkać i efekt bedzie podobny. ;-)

[ Dodano: 2008-01-21, 20:59 ]
A właśnie sobie przypomniałem jak to mozna zdjagnozowac. Jak zaczniesz odczuwac opory toczenia to na niewciśniętych hamulcach odkręc odpowietrznik. Jeśli poleci płyn to znaczy ze pompa jest podparta albo przytkana. W przykrywce zbiorniczka jest jeszcze taki otworek odpowietrzający wiec też trzeba to sprawdzić.

Awatar użytkownika
Piszol
klepacz
klepacz
Posty: 655
Rejestracja: ndz 22 kwie 2007, 10:35
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Piszol » wt 22 sty 2008, 17:39

Mariano tak sobie teraz główkuje, bo raz na postoju przewrócił mi się motocykl i ugięła się dźwignia hamulca - i w sumie nic z tym nie robiłem - ale np jak na postoju zakręce przednim kołem to nie ma żadnych oporów (tzn jakieś małe są ale nie jakieś tragiczne - tak mi się wydaje ). Chyba ze pod obciążeniem jakiś opór większy ?
Jeżeli uczynisz komuś przysługę, to jesteś od zaraz trwale za to odpowiedzialny.

Awatar użytkownika
Mariano
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 93
Rejestracja: sob 07 kwie 2007, 18:55
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Mariano » wt 22 sty 2008, 22:34

Hmm nie wiem jak ci sie zgieła ta dzwignia ale wydaje mi sie ze raczej nie powinno miec wpływu. Sprawdz tak jak pisałem wcześniej. Jak złapią bloki temp odkręc odpowietrzniki i zobacz czy nie ma ciśnienia w przewodach ;-)

Awatar użytkownika
Piszol
klepacz
klepacz
Posty: 655
Rejestracja: ndz 22 kwie 2007, 10:35
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Piszol » śr 23 sty 2008, 19:07

OKi dzięki na dniach sprawdzę
Jeżeli uczynisz komuś przysługę, to jesteś od zaraz trwale za to odpowiedzialny.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości