Koszmarne ststystyki ....Motocykliści gatunek na wyginięciu?

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
lary1978
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: S-EC

Koszmarne ststystyki ....Motocykliści gatunek na wyginięciu?

Post autor: lary1978 » śr 06 maja 2009, 08:05

Jak donoszą media ,na przełomie ostatniego miesiąca zginęło Nas motocyklistów 200-stu....
Jest to koszmarne ale prawdziwe...
Czyżbyśmy Byli gatunkiem zagrożonym wymarciem w tym kraju :?:
Wszystko niestety wskazuje że TAK...
-brak kultury jazdy
-dziury w drogach
-maks korki
-piach i żwir na winklach ..i co ost mnie spotkało na STOPIE ...
-itp itd.....

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » śr 06 maja 2009, 08:49

tylko ze z tego pewnie 175 zabitych to użytkownicy motocykla bez prawa jazdy na zamocnych (pierwszych motocyklach) odkrecajacych manete opór niemając wogóle obeznania z motocyklem, przyklad? pierwszy wypadek motocyklowy smiertelny w warszawie koles wbil sie w auto bo zapier.. ile dało na prostej an modińskiej (czy mial prawko niewiem ale zeby tak sie zalatwić to naprawdę trzeba byc ...)
Wszystkie te statystyki to mnie śmieszą, pomijając fakt że w nich, w tych 200 sa w dużej mierze skuterzyści jezdzacy na dowód osobisty nieznajacy przepisów ruchu drogowego!!!
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

donJakubo
teksciarz
teksciarz
Posty: 165
Rejestracja: śr 03 paź 2007, 23:06
Imię: Jakub
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: donJakubo » śr 06 maja 2009, 09:23

statystyke nalezaloby jeszcze uzupelnic o dane dotyczace ubioru zmarlych motocyklistow - ide o zaklad ze >50% to dzinsy, spodnie dresowe lub krotkie, to samo z gorą czyli 0 ochrony i . rozsadku ktory ratuje zyciew ciagu ostatnich kilku dni przejechalem samochodem ok 2000 km po polsce i nie pamietam ile razy mijal mnie taki "motocyklista" - za kazdym razem glupota ludzi mnie poraza
idzie wiosna..... bedziemy zapier*dalac !!!

http://bikepics.com/members/donjakubo/97vfr750/

Awatar użytkownika
msound
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 74
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 14:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: msound » śr 06 maja 2009, 10:11

Kornik pisze:tylko ze z tego pewnie 175 zabitych to użytkownicy motocykla bez prawa jazdy na zamocnych (pierwszych motocyklach) odkrecajacych manete opór niemając wogóle obeznania z motocyklem, przyklad? pierwszy wypadek motocyklowy smiertelny w warszawie koles wbil sie w auto bo zapier.. ile dało na prostej an modińskiej (czy mial prawko niewiem ale zeby tak sie zalatwić to naprawdę trzeba byc ...)
Wszystkie te statystyki to mnie śmieszą, pomijając fakt że w nich, w tych 200 sa w dużej mierze skuterzyści jezdzacy na dowód osobisty nieznajacy przepisów ruchu drogowego!!!
Jechałem za tym chłopakiem od strony Legionowa, ja zjechałem na stacje Lotos a on poleciał sobie dalej - wyglądał na obeznanego z motocyklem, byl odpowiednio ubrany itd. Ruszyłem ze stacji, patrze a tu korek, przecisnelem sie, staje na światłach patrze w lewo pod nogi a tu ten chłopak leży na asfalcie. Reanimowali go długo, 2 razy przywrócili mu akcje serca ale niestety - zmarł. Musiał się na coś zagapić, jakos wybitnie szybko tez nie jechał, przyładował w corolle verso która nie odniosła praktycznie żadnych zniszczeń. To było w pierwszy słoneczny dzień tego sezonu - wstrząsneło mną konkretnie, tym bardziej ze chłopaczek sprawiał wrażenie doświadczonego...
Ala ma kota.
Kot ma kanarka.
Kanarek zap... na VFR.

GaBaS
klepacz
klepacz
Posty: 563
Rejestracja: śr 20 wrz 2006, 22:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków
Kontakt:

Post autor: GaBaS » śr 06 maja 2009, 13:08

Podaj jakieś zródło tych statystyk bo coś mi się zdaje, że przesadzasz. Ja słyszałem, ze około 200 rocznie a około 25 w tym roku. pzdr
GaBBaS

lary1978
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: S-EC

Post autor: lary1978 » śr 06 maja 2009, 13:21

Źródło---- Coś tam w wiadomościach lokalnych ale w których to powiem szczerze nie wiem...
Zdaje sobie sprawę że dane te są troszkę nie realne....Ale tak nas widzą tak nas piszą ....

lary1978
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: S-EC

Post autor: lary1978 » śr 06 maja 2009, 13:32

I jakie reakcje ludzi wywołuje taka informacja 200....Nas to porusza a co dopiero takich rodziców przyszłych <niedoszłych motonitów>wiadoma sprawa że przesada ale 200 brzmi niezłe ....Chory kraj i tyle...
Żeby tak coś zrobili aby polepszy warunki w których przyszło nam się poruszać to nie tylko odstraszać potrafią jak zawsze od dupy strony podchodzą do sprawy...

arek
teksciarz
teksciarz
Posty: 157
Rejestracja: ndz 23 mar 2008, 12:27
Imię: Arek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: arek » śr 06 maja 2009, 18:02

Statystyki statystykami, wszystko kwestia co się weźmie pod uwagę i jak opisze...
A prawda jest taka, że motocykli jest co raz więcej, jeżdżą na nich zarówno normalni ludzie jak i także mniejsi bądź więksi debile i taki jest efekt. Na mój gust w tym roku dopiero będzie się działo w wakacje, a bądź co bądź jak się do gazety wrzuci artykuł o "dawcach nerek" to jest sensacja i nakład się zwiększa. A ludzi w puszkach ginie o wiele więcej, tylko się o tym nie pisze bo to żadna sensacja.
Tyle w temacie i życzę wszystkim aby zakończyli ten sezon w jednym kawałku, bo czytanie wieści o znajomych wcale nie jest przyjemne....

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bialy-murzyn » śr 06 maja 2009, 18:15

nieee no, zalezne to od pogody
jako że jest pikna pogoda, to i wypadków mnogo

ale 200 zabitych motocyklistow to nie ma szans, nie ma bola

w każdym razie jak ktos szuka kłopotów no to je znajdzie bez względu czy jest: boski, brzydki, ładny, miły, uczciwy, fałszywy czy tp.

lary1978
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: S-EC

Post autor: lary1978 » śr 06 maja 2009, 18:24

Te 200 to liczba podana aby zaszokować zwyczajnych zjadaczy chleba.jak bym nie jeździł i nie miał pojęcia mnie tez by przeraziła....

Awatar użytkownika
Gregory
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2088
Rejestracja: pn 07 lip 2008, 11:58
Imię: Grzesiek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Post autor: Gregory » śr 06 maja 2009, 20:18

U żony w pracy niektórzy reagują na te statystyki kwitując - sami sobie winni.
Bo z motocyklistami mają tylko złe wspomnienia, a o tych miłych jakoś szybko zapominają.
Najbardziej ją wkurza to, że nikt nie patrzy na nas jak na ludzi ze wspaniałym hobby, tylko jak na popierd... bezmózgów. Szkoda.
Motocykl jest jak media markt -nie dla idiotów

Grewel-Moto - części i akcesoria do moto - 505-078-145 - potrzebujesz coś, dzwoń lub pisz.

CB500, VFR800 Vtec i VFR800 Fi, CBR600RR, K1200S,

lary1978
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: S-EC

Post autor: lary1978 » śr 06 maja 2009, 20:38

Właśnie.Ale zmienić wizerunek jest trudno...
Wspaniałe akcje charytatywne , które tworzymy ...DLACZEGO O NICH GŁOŚNO SIĘ NIE MÓWI???????????????????????????????????????????????????????????????????????????

jaroslawp
pisarz
pisarz
Posty: 232
Rejestracja: wt 27 sty 2009, 19:51
Imię: Jerry
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jaroslawp » śr 06 maja 2009, 20:51

lary1978 pisze:Wspaniałe akcje charytatywne , które tworzymy ...DLACZEGO O NICH GŁOŚNO SIĘ NIE MÓWI?
A po co? Przecież to nie jest ciekawe :!: :!: :!:
Bynajmniej tak rozumują media. Kto w polsce pokazuje pozytywne rzeczy (nie licząc tych, w których dane media pomogły "załatwić" pozytywne rozwiązanie) :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » śr 06 maja 2009, 21:14

Mi się statystyka podoba jako taka, mama pracowała kiedyś w urzędzie statystycznym,i wyszło im że mamy w Polsce w jakimś okręgu 50000 szt drobiu {kur} i mamy codziennie w tym okręgu 75000 jaj co wynika że statystycznie każda kura łącznie z kogutami znosi 1,5 jajka dziennie i tak wygląda statystyka , niestety motocykliści ginęli w wypadkach i będą ginąc ,ilość to wskaźnik jak szybko nas przybywa a o tym się nie mówi :oops:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

jaroslawp
pisarz
pisarz
Posty: 232
Rejestracja: wt 27 sty 2009, 19:51
Imię: Jerry
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jaroslawp » śr 06 maja 2009, 21:24

PETER pisze:,ilość to wskaźnik jak szybko nas przybywa a o tym się nie mówi
Oj, mówi się, mówi :grin: :
http://www.scigacz.pl/Statystyki,wypadk ... 569x2.html

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości