Instalacja elektryczna i CO w domu jednorodzinnym

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
Radarro
klepacz
klepacz
Posty: 557
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 13:55
Imię: Radek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Instalacja elektryczna i CO w domu jednorodzinnym

Post autor: Radarro » wt 16 lut 2010, 20:08

Witka,
Temat z czapki, ale zaryzykuję :)

Czy może ktoś z foruma jest instalatorem elektryki i ma uprawnienia do sporządzenia projektu instalacji elektrycznej w domku jednorodzinnym?

Zabieram się za temat i szukam lokalnie u siebie na Śląsku. Ale wiadomo, w dobie netu możnaby większość rzeczy załatwić mailem.

Dużo roboty nie ma, bo to jest projekt zamienny do wcześniejszego i jest możliwość skopiowania większości obilczeń / warunków ze starego projektu.

Generalnie zależy nam na czasie, tak żeby w około miesiąc to załatwić. Cena oczywście do dogadania.

"Forum rządzi, forum radzie, forum nigdy..." :mrgreen:
Jak ktoś jest w temacie, niech da znaka na priv albo telefon.
TIA!
V4 + R6 Brotherhood :-D
TS 350 -> 800Fi -> VTR SP1 -> RSV Tuono '03 -> VFR 400

Awatar użytkownika
Gregory
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2088
Rejestracja: pn 07 lip 2008, 11:58
Imię: Grzesiek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Post autor: Gregory » śr 17 lut 2010, 08:38

Ja pracuje w firmie co wykonuje CO, WOD, KAN i GAZ, ale niestety z prądem, to nie pomogę. Ale jak byś chciał wykonawcę na w/w czynności to daj znać - popytam ;-)
Motocykl jest jak media markt -nie dla idiotów

Grewel-Moto - części i akcesoria do moto - 505-078-145 - potrzebujesz coś, dzwoń lub pisz.

CB500, VFR800 Vtec i VFR800 Fi, CBR600RR, K1200S,

Awatar użytkownika
north_pole
bywalec
bywalec
Posty: 24
Rejestracja: pt 13 lut 2009, 22:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Loughborough/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: north_pole » śr 17 lut 2010, 22:32

Zajmowalem sie elektryka jakis czas temu (trzy lata temu) i do energetyki wystarczylo dostarczyc projekt powykonawczy instalacji z odpowiednim opieczetowaniem. Przez wszystkie lata elektrykowania (okolo 15) tylko jeden klient dostarczyl mi projekt ktory zostal wykorzystany przy wykonywaniu instalacji. Z tym ze przepisy moga byc rozne w roznych zakladach energetycznych. Ja swoja profesje wykonywalem w Zielonej Gorze pod egida Enei. Warto popytac lokalnych elektrykow jak sprawa wyglada i nie placic niepotrzebnie dwa razy.

Awatar użytkownika
slimak
klepacz
klepacz
Posty: 1135
Rejestracja: pn 05 sty 2009, 19:25
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ROBUŃ okolice Kołobrzegu

Post autor: slimak » śr 17 lut 2010, 23:28

Radarro, technik elektryk :grin: się kłania wal śmiało robiłem projekty w domkach 1 rodzinnych i w przeznaczonych do agroturystyki może coś pomoge wrazie pytań dzwoń bo na necie żadziej ostatnio siedze
ZKL

Awatar użytkownika
Radarro
klepacz
klepacz
Posty: 557
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 13:55
Imię: Radek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Post autor: Radarro » czw 18 lut 2010, 10:57

north_pole pisze:Zajmowalem sie elektryka jakis czas temu (trzy lata temu) i do energetyki wystarczylo dostarczyc projekt powykonawczy instalacji z odpowiednim opieczetowaniem.
Yo,
No z tego co wiem, to teraz do zatwierdzenia projektu bud musi być część konstrukcyjna i projekt elektr. Nie wiem, czy teraz projekty powykonawcze wchodzą w grę?

Warunki przyłącza mam zapewnione z V'falla. Aczkolwiek jak pisałem wcześniej, to będzie projekt zamiwnny - wcześniejszy projekt był na brata żony, więc chyba będe musiał i tak dokonać przepisania przyłącza.

Ślimak, na razie dzwoniłem do wykonawcy poprzedniego projektu i wstępnie się zgodził na dalszą współpracę i ponowienie projektu. Jakby nie wypaliło to będę dawał znaki dymne do Kołobrzegu :)
V4 + R6 Brotherhood :-D
TS 350 -> 800Fi -> VTR SP1 -> RSV Tuono '03 -> VFR 400

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości