jak to z tym spalaniem ?

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
Awatar użytkownika
głowaś
teksciarz
teksciarz
Posty: 158
Rejestracja: sob 25 kwie 2015, 17:48
Imię: michał
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: głowaś » wt 23 cze 2015, 21:34

Jak ciągnę ciężarówkę na pasach to też mało pali :D a co do vki 330 km na zbiorniku zrobiłem z bardzo ciężkim plecakiem
wspólna pasja zbliża ludzi

tango
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 12:48
Imię: Michal
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: tango » śr 02 wrz 2015, 16:53

A powiedzcie jak jest z kreskami wskazującymi poziom paliwa. Ile zostaje w baku kiedy dojdzie do połowy skali a ile kiedy zaczyna mrugać ostatnia kreska?
Wg moich obliczeń wychodzi odpowiednio 10 l i ok 3 l. Wolę jednak nie sprawdzać samemu ;)

A pytam bo ostatnio kiedy już mi mrugała ostatnia, zjechałem na stację, wlałem 5 l i pokazało mi że mam pół baku benzyny.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: Arnold » śr 02 wrz 2015, 17:11

Ja tak średnio na pierwszej połowie robię 180 km, a na drugiej 100. Ile ma rezerwa dokładnie nie wiem, pewnie jest w instrukcji. Zazwyczaj jak mam już mruganie to szukam stacji i zwykle tankuję w granicach 18,5 litra.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Bury
klepacz
klepacz
Posty: 925
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 21:53
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tczew

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: Bury » śr 02 wrz 2015, 19:02

a ja ostatnio 190 km na 24 litrach XXa ale średnia na autostradzie wyszła 246 ;)(kilka razy waliło 299) ogień pod czerwone na kazdym biegu. A ile bym nie wlał to wychleje wszystko


Po Norwegi w lipcu mi wyszło 5,5 litra załadowany z Dorotką,3kufry+namiot spiwory ale tam sie nie przekracza 100km/h
a tak normalnie to mam podobnie jak Arnold tyle ze zbiornik 24 ale chyba raz tylko wlałem 21 litrow,przeważnie 18-19 nie wiem o co kaman i wole nie probować bo VFRe już pchałęm w 30* i nie chce tego powtórzyć tymbardziej z XX-em
VFR800 RC46 98r była
CBR1100XX Super Blackbird
Darkness Black Metallic

Awatar użytkownika
KidRackBrawura
pisarz
pisarz
Posty: 313
Rejestracja: pt 14 sty 2011, 18:50
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuliszków

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: KidRackBrawura » śr 02 wrz 2015, 20:09

Arnold pisze:...ile ma rezerwa dokładnie nie wiem, pewnie jest w instrukcji. Zazwyczaj jak mam już mruganie to szukam stacji i zwykle tankuję w granicach 18,5 litra.
no jak w morde strzelił mam tak samo 18,5 przy mruganiu dolewam ;)
It`s that old running wide problem again.
If in doubt, flat out.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: Arnold » śr 02 wrz 2015, 20:45

KidRackBrawura pisze:
Arnold pisze:...ile ma rezerwa dokładnie nie wiem, pewnie jest w instrukcji. Zazwyczaj jak mam już mruganie to szukam stacji i zwykle tankuję w granicach 18,5 litra.
no jak w morde strzelił mam tak samo 18,5 przy mruganiu dolewam ;)
Swoją drogą dobrze jest jednak wiedzieć że ma się jeszcze te 2,5 litra. Ja zawsze dla bezpieczeństwa liczę spalanie 10l/100km czyli 25 km, a to w miarę dużo. ;)
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
ZioLek-82-
klepacz
klepacz
Posty: 574
Rejestracja: ndz 16 mar 2014, 11:17
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łochów

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: ZioLek-82- » czw 03 wrz 2015, 11:06

Ja ostatnio zrobiłem 60km od momentu mrugania do stacji CPN :mrgreen: ile jeszcze w baku było nie wiem bo nie lałem pod korek
nie wiemy co nas może jeszcze spotkać, nie wiemy kiedy może nas coś dopaść ..

Była:YAMAHA XJ 900 Diversion 95 /Są: HONDA CX 650 EURO 83r / HONDA VFR 800 FI 01r /

tango
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 12:48
Imię: Michal
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: tango » czw 03 wrz 2015, 11:46

Dzięki Panowie :) Ja właśnie nie chciałem ryzykować pchania motocykla więc zatankowałem. Zresztą jazda z niskim poziomem paliwa - trochę już nadszarpniętą rezerwą też nie jest wskazana.

Awatar użytkownika
KidRackBrawura
pisarz
pisarz
Posty: 313
Rejestracja: pt 14 sty 2011, 18:50
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuliszków

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: KidRackBrawura » pt 26 sie 2016, 19:46

Dzisiaj zrobiłem test. 235 km sam, bez tobołków, jedynie tankbag z paroma gratami - 10 km z prędkościami max 60 miasto, reszta A2 1.80 do 2.10 licznikowe. Na stacji start/meta dolałem 16.2 l. Czyli wychodzi 6.9 l/100 km. Jak dla mnie bajka!
It`s that old running wide problem again.
If in doubt, flat out.

seler
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: sob 06 sie 2016, 08:54
Imię: Łukasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: seler » ndz 28 sie 2016, 11:58

Zrobiłem ostatnio 3000km, większość po niemieckich autostradach - 4,8l/100 przy 120-150 km/h.
Serpentyny na Grossglockner - 5,5l/100
B108 Felbertauernstrasse rzadko schodząc ponżej 8-9k RPM (kto tam jeździł, ten pewnie wie co mam na myśli) - około 7l/100

wibo
Posty: 1
Rejestracja: wt 27 wrz 2016, 11:41
Imię: Wojtek
Płeć: Mężczyzna

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: wibo » wt 27 wrz 2016, 11:57

noo po niemieckich autostradach to można jeździć ;)

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: orzeł » pt 17 lut 2017, 02:04

Moja vfr750rc 36I pali przy 1.8 około 10l jest co prawda bez owiewek ale kumpla ten sam model w wydaniu ori tylko nieco mniej. Moze o 500gramow.jadąc nad morze dokładnie Jelenia Góra- Szczecin stację odwiedziłem 4razy, przyznam że ratowały mi życie, ponieważ grzanie non top to wyzwanie bez owiewki:-\ Po mieście zwykle tyle samo w trybie jazdy dynamicznej. :D
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: mictom » pt 17 lut 2017, 07:41

orzeł pisze:Moja vfr750rc 36I pali przy 1.8 około 10l jest co prawda bez owiewek ale kumpla ten sam model w wydaniu ori tylko nieco mniej. Moze o 500gramow.jadąc nad morze dokładnie Jelenia Góra- Szczecin stację odwiedziłem 4razy, przyznam że ratowały mi życie, ponieważ grzanie non top to wyzwanie bez owiewki:-\ Po mieście zwykle tyle samo w trybie jazdy dynamicznej. :D
Trochę dużo, dysze masz sportowe, filtr wydech?

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: K_L_A_M_A » pt 17 lut 2017, 08:29

No to u mnie przy ostatnim wypadzie (200km), co prawda jechałem sam, bez kufrów i innych gadżetów - spaliła 4,6/100 :)
Sam byłem w szoku bo poprzedniczką nie potrafiłem zejść poniżej 5l. Domyślam się że powodem była prędkość spacerowa w granicach 80-90 ( V-tec może się załączył na chwilę kilka razy przy wyprzedaniu - chwilowe do 120km/h) bo jechałem z kumplem który ma dużo słabszy sprzęcik i do tego dopiero co ogarnia moto. A że pogoda na przełomie października i listopada nie rozpieszczała 8....11st C, wszechobecne liście itp więc też trzeba było troszkę odpuścić. Po mieście - granice 7l, nic mniej :) Jak mam dzień że rzadko schodzi poniżej 7000 tys obrotów..... hmmmm....nie zwracam wtedy uwagi na spalanie ... patrzę na drogę :twisted: Co do rezerwy to ciężko mi się wypowiedzieć bo jak tylko zbliżam się do niej - tankuję. Takie skrzywienie po tym jak kilka lat do tyłu puszką wracałem z wakacji i zaświeciła mi się rezerwa, no to sobie myślę zatankuję na najbliższej...a tu zonk...zlikwidowana czy zamknięta nie pamiętam. Na następną wjechałem już z rozpędu a pani ze stacji mnie informuje że niestety mają poważną awarie i prawdopodobnie już do końca dnia nikt się nie zatankuje. A następna stacja za jakieś 45km ( autostrada ). No i podczas tankowania na które co prawda dojechałem, weszło mi do zbiornika więcej niż fabryka przewidziała :shock: :D . Dosłownie na oparach. I tak się wyleczyłem z jeżdżenia na rezerwie.:)

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: jak to z tym spalaniem ?

Post autor: orzeł » pt 17 lut 2017, 14:54

Mictom, tłumik mam firmy pękające niebo, filtr K&N, wszystko jest okay moto chodzi jak zegarek i to nie chiński:D Takie spalanie przy butowaniu to moim zdaniem normalka. Jak wspomnialem potrafi vfrka spalić mało ale to w trybie Drive;):D
Bury też butuje sprzeta bo spalanie też niemałe.
Podsumowując, mogę to porównać do mojego gangowozu roboczego Seat Inca 1.9D Ogóle przeczytałem że posiadacze tych trupow z silnikami 1.9sdi leją 5-6l ropy. Mi się nie udało jeszcze zbliżyć do takiego wyniku. Ale jak większość ciśnie 40na 50 to nie mogę tak dłużej jechać bo pi.....l...a można dostać. Kojarzą mi się kuszetki w wars za łebka. Ale nie mam nic do nich niech sobie jezdza jak chcą, niedlugo sezon i koniec jazdy za sennymi.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości